Anonymous BTK'yı Hack'ledi!

Bu konuyu okuyanlar

erdemmin

Asistan
arkadaş indirme link vs... değil kayıtlı olan DB 'nin SQL komutlarını paylaşmışlar ve en nihayetinde tüm veriler açık bir şekilde ortada. Kayıtlı veriler son kullanıcı ile alakası yok tamamen BTK ve İnternet ile ilgili dev kuruluşlara ait veriler mevcut. İçiniz rahat olsun. Ama işin en kötü yanı bu kişilerin şifreleri ortada inşallah kimseye zarar gelmeden atlatılır bu sorun
 

erdemmin

Asistan
Merhaba Türkiye!


Sevgili kardeşlerim artık gözünüzü açıp uyanmanın tam zamanıdır. Artık özgürlük için hakkınızı aramanın zamanıdır. İntertnet düşüncenin rahatlıkla ifade edilebileceği, otoritenin müdahalesinden uzak olması gereken platformdur. İnternete yönelik müdahalelerin yoğunlaştığı bu dönemde özgürlüğümüzü savunmak için birlik olma zamanı gelmiştir…


İnternette hukuk terörü estiren Digiturk blogger.com,inci.sozlukspot.com ve 10000 üzerinde websitesi kapattırdı. Kapatılan sitelere uyarı veya savunma hakkı verilmedi.


Digiturk Anonymous'tan Türkiye'ye mesaj konulu videoyu youtube.com üzerinden telif hakları nedeniyle kaldırmıştır.


Sansür özgürlük ilkeleriyle örtüşmeyen bir insan hakları ihalidir. Her kim sansürü kullanarak insanları susturma girişiminde bulunursa Anonymous cezasını verecektir. Anonymous tek kişi değildir, Anonymous herkestir. İnternet herkesin hakkıdır.


Evet sansür karşıtı anonimler… Neden hala duruyorsunuz ? Gelin Anonymous'a destek verin. Özgür internet için savaşın.


bizler Anonimiz.


bizler Çoğunluğuz.


Affetmeyiz.


Unutmayiz.


Bizi bekleyin!


yazdığı mesajda bu.
 

HRNKC

Profesör
dosya indirilmiyor internet üzerinden görebilirsin. proxy öneririm :D ben bi halt anlamadım bakmaya değmez :)

indiriliyor hotfile a .sql dosyası olarak upload etmişler, 80 mb küsür... internet üzerinden görmek mümkünse onu bilemem o da ayrıca bir şeydir, bu işten de anladığım yok zaten de upload edilmiş .sql dosyası görünce sorayım dedim...

arkadaş indirme link vs... değil kayıtlı olan DB 'nin SQL komutlarını paylaşmışlar ve en nihayetinde tüm veriler açık bir şekilde ortada. Kayıtlı veriler son kullanıcı ile alakası yok tamamen BTK ve İnternet ile ilgili dev kuruluşlara ait veriler mevcut. İçiniz rahat olsun. Ama işin en kötü yanı bu kişilerin şifreleri ortada inşallah kimseye zarar gelmeden atlatılır bu sorun

güzel, bizimle ilgili değilse sorun yok, btk düşünsün... :D
 

mmtself

Asistan
BTK nın operatör değişikliğindeki sıkıntıma ilgili operatörden gelen imzasız sonradan oluşturulmuş adres ve telefonun bana ait olmadığı bi evrağı kabul etmesi. sonra sokak ağzıyla bi cevap yazması beni çileden çıkarmıştı.
Sözde Vodafone dan beni aradılar. Faturalandırma tarihine değil miktara bakmamı ama faturamı göremediklerini !! söylediler. BTK dan anında e-posta geldi. Son cümlesi sözde Vodafone yetkilisinin bana onaylatmak için söylediği cümle.
"Tüketici mağduriyetinin giderilmesine yönelik Vodafone tarafından verilen bilgi aşağıda yer almaktadır:
Müşterinin henüz çıkmış bir faturası bulunmamaktadır.MNP aktivasyonu yapılırken aynı zamanda paket seçimi de yapılmaktadır. Verici operatör onay verdiğinde ise hat sistemlerimizde konuşmaya açılmakta ve abone kullanabilmektedir.
Şikayeti ile ilgili Abone ile irtibata geçilmiş olup tarifeye geçişte toplu süre bedelinin gün bazında orantılı olarak yansıdığı bilgisi verilmiştir.Abone şikayet ettikten sonra kendisinin de hesaplama yaptığını sorun olmadığını anladığını belirtmiştir.
Bilgilerinizi rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü"

Ellerine sağlık. Operatör değiştirirken yaşadığım sorunları alaycı bi dille geçiştirmişlerdi. Süper oldu. vi fo vendetta :p
 

EhemmiyetsiZ

Asistan
Şimdi "Oh Olsun" "Beter Olsunlar" Diyeceğim Ama TCK 215 ten Yargılanmayayım Diye Demiyorum Bide Bunu Burada Söyledim Diye 4. Fıkradan Cezai İşlem Yaparlar Hepten Batarız! Lanet Olsun Bunlara da Yasaklarına da.

