Ani fps düşüşü

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Öncelikle merhaba abilerim bilgisayarım windows 10 du windows 8.1 e aldım fazla sürücülerle uğraştığım için yeniden win 10 a geçtim ve bilgisayarıma bazı hızlandırma ayarları uyguladım. CS:GO oynarken 100 fps civarı alıyorum ve sürekli 10 a 20 ye düşüyor yeniden 100 e çıkıyor sürekli oluyor bu oyuna ilk girdiğimdede öyle görev yöneticisinden baktığımda ise işlemcinin %100 ünü kullanıyor 2.70 ghz gözüküyor ve asla düşmüyor öyle ani düşüşler olsa işlemcinin ghz inde ondan kaynaklı olduğunu söyleyebilirim ısınma sorunuda değil belki yaptığım ayarlarda bi sıkıntı vardır o yüzden buraya yaptığım ayarların videolarını bırakıyorum yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Ayriyetten şunuda söyliyeyim Windows Modul Yükleyicisi adında birşey var ben onu kapattım fazlaca cpu felan yediği için belki driverların hepsini indiremediği için olmuş olabilir fakat driver booster dan güncelledim ve windows update kontrol ettim gözükmüyor güncellenmemiş driver neyse fazla uzatadan aşağıya izlediğim videolarıa bırakıyorum izleyip yanlış bi ayar görüpte söylersiniz çok mutlu olurum

Windows Modul Yükleyicisi Kapatma :

Bilgisayar Hızlandırma 1 :

Bilgisayar Hızlandırma 2 :

Anti Malware Service Exucutable ( Üste yazmayı unutmuşum bunuda kapatmıştım fazla yiyor diye ) :

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Yani şöyle çok fazla yöntemi var ben çoğu yöntemi denedim olmamıştı.Throttlestop ile ilgili bir video gördüm ve onu yaptım fps düşmüyordu ama sürekli pc kendini kapatıyordu bu kapanmayı da Addison ANC-606 Laptop soğutucusu ile çözdüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu abimiz gayet güzel açıklamış ben de bu videodan yaptım

Ve csgo ya girdiğin zaman fps ni sabit tutmak için fps_max 100 veya fps_max 116 yap

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Yani şöyle çok fazla yöntemi var ben çoğu yöntemi denedim olmamıştı.Throttlestop ile ilgili bir video gördüm ve onu yaptım fps düşmüyordu ama sürekli pc kendini kapatıyordu bu kapanmayı da Addison ANC-606 Laptop soğutucusu ile çözdüm.

Bu abimiz gayet güzel açıklamış ben de bu videodan yaptım

Teşekkür ederim videoya bakarım geçmezse yazarım hali hazırda bendede bi tane soğutucu var benim sorunumda sıcaklıkla alaklı değil buna %100 eminim ama yinede denerim

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Teşekkür ederim videoya bakarım geçmezse yazarım hali hazırda bendede bi tane soğutucu var benim sorunumda sıcaklıkla alaklı değil buna %100 eminim ama yinede denerim
Programda İşlemci hızınızı sabitliyosunuz zaten fps düşmesi işlemcinin sürekli düşük veya yüksek çalışmasıdır doğru ayarları yaptıktan sonra olacağına eminim umarım olur.

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Programda İşlemci hızınızı sabitliyosunuz zaten fps düşmesi işlemcinin sürekli düşük veya yüksek çalışmasıdır doğru ayarları yaptıktan sonra olacağına eminim umarım olur.
Oyundayken işlemcinin ghz inin düştüğünü görmedim şahsen o programdaki test şeyini açtığım zamanda düşmüyor ghz farklı bir şeyden kaynaklı olduğunu düşünourm fakat deniyorum şuan

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Oyun açıkken görev yöneticisindenmi baktın yoksa msı afterburner gibi başka programlarda kullandınmı
Sorunu yaşarken Msı afterburner kullanmadım görev yöneticisinden alt+tab yaparak bakıyodum %100 kullanıyordu bu yöntemden sonra msı afterburner ile csgo oynadım ve en fazla (1saat oynadıktan sonra) 96 yı gördüm (+Soğutucu ile beraber)

