Apple iPod Touch 5' in, iPhone 4S ile Karşılaştırıldığında Artı ve Eksileri ?

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20

overviewherox.jpg

Selamün aleyküm arkadaşlar, cümleten hayırlı akşamlar dilerim... Aslında konuyu nereye açacağımı bilemedim, konu dışına açmış bulunduk... Bir cihaz satın alacağım fakat aklım karışık, bazı şeyleri netleştirmek üzere yardımlarınıza ihtiyacım var...

iOS' a ve Apple cihazlarına yabancıyım, iPod Touch 5 aldığımı farz edersek iPhone 4S' ten ne gibi eksik yanları olacak ? Kullanım amaçlarım ;

• Video
  • Müzik
  • Maillerimi Okumak
  • Günlük Haberleri Okumak
  • Nadir Olarak Fotoğraf ve Video Çekmek
gibi sıralayabiliriz...

• Facebook, Twitter gibi sosyal ağları kullanmıyorum (Her yerden 3G ile nette daima bağlı kalmak gibi alışkanlığım ve beklentim yok, bulunduğum mekanlarda kablosuz ağa ulaşımım sürekli var)
Asıl öğrenmek istediğim şey, bu iPod Touch 5. Nesil denilen cihazın iPhone' un uygulamalarını çalıştırıp çalıştırmadığı... Mesela Skype ile Wireless bağlantısını kullanarak iPod' dan sesli, görüntülü görüşme yapabiliyor muyuz ? Yahut "Şu uygulama sadece iPhone' da çalışır." gibi bir durum yaşar mıyım ?

iPhone' un iPod' dan üstün yanı, telefon özelliği ve her yerden internete girebilmesi midir ? iPod alacağıma iPad' mi almak daha mantıklı olur ? Taşınabilirliği yüksek olmasından sebep iPod' u iPad' e tercih etmek daha mantıklı geliyor bana...

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
iphone4s - ipodtouch5g donanımları aynı desem yalan olmaz sadece ekranı daha büyük ipodtouch 5. nesilin. skype çalışıyor yalnız whatsapp messenger çalışmıyor ipodda ve ipadde onu da jailbreakle yapabilirsin. kalan iphone ileçalıştırabildiğin uygulama ipodda da çalışır.
taşınabilirlik olarak ipad tavsiye etmem. ipod iphonedan da ince ve hafiftir.