[Anket] VDSL2'ye geçiyor musunuz?

VDSL2'ye geçiyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    290

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
batsın alayı dicem ama yine kazığın ucu bize dokanacak .

Justice_For_All

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaz sonu geçmeyi düşünüyorum yaw 3 senedir 2 mbit sıktı artık :p kullandığım internet telekoma bağlı değil üniversiteye bağlı

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
bizimkiler 29 ytl vermey üşeniyolar yani nerdeyse kapattıracaklar zor tutuyorum
bide şimdi 100 ytl dersem pc yi balkondan aşaga atarlar sen ne diyosun troy :D

haluk52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar müthiş bi teknoloji çoğu ülkeyi geçtik. Ücretlendirme gayet normal fakat 8 mbit ve 12 mbit de sunsa güzel olurdu.

Birde bizim fakültede internet hızı 155mbps nasıl oluyor anlamadım. Türk Telekom olmadığı kesin. saniyede 10mb civarı indiriyo...

ULAKBIM galiba...

BetrayeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence telekoma ateş aldı. neden mi..
Turkcell'in bir alt firması olan tellcom quicknet hizmetini çıkardı. Süreyya civil yıl sonuna kadar tüm istanbula alt yapıyı döşeyeceklerini ifade etti.. Döşenen Kabloda Fiber optik kablo.. bu alanda fiyatlarıda uygun.. tarifeleride.. 5mb Lik uploada veriyor.. turk telekom taraflı tek sıkıntı bu değil bence.. Bağlantı kızlı vede fiber optik kablo üzerinden olunca IP Telefon olayıda devreye giriyor..

Türkiyede bilindiği üzere rekabet piyasasını düzenlemek için kanunlar vardır. ki dunyanın her yerınde de boyledır..

Örneğin; turkcell kurulurken sen tek olamazsın yanında telsimi kurduttular. böyle bir kanun varken bu telekom neden tek?

biryclzkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar artık tellcom diye bir firmada daha var üstelik bu firmanın arkasında turkcell var. tellcom ses ve veri hizmetleri sunan bir firma ben bu firmayı 1 ay kadar once duydum ve araştırmaya başladım türkiyede iyi denebilecek bir müşterisi var ve her gecen gun artmakta araştırmalarla yetinmeyerek bir tellcom yetkilisini iş yerime davet ettim beni kırmadılar ertesi gün hemen geldiler. Uzun uzun konuştuk türkiyede ki internet sorununu bugun türk telekomun adsl olarak verdigi hizmette 1024 KB baglantı 1 KM den sonra inanılmaz şekilde veri kaybına ugruyor ve bu veri bakır tel kablolar dan gecerek bizlere geliyor . yurt dışı cıkışları sürünmekte şimdi size soruyorum türkiyede daha alt yapı yokken vdsl2 gectik de ne demek oluyor tamamen kandırmaca size bu hizmeti sunsalarda altına not düşüyorlar yeterli alt yapımız yok. yani size veredikleri hizmetten 100 küsür milyon para alcaklar daha bunun vergisi var telefon parası var he intenet hızında artma olur mu elbetteki olur ama size vaadetikleri hizmeti aasla göremezsiniz. Yanlız bu türkiyenin her yerinde böyle değil, türk telekom bu hizmeti 73 ilde ve 450 lokasyonda verecegini acıkladı. Teorik olarak evleri veya işyerleri turk telekom santrallerine yakın olanlar bu hizmetten tam anlamıyla yararlanabilir ama uzak olanlar için sonuc hüsran olur + sıcak havada veri kaybında büyük bir etkendir.

Peki ya tellcom tarafı, tellcom bu piyasada turk telekom tekelini kırmaya calisip ki bunu basarıyorlar buyuk bir pazar payı elde etmeyi planlıyorlar. Sabancı Telekom ve superonline şuan satın almışlar ve Koc telekomuda almak için görüşmeler sürüyorrmuş.

Tamamen kendi alt yapısını kullanıyorlar. türkiye genelinde kazı calismalari devam ediyor. Kendi pop noktaları var üstelik bir cok yerde boylede santralden uzak olsanızda veri kaybına ugramadan hizmet alabiliyorsunuz.

