Annenin en zor seçimi

Bu konuyu okuyanlar

Guest Part

Profesör
Katılım
5 Haziran 2009
Mesajlar
1,475
Reaksiyon puanı
42
Puanları
0
Burdur'un Bucak ilçesinde 6 çocuk annesi kadın, böbrek hastası iki kızından durumu daha ağır olanına bir böbreğini vererek hayata tutunmasını sağladı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, Bucak'ta yaşayan Kamış ailesinin 6 çocuğundan 17 yaşındaki Hülya ve 13 yaşındaki Ayşenur'a 2004 yılında böbrek hastalığı teşhisi konuldu. Anne Hacer Kamış (40), çocuklarını hayata bağlamak için, fırıncılık yapan eşi Furkan Kamış ile mücadele etmeye başladı.

Hacer Kamış, kızlarından Hülya'nın durumunun ağırlaşması üzerine, böbreğini büyük kızına vermeye karar verdi. Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde Doç. Dr. Ayhan Dinçkan başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirilen operasyonla annenin böbreği, kızı Hülya'ya nakledildi.

Hacer Kamış, yaptığı açıklamada, kızının durumunun ağırlaşmasından büyük endişe duyduğunu, lise ikinci sınıf öğrencisi kızı Hülya'ya böbreğini verirken bir an olsun tereddüt etmediğini söyledi. Hacer Kamış, “İki kızım da hasta, ancak Hülya'nın durumu daha kötüydü. Sürekli tansiyonu yükseliyordu. Çocuğumun bu halde kalmasına dayanamadım. Seve seve böbreğimi verdim” dedi.

Kardeşiyle aralarında “Annem böbreğini bana verecek, 'Hayır' bana verecek” diye şakalaştıklarını anlatan Hülya Kamış ise, durumunun ağırlaşmasının ardından kız kardeşinin, “Senin daha çok ihtiyacın var” dediğini aktardı.

Kendisi gibi böbrek hastası olan kişilerin sağlıklarına kavuşmaları için organ bağışının artması gerektiğine işaret eden Hülya Kamış, “İyileştiğim için mutluyum ama kardeşim ve diğer böbrek hastalarının da benim gibi kurtulmasını istiyorum” diye konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ayhan Dinçkan ise, annenin ve kızının sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini verdi. Annenin taburcu olduğunu söyleyen Dinçkan, Hülya'nın da kısa sürede içinde taburcu olacağını kaydetti.

kaynak
 

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haziran 2007
Mesajlar
64,457
Reaksiyon puanı
519
Puanları
0
İşte ana yüreği... Helal olsun valla. Diğer kız da iyileşir inşallah.

Bu arada Bucak üniversiteyi okuduğum yerdir. :)
 

Son mesajlar

Üst