Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Evet sonunda telefondada yer kaplamıyor . Abi sen nasıl internet olmadan fotoğrafları nasıl görüyorsun ? İnternet olmadan fotoğraf net gözükmüyor net açık olduğunda fotoğrafa tıklayınca indiriyor galiba
Evet indiriyor ama anlık. Sonra gidiyor. Örneğin fotoğrafı whats app ile birine atacaksın. İndiriyor gönderiyor sonra yine gidiyor. İnternet olmadan bakamazsın.

YAGIZ-2000

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
indirip tekrar sildiğinde wifi olduğu zaman güzel . Abi her şey için teşekkür ederim

YAGIZ-2000

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
Abi peki bir sorum cevapsız kaldı iTunes'u nasıl düzeltebilirim

İ

İos Kullanıcısı

SDN Okuru
İphone 6s kullanıyorum ama telefondaki whatsapp facebook vb uygulamalar sistemle çakışıyormuş çakışmaması için ne yapmam gerek

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498

1. Bilgisayarım üzerinde sağ tuş =>
2. Özellikler =>
3. Gelişmiş Sistem Ayarları =>
4. Açılan pencerede "Gelişmiş" sekmesi seçilir. =>
5. "Ortam Değişkenleri" =>
6. Açılan pencerede iki liste var, aşağıdaki "Sistem Değişkenleri" listesinde "YENİ" ye tıklıyoruz
7. Değişken adına "PATH" yazın ve Değişken değerine ise iTunes' un bilgisayarınızda kurulu olduğu yeri yani hedef' i ("C:\Program Files (x86)\iTunes\iTunes.exe" ) yazın. { bunu iTunes' ın masaüstündeki kısayoluna sağ tuş yapıp görebilir ve "Hedef" yazan yerden kopyala yapıştır yapabilirsiniz.}
8. Bütün pencerelere Tamam=> diyerek çıkın.

Bu adımları uygularmısın.

İ

İos Kullanıcısı

SDN Okuru
Telefon ara ara sapıtıyor yavaş tepki veriyor apple desteğe başvurdum onlar ios tanılamam yaptı dediler ki sizin bazı uygulamalarınız whatsapp ınstagram facebook gibi uygulamalarınız sistemle çakışıyor hatalar ondan dediler silin o uygulamaları dediler sonra ayarları sıfırlayın dediler yaptım telefon hızlandı ama o uygulamaları tekrar yükleyince yine yavaşlıyor bu uygulamalrı nerden indirmem gerekiyor telefona düzgün şekilde yüklenmesi için böyle zarar vermemesi için

YAGIZ-2000

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
1. Bilgisayarım üzerinde sağ tuş =>
2. Özellikler =>
3. Gelişmiş Sistem Ayarları =>
4. Açılan pencerede "Gelişmiş" sekmesi seçilir. =>
5. "Ortam Değişkenleri" =>
6. Açılan pencerede iki liste var, aşağıdaki "Sistem Değişkenleri" listesinde "YENİ" ye tıklıyoruz
7. Değişken adına "PATH" yazın ve Değişken değerine ise iTunes' un bilgisayarınızda kurulu olduğu yeri yani hedef' i ("C:\Program Files (x86)\iTunes\iTunes.exe" ) yazın. { bunu iTunes' ın masaüstündeki kısayoluna sağ tuş yapıp görebilir ve "Hedef" yazan yerden kopyala yapıştır yapabilirsiniz.}
8. Bütün pencerelere Tamam=> diyerek çıkın.

Bu adımları uygularmısın.

Yine aynı hatayı alıyorum

İ

İos Kullanıcısı

SDN Okuru
telefonum yavaşlıyor bazı uygulamalar yavaşlamasına neden oluyor apple destek ile konuştum onlar ios tanılama yaptılar dediler ki bazı uygulamalarınız whatsapp facebook ve ınstahram uygulamalrınız sistem dosyaları ile çakışıyor bunları silin ve ayaralrı sıfırlayıp geri yükleyin dediler yaptım ayarları sıfırlayıp açınca telefon hızlandı ama tekrar o uygulamalrı yükleyince yavaşlıyor bu uygulamalrı nerden indirirsem sorunsuz indiririm apple destek uygulamlarınız inerken hata oluşabilir diyor hata oluşmaması için sizce ne yapayım pek yardımcı olamadılar

YAGIZ-2000

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
Abi iTunes boşverdim telefona başka türlü nasıl müzik yükleyebilirim

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Abi iTunes boşverdim telefona başka türlü nasıl müzik yükleyebilirim
iTunes olmadan spotify ve Apple Music gibi servisler kullanabilirsin. Başka türlü bimiyorum ama forumda bununla ilgili konu varsa oradan yardım alabilirsin veya konu açabilirsin. Bir yolu varsa yardımcı olacaklardır.

YAGIZ-2000

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
indirip tekrar sildiğinde wifi olduğu zaman güzel . Abi her şey için teşekkür ederim

Abi merhaba geçen hafta senle konuşmuştuk icloud hakkında falan . Battery doctor ile ön bellek temizlersin falan demiştin . Ama artık ön belleği temizemiyor ve telefonun hafızası kendi kendine doluyor

Caglar84lu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selam iphone 4s kullanıyorum 9.2.1 güncellemesine sahip. telefonda app store girdim uygulama güncellemeleri yapınca örnek 9 tane güncelleme varsa. her birine tek tek tıklayınca apple şifre girmemi istiyor. girdikten sonra güncelleniyor. şifremi değiştirdim yine aynı sorun var. telefonda en son yaptığım işlem. cm security uygulamasından. çöp temizliği, bundan sonra böyle birşey oldu. cevap verirseniz sevinirim.

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Selam iphone 4s kullanıyorum 9.2.1 güncellemesine sahip. telefonda app store girdim uygulama güncellemeleri yapınca örnek 9 tane güncelleme varsa. her birine tek tek tıklayınca apple şifre girmemi istiyor. girdikten sonra güncelleniyor. şifremi değiştirdim yine aynı sorun var. telefonda en son yaptığım işlem. cm security uygulamasından. çöp temizliği, bundan sonra böyle birşey oldu. cevap verirseniz sevinirim.
Bir kere zaten 4s'e iOS 9 yüklemek hata. 4s max. iOS 7'de kalmalı.
Ayrıca iOS için temizleme uygulamaları, RAM boşaltma uygulamaları falan bunlar gereksiz şeyler zira iOS'in böyle uygulamalara katiyen ihtiyacı yok. Yüklemek hata olur.

Caglar84lu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bir kere zaten 4s'e iOS 9 yüklemek hata. 4s max. iOS 7'de kalmalı.
Ayrıca iOS için temizleme uygulamaları, RAM boşaltma uygulamaları falan bunlar gereksiz şeyler zira iOS'in böyle uygulamalara katiyen ihtiyacı yok. Yüklemek hata olur.
Evet haklısın kardeşim. ios 9 yavaşlattı gerçekten. geri dönme imkanı olsa dönerdimde artık telefonu değiştirmeyide düşünüyorum zamanı geldi. peki uygulama güncellemelerine giriyorum her birinde tıklayınca şifremi istiyor bunun sebebi nedir acaba ? tek tek yeniden istiyor girmemi her güncellemede.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Telefonda durup dururken 1 gb boş yerim gitti. 2 uygulama güncellenirken silindi. Ne yapmalıyım?