Ustelik 16 MB yada 32 Mb de neymiş 100 Mb veriyor tellcom üstelik bir cok da tarifesi.

Kurumsal Internet konusundada oldukca başarılılar iş yeri olanlar ve internete cok ihtiyacı olan arkadaşlar bi araştırsın derim.

Turk Telekomun vdsl2 sine karşılık tellcom quiknet cıkardı hatta türk telekomdan once cıkardı.

bildiklerimi paylaşmak istedim. ben araştırıcam diyorsanız ==> tellcom.com.tr bakabilirsiniz arkadaşlar.

Artık türk telekom tekeli kırılıyor en cok da buna seviniyorum.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
100mbit e 110 ytl demişler kampanya fiyatı. Biraz daha yaygınlaşsalar güzel olacak. Ben Türkiye'de internetin yavaş yavaş dünya standartlarına gelmeye başladığını görüyorum

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BEkliyorum zaten tellkomu bana uyan o en guzeli bence 5 mb bana cok iyi yeter uploadıda iyi
5mb olması lazım

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
PC MERAKLISI dedi ki:
bizimkiler 29 ytl vermey üşeniyolar yani nerdeyse kapattıracaklar zor tutuyorum
bide şimdi 100 ytl dersem pc yi balkondan aşaga atarlar sen ne diyosun troy :D
aynen öyle ya bizde de durum idare etmek lazım ;(

F-rekans

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ben 128 megabiti bekliyecem o çıkana kadar adsl ondan sonra hızımızı artırırız.... :D :D :D

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Önce kotayı kaldırsın bu zekiler.

Ercenk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok pahalı valla öğrenciykn nereye alcas!

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla tt napsa bişey olmaz adamların herhizmeti fiyasko adam akıllı nete baglanamıyoz

umutali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu quicknet te 5mbbitlik tarife direk 49 ytl olsaydı gecerdim çünkü geçtikten 1 ay sonra normal fiyatada dönebilirler

csco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Henüz çok erken, belki daha sonra...

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
2 Temmuz oldu hala daha gelemedi VDSL.. |)

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her zaman demişimdir teknoloji olarak Türkiye diğer avrupa ülkelerinden hatta amerikadan bile daha fazla gelişime açık bir ülke. adamların zaten belirli bir altyapısı var. var olan altyapıyı değiştirmek daha zordur. bizde altyapı olmadığı için yeni gelen teknoloji pat diye yerleştirilebiliyor. Acı ama gerçek...

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benim hattım bugüne kadar bana hiç sorun çıkartmadı.ADSL çıktığı günden bu tarafa sorunsuz şekilde faydalandım.VDSL2'de fiyatı bütçeme uygun olursa tabiki geçerim.Ama biraz beklemek lazım fiyatlar malum ortada :)

ygttugcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sorunlu olacak..Fiber optik kablo alt yapısı olmadığı için tam br fiyasko olur bence.
baaydin arkadışın dediği gibi
(( önce aldıkları paranın hakkını verip adsl2+ yı adam gibi kullandırsınlar sonra bakarız vdsl ye.))

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bence ttnet bu 32 midir 16 mıdır hangisi olursa olsun bunları sadece internet sayfalarını gözmek için kullanılmyacağının fazlasıyla farkına varmalı.İptv ve diğer benzeri hizmetlerin alt yapı çalışmlarına,cem yılmaza pasta attırmaktan daha fazla önem vermeli diye düşünüyorum.Yoksa kimse internet sayfası gezmek ve daha hızlı açmak için 100 ila 190 arası ücret ödemez.Öderse de ödesin banane...

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Geçmem,
Geçmezsin,
Geçmez,
Geçmeyiz,
Geçmezsiniz,
Geçmezler

semih016

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o kadar param olsa kotalıda neden süreneyim :D

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
BEn geççem ama telekoma gidiyoruz vds2 kayıt yapcaz diyoz bizim haberimiz yok diyorlar nasıl bi sistem bu anlamadım.!