Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Bu konuyu okuyanlar

straighthate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone,iPod Touch,iPad VE iOS HAKKINDAKİ SORUNLARINIZ VE ÇÖZÜMLERİ

Arkadaşlar sorularınızı ve sorunlarınızı bu başlık altında tartışalım ve çözümler getirelim.

lawezor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müzikleri itunes üzerinden telefona atıyoruz sonra pc ye format çekince tekrar itunes yüklüyoruz bağlanınca telefondaki tüm müziler vb...siliniyor yokmu bunun çözümü...

straighthate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bunun için en kolay çözüm Belgelerim/Müziğim içindeki itunes klasörünü formattan önce başka bir birime yedekleyip format sonrasında yedeklediğiniz klasörü yine Belgelerim/Müziğim altındaki itunes klasörü ile değiştirmek.Böylece ne uygulamalarınız ne de müzikleriniz senkronize sırasında silinmez.

askenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilindiği üzere iphone da yeni 4.3 sürümü ile internet paylaşımı usb üzerinden standart hale getirildi. Ben bir avea kullanıcısı olarak bu özelliği telefonumda bir türlü bulamıyorum farklı bir iphone 4 te (tcell hatlı) olan link benim telefonumda yok bu şebekeden mi kaynaklanıyor yoksa benim telefonumda mı bir problem var anlayamadım..

Son düzenleyen moderatör:

kuntakinte

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
çok ilginçtir ben aldığımdan beri msn kullanamıyorum açılmıyo nedense

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Şuan düzelmiş olması gerek , Bluetooth u aç/kapa dene bi , Uçak modunu aç/kapa , wifiyi aç/kapa sonra teli aç/kapa tekrar bi dene düzelmesi lazm olmazsa 4441500ü aramanda fayda var.
Bilindiği üzere iphone da yeni 4.3 sürümü ile internet paylaşımı usb üzerinden standart hale getirildi. Ben bir avea kullanıcısı olarak bu özelliği telefonumda bir türlü bulamıyorum farklı bir iphone 4 te (tcell hatlı) olan link benim telefonumda yok bu şebekeden mi kaynaklanıyor yoksa benim telefonumda mı bir problem var anlayamadım..

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
arkadaşlar ipad2 de kamera çözünürlüğü nasıl değiştiriliyor? çok dandik bir kamerası var. acaba ayarlardanmı öyle

septimo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bugün ipad2 aldım, jailbreak yapmadığım takdirde ücretsiz veya crackli uygulama oyun yükleyemez miyim? sürekli para ödemek zorunda mı kalacağım?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bugün ipad2 aldım, jailbreak yapmadığım takdirde ücretsiz veya crackli uygulama oyun yükleyemez miyim? sürekli para ödemek zorunda mı kalacağım?

crackli uygulama yükleyemezsin.
appstore'da birçok ücretsiz uygulama var. apple'da herşey ücretli diye bir imaj yaratılmaya çalışılıyor ancak durum hiç öyle değil.
çoğu yararlı uygulama ücretsiz oluyor.ücretli olanlar da bazı günlerde ücretsiz oluyor onları takip etmeni öneririm. bunun için freeappaday tarzında programlar var onlar hergün güncelliyor kampanyalı uygulamaları.

hayırlı olsun ipad2 :)

cem1304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende ipod touch 4g kullanıcısıyım ios 5.1 sürümü yüklü ve tethered jailbreakli. Cihaz üzerinden indirdiğim crackli uygulamalar eş zamanlama sırasında itunes'a geçti. Merak ettiğim cihaz kapandıktan sonra, jailbreak gittiginde indirdigim uygulamalar kaybolur mu? Kaybolursa itunesla eşledikten sonra geri gelir mi? Yoksa tekrardan indirip kurmam mı gerekir?

septimo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
crackli uygulama yükleyemezsin.
appstore'da birçok ücretsiz uygulama var. apple'da herşey ücretli diye bir imaj yaratılmaya çalışılıyor ancak durum hiç öyle değil.
çoğu yararlı uygulama ücretsiz oluyor.ücretli olanlar da bazı günlerde ücretsiz oluyor onları takip etmeni öneririm. bunun için freeappaday tarzında programlar var onlar hergün güncelliyor kampanyalı uygulamaları.

hayırlı olsun ipad2 :)

iyiymiş o zaman,teşekkür ettim, direkt güncelliyorum ipad'i şimdi

atospatos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet ama iTunes'dan nasıl yapacağım ? yani filmi nasıl atacağım???

baksuna11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,dün ıpod touch aldım. AppStoreden need for speed indiriyorum fakat şöyle bir uyarı geliyor ''Account Not İn This Store.Your account is not valid for use in the U.S store.You must switch to the Turkısh store before purchasing.''
Yardımlarınızı bekliyorum.

