Anime Keyif

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bu aynen oldu ya
emagyqu7.jpg

Nerede narutonun eski tadi

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Evet eski havasi hic yok one piece de filler yok bolumler uzun hep batirdi bu basyapitlar
Mangaları tutulduğu sürece ki mangalarda olaylar gerçekten daha akıcı ve Japonyada en çok satıldıkları için animlere bir şey olmıyacak. Animelerde mangalara zaman tanısın diye şu filler saçmalığını çekicez. Bleach sağolsun bunu yapmadı ama yeni gelicek diye beklerken kök saldık resmen.Yeni başlayan animelerden Mahouka Koukou no Rettousei yi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum bu arada. Şuan 3 bölümü çıktı ama Shingeki no Kyojin ve Sword art Online kadar iyi olmasada onların tadına gerçekten yakın bir anime.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=254548]Munitionis[/MENTION] [MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] [MENTION=335660]PatavatsiZ[/MENTION] [MENTION=393828]YunusTR[/MENTION] [MENTION=90068]1987[/MENTION]
nerde bu millet animelere mi daldınız :D :D
fairy tail 123teyim ben :D bu bitsin 2ye başlıcam :D
sao2 de başladı bu yaz çok güel geçiyor anime bakımından :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Buralar imarsız araziye dönmüş :D ben şu an 2014 ün biten güzel serilerini izliyorum bakalım daha baslamadım sao 2 ye

Anime hiç izlemedim ama çoğu kişi izleyip öneriyor belli ki güzel bir şey ama seslendirme ingilizce olursa izlemek isterim çince korece seslendirme olanlar biraz garip geliyor, kısaca anime önerisi olan varmı en iyilerden :)

Sansar667

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
526
sao2 yi ve k - projectin filmini özel olarak bekliyorum.(gerçi bitince başlayacaktım dayanamadım başladım sao2 ye )

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Anime hiç izlemedim ama çoğu kişi izleyip öneriyor belli ki güzel bir şey ama seslendirme ingilizce olursa izlemek isterim çince korece seslendirme olanlar biraz garip geliyor, kısaca anime önerisi olan varmı en iyilerden :)
ingilizce istersen avatar the last airbender ve legend of korra var korrayı sonra izleyeceksin devamı

Sansar667

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
526

Steins gate , sword art online , ergo proxy , gun grave , death note , psycho pass başlangıç için tavsiye edebileceğim hepsinin konusunu okuyup hangisi yakın geliyorsa ona başla birde asıl zevki o orjinal seslendirme zaten :wub:

Absolut Milk

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Steins gate , sword art online , ergo proxy , gun grave , death note , psycho pass başlangıç için tavsiye edebileceğim hepsinin konusunu okuyup hangisi yakın geliyorsa ona başla birde asıl zevki o orjinal seslendirme zaten :wub:

seslendirme konusunda arkadaşa katılıyorum,
ilk başta tuhaf gelebilir ama inan orijinal sesle izlemek daha keyifli..

Samurai 7 , Berserk var ( daha bitmedi galiba ama adam ölmeden bitirse de sonunu görsek :) )
Death Note var bak o da güzel sonra Basilisk var bak bu da çok iyidir yazdıklarımın hepsi kısa süreli animeler..

uzun süreli olarak Naruto iyidir bak, Kenshin e de bakabilirsin :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344

Samurai 7 , Berserk var ( daha bitmedi galiba ama adam ölmeden bitirse de sonunu görsek :) )
Death Note var bak o da güzel sonra Basilisk var bak bu da çok iyidir yazdıklarımın hepsi kısa süreli animeler..

Hinataya açıklamalarından dolayi teşekkür ediyoruz :)

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Naruto çok duydum bakalım deneyecem :)

Bu arada Korece veya Çince artık hangi dilce seslendirmesi varsa, kızlar ağlarken savaşırken değişik sesleri var kolonlar açıkken sıkıntı olabiliyor :)

Sansar667

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
526

Basilisk i unutmuşum o da iyidir.Narutoda 220 bölüm shippuden de 350 bölümü gördükden sonra bir daha animenin a sını diyemeyebilir :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Hunter x hunter her zamanki gibi sonu guzeldi :D

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
@Mert Ahmet Staj bitimi kendimi memlekete attım animeler ve oyunlara dönüş yapıp internetle bile ilişkimi kestim 1 ay içinde zaman zaman bakacağım böyle artık. Sessizlik ve anime ye vurdum kendimi kısacası :D

