Android uygulamalar neden çökmeye başladı?

Bu konuyu okuyanlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Kanks neden duyar kastın onu anlamadım. Ayrıca s7 yi şimdi kimse almaz ki artık daha iyi alternatifleri var. S7 de 5 senelik cihaz. Ömrünü doldurmasa bile teknolojisi artık eskidi
Iphone 7+ da 5 senelik cihaz neredeyse, ama külüstür değil amiral gemisi derler nedense ?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Iphone 7+ da 5 senelik cihaz neredeyse, ama külüstür değil amiral gemisi derler nedense ?
Yooo oda külüstür artık. Almak mantıklı değil. Teknolojisi eskidi. Çıktığı yıl dışında bu cihazlara amiral gemisi denmez. Şuan ip7+ ya amiral gemisi diyen teknolojiden haberi yoktur

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Yooo oda külüstür artık. Almak mantıklı değil. Teknolojisi eskidi. Çıktığı yıl dışında bu cihazlara amiral gemisi denmez. Şuan ip7+ ya amiral gemisi diyen teknolojiden haberi yoktur
Orta-Üst segment ile aynı seviyede olan bir cihaz hala, bir amiral gemisi olmasa bile. S7'ye hakaret edenin de teknolojiden haberi yoktur.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Orta-Üst segment ile aynı seviyede olan bir cihaz hala, bir amiral gemisi olmasa bile. S7'ye hakaret edenin de teknolojiden haberi yoktur.
Kanka giriş seviyesi desen anlarım da orta üst segment olamaz. Paket içeriği evet çok iyi 2k ekran kamera digaframı 1.7 idi sanırım vs vs ama orta üst değil giriş segment bir cihaz olabilir

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ekli dosyayı görüntüle 144634
Android kullanıcılarının büyük bir bölümünü etkileyen WebView kaynaklı sorun yüklü olan bir çok uygulamanın açılmasını engelleyerek kullanıcıların paniğe kapılmasına neden oldu.

Meydana gelen sorun telefondaki uygulamaların bir anda kapanmasına yol açtı. Sorun, belirli bir uygulama grubunu hedeflemiyorken bankacılık uygulaması da Google'a ait uygulamalar da kendi kendini durdurmaya başladı.
Kullanıcılar yaşadıkları problemin ne olduğunu anlamazken çeşitli platformları ziyaret ederek telefonlarında sorun yaşandığını bildirmeye başladılar. Bunun üzerine Google durumu fark edip çalışmalara başladığını açıkladı.

Google, sorunun fark edildiğini açıkladıktan kısa bir süre sonra yeni bir açıklama yaparak, sorunun Android ekosistemindeki dahili yazılımlardan olan WebView kaynaklı olduğunu duyurdu. Sorun yaşayan kullanıcıların WebView'ın son güncellemesini kaldırabileceklerini söyleyen Google mühendisleri, düzeltmenin yapılmasının ardından yeni bir güncelleme yayınlanacağını, bu güncellemeyle sorunun ortadan kaldırılacağını açıkladılar.

Son güncelleme ile 89.0.4389.105 sürümüne yükseltilen uygulama ilgili herhangi bir sorun kaydedilmediği belirtilmekte.
Hocam android uygulamalar çökmeye başlamadı yalnız. Android sevmeyen adamların eline koz verir gibi ne bu galeyana getirici başlık? Bir de böylelerini süper moderatör felan yapıyorlar var ya forumun tadı kalmamış.
Ha bu arada 4 yıllık oneplus 5 kullanıyorum en ufak bir sıkıntı görmedim daha.

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Hocam android uygulamalar çökmeye başlamadı yalnız. Android sevmeyen adamların eline koz verir gibi ne bu galeyana getirici başlık? Bir de böylelerini süper moderatör felan yapıyorlar var ya forumun tadı kalmamış.
Hocam önecelikle
1) Çökenler vardı annemin telefonnda çöktü.
2) Adam belki android sevmiyordur ama adam doğrusunu yazmış.
3) Forum tadı kalmadı demeniz yanlış. Sen forumun tadını kaçırıyorsun.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Hocam önecelikle
1) Çökenler vardı annemin telefonnda çöktü.
2) Adam belki android sevmiyordur ama adam doğrusunu yazmış.
3) Forum tadı kalmadı demeniz yanlış. Sen forumun tadını kaçırıyorsun.
Kendisi sevdiğim bir arkadaşımdır birbirimize takılırız biz hep :)
Çok ciddiye almışsın mesajı dostum sakin ol biraz.

gurayadas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
settings>apps>manage apps>search for "Android sysytem"WebViev>App info>Uninstal updates, click "Show all results", you will find it Android system WebView
ayarlar> uygulamalar> uygulamaları yönet> "Android sistemi" araması yapın Web Görünümü> Uygulama bilgileri> Güncellemeleri kaldırın, "Tüm sonuçları göster" i tıklayın, Android sistemi Web Görünümü'nü bulacaksınız

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kanks neden duyar kastın onu anlamadım. Ayrıca s7 yi şimdi kimse almaz ki artık daha iyi alternatifleri var. S7 de 5 senelik cihaz. Ömrünü doldurmasa bile teknolojisi artık eskidi

Duyar kasmadım sana öyle geldi bence. S7 Edge külüstür olarak nitelendirilebilecek bir cihaz değil ondan söyledim. Tanıdığım olsun çevremde ki insanlar olsun bir çoğu hala S3 Mini gibi cihazlar kullanıyorlar. Hiç birinden de külüstür telefon falan gibi laflar duymadım. S7 Edge gibi cihaza külüstür denilmesi tuhafıma gitti.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Ben de Google'ı açamıyorum. Şuanda Chrome'dayım.

yagmurddd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Webview in güncellemesini kaldırmak ya da data verilerini silmek işe yarıyormuş ama telefon içinde bu uygulamayı bulamıyorum. Müşteri hizmetleri tekrar indirebilirsin dedi fakat indirme seçeneği çıkmıyor. xiaomi mi 9t kullanıyorum. bu konuyla ilgili fikri olan var mı?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ayarlar uygulama ayarlarından sistem uygulamaları etkinleştirin çıkar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Webview in güncellemesini kaldırmak ya da data verilerini silmek işe yarıyormuş ama telefon içinde bu uygulamayı bulamıyorum. Müşteri hizmetleri tekrar indirebilirsin dedi fakat indirme seçeneği çıkmıyor. xiaomi mi 9t kullanıyorum. bu konuyla ilgili fikri olan var mı?