-ios 6-

edit : sadece NFS'de değil FreeAppADay ve birçok uygulamada da böyle diyor.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
iOS 6 ile iPod touch (4. nesil) 'a batarya durumunu gösteren simgenin yanında bataryanın yuzdelik kalanını gösteren bilgiyi aktif etmenin yolu yok sanırım değil mi ?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iOS 6 ile iPod touch (4. nesil) 'a batarya durumunu gösteren simgenin yanında bataryanın yuzdelik kalanını gösteren bilgiyi aktif etmenin yolu yok sanırım değil mi ?

iPhone4:iOS6 üzerinde Settings > General > Usage kısmında Battery Percentage'ı açmak yeterli. Muhtemelen iPod Touch'da da aynı yerdedir :)

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
iPhone4:iOS6 üzerinde Settings > General > Usage kısmında Battery Percentage'ı açmak yeterli. Muhtemelen iPod Touch'da da aynı yerdedir :)

Orada tam olarak, kullanılan uygulamalar, iCloud, usage ve standby süreleri mevcut. O secenek yada baslık komple yok :)

gps87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler
ipod nano 5. nesilim var. ancak 2 gündür ekranın en alt kısmında beyaz bir çizgi oluştu. Bazı menülerde tırtık tırtık şeklinde bir çizgi bazılarında ise tamamen ince beyaz bir çizgi şeklinde sorun neden kaynaklanabilir?
şimdiden çok teşekkürler....

5bd7e312085b4e6093e616a.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

semihezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim benimde bi sorum olacak sana. Umarım yardımcı olursun. Beyaz İphone 4s kullanıcısıyım. Telefonumun "Home" tuşunun cevresinde lekeler oluştu. Biraz titiz birisiyim Bunları nasıl temizleyebilirim. Bi kaç foruma yazdım ama cevap veren olmadı. Belirli bi tekniği varmı temizlemek için? Kürdan yada herhangi bi cisim sokmak istemiyorum.

brayn617

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Ipod Touch 5. Nesil almayı düşünüyorum.Tek sorun dışarıdan internete girebilirmiyim telefona inernet paketi yapıldığı gibi paket varmı ıpod için ?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,
Ipod Touch 5. Nesil almayı düşünüyorum.Tek sorun dışarıdan internete girebilirmiyim telefona inernet paketi yapıldığı gibi paket varmı ıpod için ?
Bulunduğun yerde Wi-Fi varsa girersin. Onun dışında giremezsin. iPodlarda simcard yuvası bulunmuyor.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sevgili kardeşim sana bir sorum olacak;
şimdi diyelim bunu sorunsuzca yükledik ve kullandık ama bir zaman sonra sıkıldık bu jb yi geri iptal edebilirmiyiz.
bir sorum daha var diyelim sarunsuzca jb yi yaptık kullandık sevdik ama ipadde yada iphonede de hasar oldu ve garantiye yollladık ama garantide jb olduğu için kabul etmediler ipadı ve yada iphoneyi pc ye bağlayıp jb kaldırabilirmiyiz( eğer telefon kullanılmicak durumdaysa)

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Sevgili kardeşim sana bir sorum olacak;
şimdi diyelim bunu sorunsuzca yükledik ve kullandık ama bir zaman sonra sıkıldık bu jb yi geri iptal edebilirmiyiz.
bir sorum daha var diyelim sarunsuzca jb yi yaptık kullandık sevdik ama ipadde yada iphonede de hasar oldu ve garantiye yollladık ama garantide jb olduğu için kabul etmediler ipadı ve yada iphoneyi pc ye bağlayıp jb kaldırabilirmiyiz( eğer telefon kullanılmicak durumdaysa)
telefon kullanılamayacak durumdaysa servis jb ye bakmaz zaten rahat ol

Merhaba,dün ıpod touch aldım. AppStoreden need for speed indiriyorum fakat şöyle bir uyarı geliyor ''Account Not İn This Store.Your account is not valid for use in the U.S store.You must switch to the Turkısh store before purchasing.''
Yardımlarınızı bekliyorum.

-ios 6-

edit : sadece NFS'de değil FreeAppADay ve birçok uygulamada da böyle diyor.
bilgisayardan itunes aç kendi hesabınla itunes store gir sayfanın en altında hangi ülkenin store aktifse onun bayrağı var, üzerine tıkla Türkiye'yi seç, işlem tamam.

Fimleriniz MP4 uzantısında olması lazım, diğer uzantılı filmleri açamazsınız.

Elinizde MP4 uzantılı film varsa kolayca ITunes den yükleyebilirsiniz.
Aceplayer uygulamasını kurup itunes'dan aceplayera yükleyebilir ve oradan izleyebilirsiniz.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böle beyaz iconlar oldu girilmiyorda ne yapmalıyım....

muratguler81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
2 aydır iphone 5 kullanmaktayım. Cihazla ilgili edindiğim tecrübeler arasında en ilginç olanı nedense diğer cihazlardan daha fazla veri kullanımında bulunması bunu izlemek adına sisteme entegre olan iki app yükledim. Onavo Count ve Onavo Extend bunlardan ilk gün kullanımında aldığım raporda 25 MB'lık Web (secure) kullanımı oldu. Web olarak 314 KB 'lık bir kullanımım olduğu halde Web (secure) olarak hangi uygulama yada programın 25 MB'lık bir kullanım yaptığını anlamadım. Konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgilendirme rica ederim.

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
5. nesil İpod'a ne gibi uygulamalar yükleyebiliriz? Whatsapp ve Viber gibi programları kullanmanın bir yolu var mı? Ve de oyun ve uygulama olarak iphone da kullanılan her şey kullanılabilir mi?

Son mesajlar