Dostum inan bana saçmalıktan başka bir şey değil deyip başladım buradaki herkese sorsan komik bir hikayeleri vardır.Sesler mi ? ps3 te geçen narutonun oyununu oynadım ingilizce sesleri duyar duymaz ilk işim sesleri japoncaya döndürmek oldu ana dil her zaman daha iyi alışmak için zaman tanı derim. Gelelim anime önerisine yaş aralığı gerçekten önemli ama sevebileceğin türlere göre 1 2 tane yazayım Aksiyon:Sword Art Online, Shingeki no Kyojin Gizem Aksiyon Gerilim: Death Note Romantizm: Kaichou Wa Maid-Sama, Toradora Gerilim,Psikoloji:Elfen Lied,Mirai Nikki Bana soracak olursan bunlar başlamaya uygun kısa efsane serilerdir. Naruto One Piece bunlarlada başlayabilirsin ama uzundurlar dikkat et derim :)

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@Mert Ahmet Staj bitimi kendimi memlekete attım animeler ve oyunlara dönüş yapıp internetle bile ilişkimi kestim 1 ay içinde zaman zaman bakacağım böyle artık. Sessizlik ve anime ye vurdum kendimi kısacası :D

Dostum inan bana saçmalıktan başka bir şey değil deyip başladım buradaki herkese sorsan komik bir hikayeleri vardır.Sesler mi ? ps3 te geçen narutonun oyununu oynadım ingilizce sesleri duyar duymaz ilk işim sesleri japoncaya döndürmek oldu ana dil her zaman daha iyi alışmak için zaman tanı derim. Gelelim anime önerisine yaş aralığı gerçekten önemli ama sevebileceğin türlere göre 1 2 tane yazayım Aksiyon:Sword Art Online, Shingeki no Kyojin Gizem Aksiyon Gerilim: Death Note Romantizm: Kaichou Wa Maid-Sama, Toradora Gerilim,Psikoloji:Elfen Lied,Mirai Nikki Bana soracak olursan bunlar başlamaya uygun kısa efsane serilerdir. Naruto One Piece bunlarlada başlayabilirsin ama uzundurlar dikkat et derim :)

Bu animelerin genel anlamda olayı nedir? bize neyi anlatmaya çalışıyorlar? bunu merak ediyorum şimdi ona göre başlayacam :P

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bu animelerin genel anlamda olayı nedir? bize neyi anlatmaya çalışıyorlar? bunu merak ediyorum şimdi ona göre başlayacam :P
Açıp sana zahmet oku tek tek açıklamaya kalkarsam gerçekten uzun sürer çünkü bir başladım mı kolay kolay kendimi durduramıyorum :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Anime için konu mu açılmış. Daha yeni gördüm insan bir davet eder arkadaş :D Neyse ben çok delisi değilim. Bleach'i bitirmem 1 hafta sürdü. Çok fazla izlemem. İşte en son 2 günde 5 Anime bitirdiğimi hatırlıyorum. Toplam bölüm olarak 3.000 civarı izledim sanırım. Favori karakterim Zaraki Kenpachi ve Alucard'dır. Karakterim dedim ikiside aynı gibi :D Tabii Son Goku'yu es geçmek olmaz. Şimdiye kadar gördüğüm en güçlü Anime karakteridir Son Goku. Ve onu yenebilecek her hangi bir Anime karakteri tanımıyorum. Yagami Light diyecek kişiler olabilir. Son Goku'nun cennetten dünyaya ışınlandığını söylememe gerek yok sanırım. Favori Anime olarak çok fazla Anime'm var. Mesela ilk 10 sıralamamda 1. sırada 15'ten fazla Anime vardır. Anime'nin ana dili Japonca'dır. Ve dublaj olarak izlemeyi en kolay şu şekilde açıklayabilirim "Türkçe dublajlı İngilizce film izlemek.". Yani kısacası dublaj yapan kişiler dünyanın iyi dublajcıları olursa İngilizce olarak en fazla 2 bölüm izlenebilir. Size biri yumruk atsa ve bağırsanız aynı şekilde o acıyı çekip başka bir arkadaşınız o tepkiyi verebilir mi ? Kısaca anlatmak gerekirse Anime'lerde duygular çok fazla abartılı bir şekilde izleyiciye sunulmaktadır. Ve bu duyguyu izleyiciye vermede en büyük ikinci etken ve en az çizim kadar önemli olan sestir. Eğer Anime önerisi isterseniz inşaAllah bugün bilgisayarı açtığım zaman ondan yazarım. Telefonda anca bu kadar yazabiliyorum :) Dediğim gibi Anime'yi İngilizce olarak izleyecekseniz izlemeyin daha iyi :D tabii farklı görüşler kesinlikle kaçınılmazdır. Ve mesela siz Türkçe'de olan bir sözü mesela "nassın la" sözünü İngilizce'ye ne kadar çevirebilirsiniz? "Wassup bro" gibi çevrilebilir en fazla. Çoğu Japonca kelimenin de İngilizce ve Türkçe'ye çevirisi yoktur. Bu yüzden Japonca küçük dersler almanızı (çok mükemmel bir site mevcut lakin reklam olmasın kolayca bulabileceğinizi sanıyorum bulamazsanız özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz) öneriyorum. Yani ramen'i ne kadar Türkçe anlatabilirsiniz "Makarna la işte" :D Neyse dil üzerine herşeyi anlattım sanırım. Yine de eksiklerim olmuş olabilir tabii ki. Buradan izlenmesi lazım olarak 4-5 anime söyleyerek ayrılmak istiyorum. Komedi olarak Great Teacher Onizuka çizim olarak ve espriler bakımından çok güldüğüm bir Animedir. Ore no Nounai Sentakushi ga Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama Shiteru güzel ve ağır esprilerin olduğu bir Animedir. Baka to Test To Shoukanjuu ise anlatılmaz yaşanır bir komedi Animesidir. Seitokai Yakuindomo baştan aşağı tamamen bel altı espriler tufanıdır ve 2. sezonda Nirvana'ya ulaşmıştır. Az bişi kanlı olsun derseniz Hellsing/Hellsing Ultimate (Hellsing Ultimate bir nevi OVA'dır yani özel bölümlerdir lakin remake yani yeniden yapımdır aynı zamanda. Ve çizimleri Hellsinge oranla bir Counter Strike ile Crysis 3 arasındaki efekt farkı gibidir) bu Animedeki kan yeminlen Kurban Bayramlarını aratmaz ( ̄▽ ̄) ve Mirai Nikki bu Animede de bolca kan mevcuttur. Elfen Lied'ı es geçmemek lazım. Bunun dışında K-Project, Sword Art Online, Shigneki no Kyojin, The World God Only Knows 1-2-3, Detroit Metal City (Kemal Sunal filmi gibidir ne kadar izlesenizde gülersiniz en azından benim için o şekil :)) Death Note, Dragon Ball, Gintama, No Game No Life (çok güldüğüm bir diğer Animedir), Code Geass, Sakurasou No Pet Na Konojo, Fairy Tail, Bleach. Daha 50-60 gider bu. Şimdilik bunlar yeterlidir :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Animelerin genel anlamda bir gayesi olduğunu düşünmüyorum. Ne tür olmasını istersen o tür var :D Ama genel hatlarıyla:

