Androidli telefon tavsiyesi

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Merhaba,

Galaxy Gio'nun yavaşlığı yüzünden değiştirmek istiyorum ve sağlam bir şey almak istiyorum. Gio kullanırken rom işleriyle baya haşır neşir oldum. Acaba s3 ile nexus 4 arasındaki farklar nedir? Hangisi daha iyidir?

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
nexus 4 al. Cyanogen'in yeni çıkardığı romu da döşe. Sonra S3 de neymiş de.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Güncellemeleri hemen alması yönünden Nexus 4'ü düşünüyorum ben de. Sanırım sd kart ile hafızası genişletilemiyormuş.

WhiteSilverIp5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeşim benım özellik + şıklık istiyorsan s3
nexus 4 ü tolgacem bey pek fazla övmedi... kamerası felan vasat gibilerinden nexus 4 un tanıtımını yaptılar diye hatırlıyorum bir bak sonra kararı sen ver.
alacağın cihaz s3 olsun mu olmasın mı tartışmasına gelecek olursak mali 4oo artık her oyuna yetişemiyor diye düşüncesindeyim biraz daha bekle htc nın serisi TR ye gelmeye baslasın alınabilecek cihazlar onlar

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence S3 al tolga beyin inceleme videosundada belirtiyor.Telefon güçlü ama eksik yanlarıda var kamerası multi media özellikleri vs.Bence mali 400 her oyuna yetişiyor şuanlık buna katılmıyorum ki telefonu oyun için alcaksan ps3 felan al daha kaliteli grafikler,oyunlar zevk alırsın.Telefonda mutlaka oyun oynanacak ama yok mali 400 kötü oyun kaldırmıyorlara felan girmeye gerek yok bence karar senin.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,

Galaxy Gio'nun yavaşlığı....

S3 al birader, en iyisi, su anda hem resmi romu yuklu hem de cyanogen yuklu, cyanogenin romu online update ozelligine sahip, bir isletim sisteminden diger isletim sistemine gecmesi cok hizli, kisacasi mukemmel, 450 tane program yukledim, performans bakimindan eksiksiz bir telefon, bazi arkadaslar ram konusunda sorun yasiyoruz diyorlar, telefon hafiizasinda kies gibi uygulamalar cok bellek harciyor, bu programlari kapatiktan sonra bosta kalan bellek miktari 360 i gordu, cok stabil bir telefon, samsungun destek kalitesi var, son karar senin,

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben Nexus derim. Kamerasını ne ile kıyaslıyorlar bilmiyorum ama diğer cihazlar ile kıyaslıyorsak bence iyi bir kamerası var. Tamam sırf kamera özellikleri öne çıkarılmış Lumia 920'yi geçecek değil. Galaxy S3'ün de kamerası da mükemmel sayılmaz. Hatta kötü bile denebilir. Nexus 4'te Sony üretimi 8 MP lens mevcut. Gece çekimi yapmadığınız sürece işinizi görür.

Multimedya özellikleri falan zaten uygulamalarla çeşitlendirilebiliyor. Nexus cihazları sadeliğe odaklı çıkartıldığı ve içerisinde saf Android ile geldiği için bir sürü uygulamaya boğulmuş halde gelmez. Kutudan çıktığında gider istediğiniz uygulamayı kurar, kullanırsınız. Zaten donanım deseniz üst seviye bir cihaz. Şu an kıyasladığınız cihazların artık esamesi okunmazken bu cihaz garanti alıyor olacak. (bkz: galaxy s / nexus s)

Verdiğim videolardan da cihazın hızına, kamera kalitesine ve tasarımına bakmanı tavsiye ederim.

[video=youtube;zFOnOLXrMBQ]http://www.youtube.com/watch?v=zFOnOLXrMBQ&feature=g-user[/video]

[video=youtube;YUt3ErUJ2Aw]http://www.youtube.com/watch?v=YUt3ErUJ2Aw[/video]

Ayrıca Nexus 4'ün 350-400 dolar gibi bir fiyata piyasaya sürüldüğünü unutmayalım. Ülkemizde eminim açgözlüler pahalıya satıp çıkar sağlamaya çalışacaktır ama durum bu. Üstelik bu cihazın donanımı gerçekten güzel.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@hellmarch

Dostum bu ilk videodaki adamın kıyaslaması da varmış. Onu da ekleyecektim mesajıma ama süre dolmuş. O yüzden bu mesaja koyuyorum. Kesinlikle izle. İlk video ile buradaki video iyi fikir verir. 2. video sadece özellik kıyaslaması içeriyor.

