Soru Android tablete windows yüklemek

Bu konuyu okuyanlar

canoon28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese hayırlı, huzurlu ve sağlıklı günler dilerim. Tabletleri pek sevmem ama işin içine windows girince sevilir gibi geldi merak ettiğim ise herhangi bir tablete windows işletim sistemi yüklenir mi? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa nasıl bir yol izlemem gerektiğini kısaca yazabilirler mi?

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
bi ara çinli tabletler vardı hem android hem windows yüklü demek ki yükleniyor ancak güçlü bi sistem lazım. xda forumdan araştırın yabancı dil varsa çıkar bişeler.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,990
bi ara çinli tabletler vardı hem android hem windows yüklü demek ki yükleniyor ancak güçlü bi sistem lazım. xda forumdan araştırın yabancı dil varsa çıkar bişeler.
Bazi akilli tahtalar da oyle su anda. Onlarin icinde ayri bir SoC var Windows icin. Ya da ozel bir bootloader kullaniyorlar.

canoon28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben 4 ram 64 ve üzeri hafıza yeter diye düşünüyorum açıkçası, Peki cin tabletlerin markasını hatırlıyor musunuz?

canoon28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bazi akilli tahtalar da oyle su anda. Onlarin icinde ayri bir SoC var Windows icin. Ya da ozel bir bootloader kullaniyorlar.
Akıllı tahtalar boyut olarak ta sistem olarak ta farklılalar tabletler için durum ne onu bilmiyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Windows 11 arm tabanlı işlemcilerde çalışıyor diye hatırlıyorum. Herşey işlemciye bağlı. Hackintosh da aynı şekilde. Desteği varsa işlemcinin kurarsın. Birde özel olarak Windows destekli mobil işlemciler oluyor onlara da kuruluyor. Microsoft istese çalışma yapsalar her tablete kurulur da satış stratejisi sanırım.

canoon28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows 11 arm tabanlı işlemcilerde çalışıyor diye hatırlıyorum. Herşey işlemciye bağlı. Hackintosh da aynı şekilde. Desteği varsa işlemcinin kurarsın. Birde özel olarak Windows destekli mobil işlemciler oluyor onlara da kuruluyor. Microsoft istese çalışma yapsalar her tablete kurulur da satış stratejisi sanırım.
Eğer işlemci destekliyse araştırdım kadarıyla piyasa da arm tabanlı çok tablet var. Müsait bir zamanda deneyeceğim.

FakeGamer48

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bi adam hometech tablete yüklemişiti (a101de satılan). Ama sonra anladığım kadarıyla driver sorunu nedeniyle dokunmatik kullanamamıştı. Tablete otg ile klavye fare bağlamıştı. (Not: Bu işlem cihazı garanti dışı bırakabilir)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,990
Bi adam hometech tablete yüklemişiti (a101de satılan). Ama sonra anladığım kadarıyla driver sorunu nedeniyle dokunmatik kullanamamıştı. Tablete otg ile klavye fare bağlamıştı. (Not: Bu işlem cihazı garanti dışı bırakabilir)
Her cihazda olmuyor o dediğin.
Bahsettiğin tablette Intel Atom işlemci var ve fiziki olarak bir BIOS'a sahipti, doğal olarak klavye ve mouse bağlayarak Windows kurulumu sağlayabilir bu şekilde.

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ben 4 ram 64 ve üzeri hafıza yeter diye düşünüyorum açıkçası, Peki cin tabletlerin markasını hatırlıyor musunuz?

bunlar var örnek olarak