1. Gerçek hayattaki ifadeleri abartılı bir şekilde izleyiciye sunarlar,
2. Çoğunlukla aynı tiplemeler görünür;
- Büyük memeli kız
- Gözlüklü kız
- Artist, yakışıklı çoğunlukla gözlüklü erkek
- Memesi küçük olan ve bunun hakkında çok fazla üzülen kız
- Hep en son anlarda coşan ana karakter
Bunları hemen hemen her Animede görebilirsin.
3. Aynı cırcır böceği sesi (dinleyebilirsin farklı cırcır böceği sesi olan Anime görmedim ben)
4. Çoğunlukla hayatta istenilen herşeyin başarılabileceğini vurgularlar (bkz. High School DxD adam Tanrı'yı öldürdüm diye geliyor, diğeri de nasıl öldürürsün ben öldürecektim diyor vs. vs.)

Yani aklıma gelenler bunlar. Hepsinde aynı özellik tabii ki yok. Ama genel hatlarıyla benzerlikleri bu şekilde. İlle genel anlamda öğrenmek istersen şu şekilde sorman daha mantıklı "Ecchi türü Animelerde genel ağırlık ne üzerinedir?" veya "Ecchi türü Animelerin genel özellikleri nedir?". Böyle böyle şeyler işte. 1.5 saattir yazıyormuşum breh. Bilgisayarı bundan seviyorum :) dai suki-desu :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] bu kadar anime delisi olmeyan birini aramızda görmek birini aramızda görmek beni çok sevindirdi :D animelerden alıştım korku filmi izlerken gülüyorum :D

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] bu kadar anime delisi olmeyan birini aramızda görmek birini aramızda görmek beni çok sevindirdi :D animelerden alıştım korku filmi izlerken gülüyorum :D
Bide benim yazıda az bir düzeltme yapayımda yanlış anlaşılmasın :D Çok fazla izlemiyorum yazdım, az izleniyor gibi anlaşılmasın aşırı çok izliyorum :D

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bide benim yazıda az bir düzeltme yapayımda yanlış anlaşılmasın :D Çok fazla izlemiyorum yazdım, az izleniyor gibi anlaşılmasın aşırı çok izliyorum :D
Kendini bir otaku olarak görüyor musun? Eğer görüyorsan işte o zaman çok izliyorsundur. Görmüyorsan sorun yok. :D [MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] ayrıca farklı animelerin karakterlerini karşılaştırmak çok doğru bir hareket.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
death note yeni bitti. şimdi code geassa bakacağım.