(Ve birde Ekstra olarak )Ekran kartını güncel tut sürekli Windows update ile güncelleme yap

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Sorunu yaşarken Msı afterburner kullanmadım görev yöneticisinden alt+tab yaparak bakıyodum %100 kullanıyordu bu yöntemden sonra msı afterburner ile csgo oynadım ve en fazla (1saat oynadıktan sonra) 96 yı gördüm (+Soğutucu ile beraber)
Teşekkürler az önce cs go da crosshair ayarlama mapinde fps 60 sabitlediğide oyundaki fps düşme sorunu gitti. Fakat consola fps_max 0 komutunu yazdığımda gene aynı sorunla karşılaştım neden böyle oluyor bi fikriniz varmı acaba 100 e sabitlediğimdede aynı sorunu görüyorum bilgisayarımın kesinlikle heryerde aldığı fps sayısı 60 70 onlara sabitlediğimde sıknıtı çıkmıyor 70 de bazen oluyor fakat 60 sabitlediğimde sorun ordatan kalkıyor. Bi fikriniz varmı

(Ve birde Ekstra olarak )Ekran kartını güncel tut sürekli Windows update ile güncelleme yap
Bilgisayara bugün windows 10 kurdum ekran kartım şuan güncel sorun acaba eksik driverlardan kaynaklı olsa driver boosterda gözükceğini zannediyorum. Windows update yeni kontrol ettim ondada sıkıntı yok

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Teşekkürler az önce cs go da crosshair ayarlama mapinde fps 60 sabitlediğide oyundaki fps düşme sorunu gitti. Fakat consola fps_max 0 komutunu yazdığımda gene aynı sorunla karşılaştım neden böyle oluyor bi fikriniz varmı acaba 100 e sabitlediğimdede aynı sorunu görüyorum bilgisayarımın kesinlikle heryerde aldığı fps sayısı 60 70 onlara sabitlediğimde sıknıtı çıkmıyor 70 de bazen oluyor fakat 60 sabitlediğimde sorun ordatan kalkıyor. Bi fikriniz varmı

Bilgisayara bugün windows 10 kurdum ekran kartım şuan güncel sorun acaba eksik driverlardan kaynaklı olsa driver boosterda gözükceğini zannediyorum. Windows update yeni kontrol ettim ondada sıkıntı yok
Fps max 0 yaparsak ben de de sorun olur ben İlk bu programı yaptığımda fps_max 118 yapıyodum
ama şuanda fps max 300 yapıyorum ki işlemcim rahatlasın

Ve konsola şu komutu yazıyodum: mat_queue_mode 2

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Fps max 0 yaparsak ben de de sorun olur ben İlk bu programı yaptığımda fps_max 118 yapıyodum
ama şuanda fps max 300 yapıyorum ki işlemcim rahatlasın

Ve konsola şu komutu yazıyodum: mat_queue_mode 2
mat_queue_mode 2 başlatma seçeneklerimde var zaten neyse sorun böylece düzelmiş oldu ben yinede bu sabitlediğimizde kalkmasını biraz bakayım dün windows 8.1 di pc ilk oyunlarımı oynadığımda böyle bi sıkıntı yoktu 5 saat oynadım sonra şarj makinem bozuldu laptobun fpsim 20 lere düştü ve sürekli öyle kaldı fps düşme sorunu orda başladı pilde değilken bile maksimum performans olarak ayarlamama rağmen o akşam pc yi win 10 yaptım ve aynı sorunla yeniden karşılaştım.

mat_queue_mode 2 başlatma seçeneklerimde var zaten neyse sorun böylece düzelmiş oldu ben yinede bu sabitlediğimizde kalkmasını biraz bakayım dün windows 8.1 di pc ilk oyunlarımı oynadığımda böyle bi sıkıntı yoktu 5 saat oynadım sonra şarj makinem bozuldu laptobun fpsim 20 lere düştü ve sürekli öyle kaldı fps düşme sorunu orda başladı pilde değilken bile maksimum performans olarak ayarlamama rağmen o akşam pc yi win 10 yaptım ve aynı sorunla yeniden karşılaştım.
Bu videolardaki ayarlardan dolayı olsa öncedende yapmıştım win 8.1 e geçmeden önce bi sıkıntı olmamıştı bilgisayarda

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Şuanda fps sorununu düzelttiysek bi küçük yöntemimle fps sabitlemesini belki kaldırabilirsiniz

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Öncelikle güç seçeneklerine gelip Yüksek Performansa İşlemci güç yönetimde En yüksek işlemci durumunun ssini attabilir misin

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Adsız.png

Buyrunuz

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Ordaki En yüksek işlemci durumunda Prize takılı olan yeri 99 yap eğer olmazsa birer birer azalt
Arttırayımmı azaltayımmı

Özür dilerim birer birer azalt orayı
Tamam oyuna girip deniyorum hemen

Özür dilerim birer birer azalt orayı
Oyuna girdim 88 e kadar teker teker denedim ondan sonra çıktım aslında youtubeda bir video görmüştüm onu denesemmi bilgisayarı win 8.1 geçirmeden önce yapmıştım ekran kartınada işlemciyede

Son düzenleme:

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Arttırayımmı azaltayımmı

Tamam oyuna girip deniyorum hemen

Oyuna girdim 88 e kadar teker teker denedim ondan sonra çıktım aslında youtubeda bir video görmüştüm onu denesemmi bilgisayarı win 8.1 geçirmeden önce yapmıştım ekran kartınada işlemciyede

İşe yarayabilir Sorunu çözdüysen başlığa Çözüldü yaz herkes faydalansın :)

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
Malasef senin yazdığın şey fps sabit olmadanda düşüşleri engelleyemedi. Neyse teşekkür ederim herşey için

Bide çözüldü simgesini nasıl ekliyoruz ilk defa bi sitede konu açıyorumda :D

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
Malasef senin yazdığın şey fps sabit olmadanda düşüşleri engelleyemedi. Neyse teşekkür ederim herşey için

Bide çözüldü simgesini nasıl ekliyoruz ilk defa bi sitede konu açıyorumda :D
fps_max 60 ile mi çözüldü mü+Ben de bilmiyorum forumlara bugün başladım :D

hasanemen28

Öğrenci
19 Haziran 2020
44
2
8
24
fps_max 60 ile mi çözüldü mü+Ben de bilmiyorum forumlara bugün başladım :D
fps sabitlediğimde 60 düşüşler çözüldü

Arkadaşlar sorunum devam ediyor şimdi gerçekten neler olduğunu anladım oyunum drop yediğinde alt tab yapıp görev yöneticisinden baktığımda işlemci ghzı 1 lere 0lara düşmüş oluyor bunu stabil nasıl tutabilirim ısınma sorunu olmadan oluyor bu

Sorunum sıcaklıkla alakalı değil. Bilgisayarın bios güncellemesi veya üretici yazılımındaki sorunlardan dolayı olduğunu düşünen birine rastladım. O bunları güncelledikten sonra sorunu düzelmiş bende güncelledikten sonra olursa buraya gelip yazarım .

Son düzenleme:

HsyNYeter

Öğrenci
16 Mart 2017
16
8
3
25
fps sabitlediğimde 60 düşüşler çözüldü

Arkadaşlar sorunum devam ediyor şimdi gerçekten neler olduğunu anladım oyunum drop yediğinde alt tab yapıp görev yöneticisinden baktığımda işlemci ghzı 1 lere 0lara düşmüş oluyor bunu stabil nasıl tutabilirim ısınma sorunu olmadan oluyor bu
Nasıl oluyor öyle ya ?