[video=youtube;xVlzDdxaaaE]http://www.youtube.com/watch?v=xVlzDdxaaaE&feature=g-user[/video]

Şu adreste oldukça detaylı bir incelemesi var cihazın:
http://www.anandtech.com/show/6440/google-nexus-4-review

Ayrıca cihazla çekilmiş örnek fotoğraflar şu linkte mevcut:
http://www.anandtech.com/Gallery/Album/2430

Aşağıda da cihazla çekilmiş video mevcut. HD kalitede izlersen fikir edinebilirsin:
[video=youtube;FQ_YUBMDzCk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FQ_YUBMDzCk[/video]

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Yardımın için çok teşekkürler [MENTION=59351]bLaCkSouL[/MENTION] nexus'un aklıma tek takılan yanı sd kartının olmaması. 16 gblık versiyonu yeterli olur mu acaba ileride?

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yardımın için çok teşekkürler @bLaCkSouL nexus'un aklıma tek takılan yanı sd kartının olmaması. 16 gblık versiyonu yeterli olur mu acaba ileride?

Ben şu anda Galaxy S2 kullanıyorum. Cihazın 16 GB hafızası var ve 16 GB'lık da SD kart takılı. SD kartta 7.35, telefonda da 9.3 GB boş yer var. SD kartta sadece müzik taşıyorum. Sonuç olarak bana anca yetiyor. Ancak cihazın hafızasında 1.5 GB'lık sistem yedeği de mevcut. Yani yeter mi dersen evet yeter. Peki doldurur muyum dersen evet doldurursun. Kişisel bir soru sonuçta bu. Ha bende SD kart olmasaydı cihaza bütün müziklerimi atmazdım. Google Play Music diye bir hizmet var. Oraya şarkılarını yüklüyorsun ve Play Music isimli uygulama ile istediğin yerde internet olduğu sürece dinleyebiliyorsun. Telefonun hafızası yerine Google'ın sunucularında yer kaplıyor. Yani yer var diye çok rahat davranmazsın ama bence çok da aramazsın. Not olarak düşeyim cihazda 2000 civarı şarkı var.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
An itibariyle ikisinden de vazgeçtim. S3'ün ekran kırılma şikayetleri oldukça gözümü korkuttu. Nexus 4'ün de Türkiye'ye geleceği yok gibi. Başka önerisi olan var mı?

syktv

Asistan
Reaksiyon puanı
0
An itibariyle ikisinden de vazgeçtim. S3'ün ekran kırılma şikayetleri oldukça gözümü korkuttu. Nexus 4'ün de Türkiye'ye geleceği yok gibi. Başka önerisi olan var mı?

Türkiye'ye gelecek.Turkcell kitapçığında yakında gelecek yazıyor.2013'te gelir herhalde.

ozan_26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SD kart takılamıyor oluşu nedeniyle Nexus 4 almazdım.Sonuçta 16 GB ın tamamını kullanamıyorsun,S3 te 11 GB mesela.Oyun,program derken kolayca dolar

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=21539]hellmarch[/MENTION] Htc One X, Iphone 5 veya Nokia Lumia 920. Bunlardan birini öneririm. Ama bana göre Iphone 5 :)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
yahu o telefonun bataryası bile çıkarılamıyor. hafıza kartı bile takılamıyor, ne htc'si!
64 GB hafıza var.Hafıza kartına ne gerek var ?
Bataryanın da gömülü olması çok büyük bir eksiklik değil.iPhone 5'in filan da bataryası gömülü.

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
one x+ tavsiye ederim, hafızası gayet yeterli... bataryanın çıkartılamamıs çokta sorun değil yeterli mAh sahip ki s3 ile aynı mAh zaten...

s3 kasasından kaybediyor benim gözümde..

-MÜNZEVİ-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lumia diyorum başka bi şey demiyom 920 olur 820 olur mütiş aletler bunlar Allah banada nasip olsa keşke babam ünide alcam dio elinde fırsat varsa düşün me

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
başlığımı yanlış görüyorum :) Lumia ıphone ne iş yahu ?

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adam android demiş millet ne söylüyor.WTF ERROR:D

inikat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonla ne iş yapacaksın onu düşün ve paranı boşa harcama poweruser dedikleri tiplerdensen git note2 al tümgün tüm pil yiyen uygulama kullanımında bile günü rahatça bitirebilirsin. yok o kadar değil temel telefon mesaj biraz oyun müzik diyorsan zaten o paraları verme derim git galaxy s plus al ucuza kapat kullan :D bir senedir kullanıyorum modlayıp jelly bean de kurdun mu tadından yenmiyor. yetiyor. polo benim ayağımı yerden kesiyor. ama param olsa merso almaz mıyım tabi ki alırım ;)

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Windows işletim sistemli bir telefon düşünmüyorum malesef, iPhone 5'i de abartılı fiyatından ve ekranının boyuna göre dar olmasından dolayı düşünmüyorum yoksa fanboy durumları yok yani.

Note 2'nin boyutuna alışamam diye korkuyorum malesef.

HTC One X+'a sıcak bakıyorum fakat Avea'dan başka satan var mı Türkiye'de?