-----
5237 sayılı TCK Madde 215: “İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır”.
4. Fıkra-5237 sayılı Kanunun “Ortak Hüküm” başlıklı 218. maddesi hükmü ile 215 inci maddedeki suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi hali ağırlatıcı sebep olarak düzenlenmiştir.
-----
 

SwateR

Rektör
Ne kadar densiz varsa bu AnonyMUZ' da galiba. Sağa sola anlamsızca saldırıp duruyorlar. Yalnız fena çarpılacaklar birilerine bu gidişle. Çok can yakmaya başladılar.
 

ALPARS

Profesör
Ayyıldız tim diye konuşup duran arkadaşların yüzlerini görmek isterdim her ne kadar kabul etmesenizde dünyanın en büyük bot ağı bu adamların ellerinde her istediklerinide yapıyorlar :)

Durup dururken Ayyıldız time niye olaya kattın?:glare:

Ya yaptıklarını duymadın yada duymamazlığa vuruyorsun.

Bir kere bu adamların ellerinde olanaklar var.
Ayyıldız Tim evet anonymous kadar çoğul bir ekibi olmasada iki üç gurbetçi vatandaşımızın kurduğu bir ekip.:wink:
Ve de son derece başarılılar...
 

elestirmen34

Öğrenci
indiriliyor hotfile a .sql dosyası olarak upload etmişler, 80 mb küsür... internet üzerinden görmek mümkünse onu bilemem o da ayrıca bir şeydir, bu işten de anladığım yok zaten de upload edilmiş .sql dosyası görünce sorayım dedim...güzel, bizimle ilgili değilse sorun yok, btk düşünsün... :D
Sayın HRNKC sizin neden bahsettiğinizi tam olarak anlayamadım, o yüzden bu soruyu soruyorum grubun verdiği linkler sadece twitter da bahsettiği pastebin.com linkleri değil mi bahsettiğiniz 80 mb'lık dosya nedir?
 

arsenik

Rektör
Btk basın açıklaması yayınlamış.T.C.
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU
Basın ile ilişkiler Müdürlüğü

GMK Bulvarı Yeşilırmak Cad. No:16 Demirtepe/ANKARA
Tel: (312) 294 70 37 Faks: (312) 294 72 46
e-posta: bim@tk.gov.tr Elektronik Ağ: www.tk.gov.tr
Konu: BTK İnternet Sitesine Saldırı Yapıldığına İlişkin Haberler

14.02.2012

BASIN AÇIKLAMASI
13-14 Şubat 2012 tarihlerinde bazı internet sitelerinde, Bilgi Teknolojileri ve
İletişim Kurumu’nun (BTK) internet sitesinin “hack”lendiğine ilişkin haberlerin yer
alması nedeniyle aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.
BTK’nın internet sitesinin “hack”lendiği ve kurumsal bilgilere ulaşıldığı
yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Sadece, BTK tarafından tüketici
şikâyetlerinin hızlı ve etkili bir şekilde çözümü amacıyla 30 Ocak 2012 tarihinde
hizmete açılan Online Şikâyet Bildirim Sistemi’ne ait “tuketici.btk.gov.tr” sayfasına 12
Şubat 2012 Pazar günü bir saldırı gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu internet sitesi, saldırı yapıldığı tespit edilir edilmez Kurumumuz
tarafından kapatılmıştır. Tüketicilerin şikâyetlerini iletebilmeleri amacıyla en kısa
sürede aynı adres üzerinden yeni bir site hizmete açılacaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


http://www.tk.gov.tr/basin_bultenleri/dosyalar/BTK-saldiri-14-02-2012.pdf
 

honline

Profesör
Zaten bu BTK hiç tüketicinin yararına bi iş yapmıyordu sırf bu ttnet yüzünden çok dua mi aldı bu BTK, Etme bulma dünyası
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst