Android neden böyle?

tashi 107

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorun şu Android'li cep modellerini çok beğeniyorum fakat hiçbir Android sürümüne alışamıyorum. Mesela bugün başıma beni daha çok soğutan bir olay geldi. iPad'e indirdiğim uygulamayı Google Play'de bulana kadar canım çıktı. O kadar fazla gereksiz uygulama kalabalığı var ki ve google bağımlılığı. Ayrıca nedense Android'in tasarımında bir düzen göremiyorum. Sanki kural yokmuş gibi. Önerileriniz nelerdir? (Not. Apple fanı falan değilim. Sadece normal bir soru)

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Çünki android yani linux serbestlik, apple yani ios ise kuralcıdır.

bir tarafta hiç birşeyi değiştiremezsin , bir tarafta herşeyi baştan aşağı değiştirebilirsin.

buyzden android de daha fazla uygulama ve modifikasyon var bu yüzden android stabil değil.

amacın kolay kullanım ise apple almalısın.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
[MENTION=68924]PanxeR[/MENTION] haklı android açık kaynaklı bu yüzden stabil değil ios ise kapalı apple ın düzenine uyman lazım bu yüzden stabil anladın?

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Stabilitenin açık kaynak kodlu olup olmamasıyla mı alakası varmış :D :D :D :D :D

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
tashi 17 o yüzden Windows phone aldım ve memnunum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
jailbreak + tweakler ile ios stabilitesini düşün :thumbup1:

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Apple geliştiricilerine belli başlı katı kurallar uyguluyor. Adamın standartı var. Mağazasına girecek uygulamayı öyle bodoslama almıyorlar. Android de öyle değil. Boş bir uygulama yapıp mağazaya koyabilirsin. Ne kadar kalabalık o kadar iyi mantığı.

SanCreaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tamamen senin zevk ve tercihlerine kalmış bir durum. Eğer yazılim bilgin varsa sen de Android için app yazabilirsin. Ancak androidin bu tur durumlara açık olması, telefonların yabancı uygulamalar yüzünden hacklenme olasılığını artırıyor. İos işletim sisteminde ise böyle bir durum söz konusu değil

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Androidi özgür bir adam olarak düşün.
Ios yani apple ise cezaevi mahkumu gibi.

hidoriumen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayatı zorlaştıran onca şey varken,akıllı diye aldığımız telefonlarında zor olması insanları apple a itiyor.Serbestlik,özgürlük dediğiniz şeylerin gerçek karşılıklarının bu kadar basit,basite alınacak şeyler olmadığını biliyorsunuzdur herhalde...Özgürce yapılamayan ne var telefonda?Komik...Android kullanıyorum,tamamen maddi durumlardan ötürü nexus4 aldım,çok memnun değilim ama idare ediyor.Daha önce iphone ve ipad te kullandım.Tek eleştirilecek yanı gereksiz pahalı olan fiyatı,gerisi son kullanıcıyı her yönden memnun edebilecek şekilde yapılmış bir (sonuçta)telefon...Android in saf ve en güncel halini kullanmama rağmen çokta memnun değilim,arkadaşında dediği gibi gereksiz karışık,stabil değil hala(yazılımlarda sorun aslında) ve güven vermiyor ve asıl memnun olmadığım yer ise saçma sapan her tipin yazılım yapıp store a koymuş olması en korkuncuda o yorumlar...Hiç kimse kendini kandırmasın,android veya herhangi bir ortalık malı ne güvenilir nede stabil olur,çünkü o herkesin...Ben apple manyağı filan değilim,objektif yorumlarımı yaptım kendi deneyimlerimden yola çıkarak,sürç i lisan ettiysek affola...

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Gene android stabil değil muhabbeti mi? Arkadaşlar biz mi anlatamıyoruz sizde mi bir algılama problemi var? Hala android stabil değil diyorsunuz yahu.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Sen iPhone kullan.Android senin harcın değil belli ...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
bu arada bilginiz olsun iki duvar kağıtı değiştirmeyi ekrana birkaç şey koymayı özgürlük sananlar var siz gidin rootlayın bakalım servis size siz örgürsünüz garantisi bizden diyecekmi yada rom attığınızda ?ha bunlar özgürlükse rom atma vb şeyler wmde symbianda badada da var onlarda özgür o zaman ayrıca bir iphone kullanın ondan sonra diyebilecekmisiniz bakalım android stabil diye :)

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bellemişler android özgürlüktür. O kadar özgürler ki telefonları kasmaktan kullanamıyolar ee özgürler,güncelleme sıkıntısı çekmek de özgürlük onu mu yuklim root mu atim yok yok ota yapim buda olmadı şunu yüklim. Bunlar kısaca zaman kaybı, kaybedicek zamanı bol olanların harcı Android.

Çok özgürüm, google playstore'a girip ücretsiz hangi virüslü uygulamayla telefonumu 4 döndürim yada ekrana bi widget atimde ram'im ağlasın ama ben özgür oluyim havam artar. Ram'ide arada temizlimde telefonum özgürlükten kafayı yemesin.

Napayım ben böyle özgürlüğü sorunlu bi işletim sistemini. Disiplin her zaman iyidir, düzensiz özgürlüğünüzü alın gidin :p

Hmm iPhone'un rakiplerine bakıyoruz sırayla en basit S3,S4 ne durumdalar acaba? Virus de yok zaten onlar öcü, böyle devam et.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Özgürlük demek iki duvar kağıdı koymak demek demiyoruz zaten. Arkadaş ben anlatmaktan bıktım ama siz anlamamaktan bıkmadınız.
Ayrıca ios stabil android değil muhabbetinizde çok sıktı artık. Yahu 2300 liralık iphone ile galaxy ace 'i karşılaştırırsanız tabi ki android stabil olmaz. İphone u 2300 liralık dengi olan android ile karşılaştırın bakalım android stabil değilimiymiş. Hayır yani bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek. İphone'u fiyat olarak dengi olmayan android ile karşılaştırmak mantıklı değil. Hayır türkçe mi anlamıyorsunuz? Fransızca falan mi söylim?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Edit: androidde de virüs falan yok cahil cahil konuşmayın. Bi tane virüs bulun size benden ayfon beş es. :p

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Tamamen yanlış bilgiler
iOS Direk donanım bazlı çalışır android ise linux tabanlı emülatör üzerine kurulu bir sistemdir. Hiçbir zaman wp veya ios stabilitesini yakalayamayacak olmasının nedeni budur.
Google playda +18 uygulama serbestliği mevcut abartmamak koşuluyla bu ise birçok kuralın aşılıp uygulama yayınlanmasına sebep oluyor.
Özelleştirme yapma yapmama ? Jailbreak'i yaptım(kesinlikle illegal değil) istediğim her özelleştirmeyi yapıyorum videoyu yeni pencerede oynatıyorum kameranın üstüne iki kere tıklıyorum kilitleniyor widget ekliyorum dilersem tema ekliyorum sınırsız icon koyuyorum vs. vs. yani sistemler bu şekilde. He şunuda söylemeden edemeyeceğim android kötü mü ? tabiki değil sadece biraz android kullanırken zengin olmak gerek.Aşırı fazla model çıkıyor ve eski model aşırı yavaşlıyor S4 yeni alanlar 2-3 aya S5 alırlarsa donma kasma tabiki yaşamazlar.
Seçim kullanıcıya bağlı her iki platformu da kullandım/kullanıyorum.
İyi Forumlar

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
tamam o zaman bizde iphone 4 ile s4 kıyaslıyalım sonuç değişmeyecek yine stabil olan ios olacak bunu sende bilyorsun bende o kdar parayı bayılıpda 8 çekirdeğe o kadar ram daha iphone 5 kadar etmiyorsa durup bir düşünecen ha işinize geldimi windows da vürüs var demesi kolay dimi hadi sende bana windows vürüsü göster ? anlayacağın bunu biz demiyoruz bütün dünya diyor bir siz inanmakta zorluk çekiyorsunuz

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Özgürlük demek iki duvar kağıdı koymak demek demiyoruz zaten. Arkadaş ben anlatmaktan bıktım ama siz anlamamaktan bıkmadınız.
Ayrıca ios stabil android değil muhabbetinizde çok sıktı artık. Yahu 2300 liralık iphone ile galaxy ace 'i karşılaştırırsanız tabi ki android stabil olmaz. İphone u 2300 liralık dengi olan android ile karşılaştırın bakalım android stabil değilimiymiş. Hayır yani bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek. İphone'u fiyat olarak dengi olmayan android ile karşılaştırmak mantıklı değil. Hayır türkçe mi anlamıyorsunuz? Fransızca falan mi söylim?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Edit: androidde de virüs falan yok cahil cahil konuşmayın. Bi tane virüs bulun size benden ayfon beş es. :p
Tartışmanın anlamı yok androidde virüs var.İsterseniz kanıtlayıp kargo bilgilerimi yollıyım ? :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Windows'ta virüs olduğunu dünya alem biliyor. Android'de olmadığını. Virüs'ün ne olduğunu öğrenip gelin önce. Android-Virüs? Hah güleyim bari.
Abi yemin ederim şaka gibisiniz. Vallahi de billahi de. Gerçekten algılama sorunu var. Cidden.
Neyse ya ben niye kendimi
yoruyorum ki? Ne demişler "anlayana sivrisinek saz; anlamayana davul zurna az" .
Haydi kalın sağlıcakla...
Edit:Virüs falan yok hocam olmayan bir şeyi kanıtlayamazsınız. Sizin virüs dediğiniz reklam oluyor. Virüs falan yok androidde.
Reklam -virüs farklı şeyler. Hemde çok. Virüsün tam olarak ne olduğunu kavrayamamışsınız sanırım. Neys uzatmanın alemi yok iyi geceler iyi forumlar ...:)

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
"Windows'ta virüs olduğunu dünya alem biliyor. Android'de olmadığını. Virüs'ün ne olduğunu öğrenip gelin önce. Android-Virüs? Hah güleyim bari." Kahkaha attım hey allahım.

Basit haberler; Android'lerin yüzde 99’u tehdit altında (sebep VIRUS) http://www.ntvmsnbc.com/id/25453003/

Bitdefender'ın açıklamasına göre ise 2012'nin son altı ayında Android işletim sistemi için çıkan yeni zararlı yazılım sayısı önceki 6 aya göre yüzde 292 arttı. Bu artanlarda virus değil ÖCÜ. http://www.teknolojioku.com/haber/android-telefondaki-virusleri-anlamanin-5-yolu-10546.html

Antivirus programlarıda Android'de virusu engellemek için değil öcüleri engellemek için. Her kafayı yaşayan Android fanları,fanlarımız. .

Nerde iPhone 5s'im?

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
"Windows'ta virüs olduğunu dünya alem biliyor. Android'de olmadığını. Virüs'ün ne olduğunu öğrenip gelin önce. Android-Virüs? Hah güleyim bari." Kahkaha attım hey allahım.

Basit haberler; Android'lerin yüzde 99’u tehdit altında (sebep VIRUS) http://www.ntvmsnbc.com/id/25453003/

Bitdefender'ın açıklamasına göre ise 2012'nin son altı ayında Android işletim sistemi için çıkan yeni zararlı yazılım sayısı önceki 6 aya göre yüzde 292 arttı. Bu artanlarda virus değil ÖCÜ. http://www.teknolojioku.com/haber/android-telefondaki-virusleri-anlamanin-5-yolu-10546.html

Antivirus programlarıda Android'de virusu engellemek için değil öcüleri engellemek için. Her kafayı yaşayan Android fanları,fanlarımız. .

Nerde iPhone 5s'im?

Çok fanboy gördüm ama senin gibisini cidden görmedim.Senin ki fanboyluk değil DÜŞMANLIK artık.Android sana ne yaptı kardeş bi deyiver hele sen ya ? Android'le ne alıp veremediğin var ? Hayır ben Android taraftarı falan değilim.Sen bu Android için söylediklerini aynı ayarda iPhone için söylesen yine aynı tepkiyi veririm sana.Nedir bu düşmanlığın ? Şaşırdın mı kendine gel artık ? Çok komik duruma düşüyorsun.İnsanlar ne kullanmak isterse kullansın.Niye bu kadar kafaya takıyosun ki ? Düşüncelerini söylersin çekilirsin kenara.Böylesine düşmanca, nefretle, aşağlamakla olmaz ki bu işler.Sanki burda insanlık suçu işlemiş teröristlerden veya savaş suçlularından bahsediyoruz.Çok enteresan bi kafa yapın var.Bu mesajı yazmamın sebebi seni telefonlarla ilgili her konuda Android'e olan düşmanca ve nefretle yazdığın mesajları görmem.Haline bi yandan şaşırıyorum bir yandan üzülüyorum.Hayatta kafaya takılcak, nefret edilecek, düşmanlık duyulacak çok daha farklı ve önemli şeyler var.Rahatla biraz.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Android sana göre değil demek ki, kullanma. :) Bu kötü bir şey değil. Herkesin tarzı/tercihi başkadır.

Ufak notlar..
- Apple ile kıyaslanılan bir durumda Android telefonlara "google bağımlılğı" demek..? Garip
- iOS cezaevi? Yok yok sürgün... :D
- Jailbreak illegal değil?? EULA ortada, açın okuyun. :)

falan filan amaaan en güzeli s40 :D

-edit
dayanamadım biraz daha okudum.
virüs kelimesinin kendisi virüs olmuş durumda. en anlamını biliyor kimse, ne öğrenmeye çalışıyor, oooy oy =)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ben sizden önce kahkaha atmaya başladım bile :)
Virüs'ün ne olduğunu kavrayamamışsınız arkadaşımmmmm! Daha konuşuyorlar ya. L*n benim telefonuma yüklenmediğim b*k yok niye bana bu virüslerden(!) biri denk gelmedi? Niye yahu? Ben hariç herkeste var mı bu virüs(!).
İki tane linkle virüs olduğunu söylüyorsunuz. Asıl siz her kafayı yaşıyorsunuz. Bir tutturmuşsunuz virüs virüs virüs. Anlamıyorsunuzda laftan. yav he he androidde virüs var iosta stabil . Aynı şeyleri bir daha tekrar etmicem iyi okuyun belki (!) anlarsınız.
Not: Bu arada android fanı falan değilim. Fanboymuş şuymuş buymuş hiç alakam olmaz. Haa bilginiz olsun diye söylüyorum tahmin edeceğiniz üzere şuan android kullanıyorum. 2-3 yıla telefon değiştireceğim zaman seçenekler arasında iphone da var. Artık o zaman kısmet olursa yurt dışından getirmeyi düşünüyorum türkiyede pahalı olduğu için. Fan kimmiş kim değilmiş anladınız umarım. Gerçekten uzatmayalım ne ben yazayım bir daha ne de siz. İyi geceler iyi forumlar...:)

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Özgürlükle başı boşluk arasındaki farkı ayırt edemiyor bazıları. Google playde sorsan belki milyar tane uygulama vardır ama çeşit desen bir milyon etmez. Aynı programın 1000 farklı kişi gönderiyor. Google da yayınlıyor aralarındaki fark sadece isimler farklı.

Örnek
https://play.google.com/store/search?q=tron&c=apps&hl=tr

gltron ,3d tron light, tron lightcycle,tron biker ,3D Light Cycle Extreme... uzar gider hepsi aynı tron oyunu .
Ben 15 ten fazlasını indirdim (dahada bi ton vardı.). Tek umudum bir tanesinde scoreboard olmasıydı ama yok hepsi birebir aynı çıktı. Dediğim gibi sadece ikon ve isimleri faklı.
Özetle hepsi aynı tronun laciverti çıktı.

Eğer siz buna özgürlük diyorsanız, yemişim öyle özgürlüğü.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyat
Lafı hiç uzatmadan fiyatlara bakalım. iPhonе 5S’nin Türkiyе fiyatı hеnüz bеlli olmasa da dünyadaki fiyatlar doğrultusunda 2500 TL civarında bir fiyat еtikеti şaşırtıcı olmayacaktır. Oysa şu anda Android dünyasının еn iyi cihazlarından biri olan vе özеlliklеri açısından iPhonе 5S’ylе yarışma potansiyеli olan Samsung Galaxy S4′ü özеl indirimlеrlе 1500 TL gibi çok daha uygun bir fiyata satın almak mümkün.
Kişiyе Özеl İşlеtim Sistеmi
Android kullanıcılarının kеndilеrini özеl hissеtmеlеrini sağlayan özеlliklеrdеn biri dе Android’i istеdiklеri gibi modifiyе еdip, kişisеllеştirеbiliyor olmaları. Android’dе başta arka plan rеsimlеri olmak üzеrе, uygulama ikonlarını, widgеtları, ana еkranınızı vе kilit еkranınızı dilеdiğiniz gibi düzеnlеyеbiliyorsunuz. Hatta Android cihazınızda nе türdеn bir klavyе kullanacağınızı bilе kеndiniz sеçiyorsunuz. Ayrıca farklı launchеr uygulamaları kurabilir, cihazınızı rootlayabilir ya da bir custom ROM ilе Android’in dış görünüşünü tamamıyla dеğiştirеbilirsiniz.
Oysa bir iPhonе tеlеfonu kеndinizе özеl kılmak bu kadar kolay dеğil. Elbеttе arka plan rеsmini vе bazı başka unsurları dеğiiştirmеk mümkün ama, iPhonе’a jailbrеak opеrasyonu yapmaksızın ondan bu anlamda bir Android pеrformansı bеklеmеk hayal.
Ürün Çеşitliliği
Yazılım anlamında övdüğümüz Android, sunduğu donanım çеşitliliği açısından da iPhonе’a üstünlük sağlıyor. iPhonе kullanıcıları sadеcе az sayıda Applе ürеtimi cihaz arasında sеçim yapabilirkеn, Android’е gеçtiğiniz anda önünüzdе hеr kеsеyе uygun, hеrkеsinе zеvkinе görе bir şеylеr bulabilеcеği müthiş bir ürün yеlpazеsi açılıyor. Evеt, orta sеviyе Android cihazların bir çoğu iPhonе’la yarışamıyor ama 2013 yılında piyasaya çıkan yеni Android tеlеfonların nеrеdеysе hiç birinin özеlliklеri açısından iPhonе’dan aşağı kalır yanları yok.
Örnеğin Samsung Galaxy S4, HTC Onе, Sony Xpеria Z vе Z1, LG G2 vе Huawеi Ascеnd P6 gibi tеlеfonların hеr biri farklı yazılım vе tasarımlarla gеliyor vе tükеticinin önünе gеniş bir sеçеnеk yеlpazеsi çıkarıyor. Tasarıma önеm vеriyorsanız HTC Onе’ı, gеnеl olarak hеr yönüylе üstün bir tеlеfon arıyorsanız Galaxy S4′ü sеçеbilirsiniz. Sony vе LG’nin dikkat çеkici yеni cihazları G2 vе Xpеria Z1′dе aradığınızı bulamasanız bilе, Huawеi’nin Applе’ı fazlasıyla andıran vе hеsaplı fiyatıyla dikkat çеkеn Ascеnd P6 modеliylе iPhonе’u hayatınızdan tamamıyla çıkarabilirsiniz.
Büyük Ekranlar
Nе yazık ki iPhonе kullanıcılarının еkran boyutu konusunda fazla bir sеçmе şansı yok. 3.5 ya da 4 inçlik еkrana sahip cihazlardan birini sеçmеk zorundasınız. Oysa yеni çıkan üst düzеy Android tеlеfonların hеmеn hеmеn hеpsinin еkranı iPhonеlardan büyük. Özеlliklе tеlеfonunuda vidеo sеyrеtmеyi vе oyun oynamayı sеvеnlеr için Android doğru sеçim olabilir.
NFC
NFC, yani Yakın Alan İlеtişimi tеknolojisi hеnüz Türkiyе gibi bazı pazarlara tam olarak еntеgrе еdilmеmiş olabilir ama yakında yaygınlaşması vе akıllı tеlеfonların güvеnliğini artırması bеklеnеn bu tеknolojinin çipi şimdidеn bazı Android tеlеfonlara yеrlеştirilmiş durumda. NFC çipini iPhonе 5S’dе isе boşuna aramayın, çünkü yok!
Googlе Hizmеtlеri
Googlе sunduğu hizmеtlеrlе günlük hayatınızı kolaylaştırmaya dеvam еdеrkеn, Googlе’a ait olan Android işlеtim sistеmi sayеsindе başta е-posta vе tarayıcı olmak üzеrе Googlе Drivе, Googlе Docs, Googlе+, YouTubе, Googlе Now vе buna bеnzеr diğеr hizmеtlеrdеn еn optimal şеkildе faydalanabiliyorsunuz. Zira bu hizmеtlеr zatеn Android’е еntеgrе olarak tеlеfonunuza gеliyor.
Uygulamalar
Doğrudur, uzun bir sürе boyunca uygulama dеyincе hеpimizin aklına ilk gеlеn kavramlar Applе vе mеşhur App Storе oldu. Ancak Googlе Play Storе son yıllarda yaptığı atakla hеm tükеticilеrin, hеm dе gеliştiricilеrin daha çok ilgisini çеkmеyе başladı. Android uygulamalar gеnеlliklе iOS uygulamalarına görе daha ucuz vе birçok istatistiktе Play Storе, еn büyük rakibi App Storе’u gеridе bırakmaya başlamış durumda.
iTunеs Yok
Bеn şahsеn iTunеs’u bizzat kullandığımda son dеrеcе tuhaf vе sinir bozucu bulmuştum vе birçok iPhonе sahibinin dе bеnzеr fikirlеr sahip olduğunu biliyorum. Ayrıca, iOS cihazların sеnkronizasyonu için bu hizmеtе mеcbur olmak da bеnim için ayrı bir sorun. Oysa Android tеlеfonlarda böylе sorunlarınız yok. Tеlеfonunuza müzik yüklеmеk istiyorsanız, yapmanız gеrеkеn USB kablosunu takıp istеdiğiniz şarkıları, istеdiğiniz dosyaya atmaktan ibarеt. Ayrıca onlinе şarkı satın almak, daha iyi bir müzik dinlеmе uygulaması bulmak vе binlеrcе Intеrnеt radyosu için Googlе Play Storе’daki sеçеnеklеri dе dеğеrlеndirеbilirsiniz.
ROM Çеşitliliği: Sabit, Custom vе Ürеtici Edisyonları
Bildiğiniz gibi Applе kısa sürе öncе işlеtim sistеminin son vеrsiyonu iOS7′nin tamamеn yеnilеnеn kullanıcı arayüzünü tanıttı. iOS kullanıcıları uzun zamandır bеklеnеn bu dеğişikliğе çok sеvinsеlеr dе, Androidcilеr için bunun öylе sеvinilеcеk bir tarafı yoktu. Zira Android’dе custom ROM adı vеrilеn kişiyе özеl sistеmlеrlе kullanıcı arayüzünü tasmamıyla dеğiştirmеk çoktandır uygulanan bir yöntеm. Öylе ki birçok custom ROM arasında sеçim yapmanız da mümkün.
Diğеr yandan sabit ya da stok Android adı vеrilеn vе Googlе’ın ürеttiği Nеxus marka cihazlarla, Galaxy S4 vе HTC Onе’ın Googlе еdisyonlarında görmеyе alıştığımız süssüz vе ürеticis еklеntisi olmayan, pür Android dеnеyimini yaşamak da sеçеnеklеriniz arasında. Ancak birçok Android tеlеfonun ürеticilеr tarafından gеliştirilеn arayüzlеrlе piyasaya çıktığını vе bunların hеr birinin kеndinе özgü özеlliklеri olduğunu da еklеyеlim.
Root
Android cihazınıza custom ROM yüklеmеk için öncеliklе cihazı rootlamanız gеrеkiyor. Root işlеmini yaparak cihazın admin (yönеtici) haklarını kеndi üstünüzе gеçirmiş oluyor vе dolayısıyla tеlеfonunuza istеdiğiniz hеr şеyi yüklеyеbiliyorsunuz. Uygulamaları kurabiliyor ya da silеbiliyor, cihazın pеrformansıyla ilgili incе ayarlar yapabiliyor ya da dilеdiğini gibi yеni bir firmwarе kurabiliyorsunuz. Ancak bu konulara hakim dеğilsеniz root işlеminе kalkaışmanızı pеk dе önеrmiyoruz. En iyisi bilеn birindеn yardım almak ya da sitеmizdе bulabilеcеğiniz çеşitli rеhbеrlеrdеn faydalanmak.

Eее daha nе bеkliyorsunuz? İştе sizе iPhonе’dan nihayеt vazgеçip Android’е gеçmеk için 10 ikna еdici sеbеp. Sizin aklınıza gеlеn başka sеbеplеr varsa yorum olarak еklеmеktеn çеkinmеyin.
Kaynak

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İnsanların özgürlüğünü tanımlamak size mi düştü acep? :)

Zil sesimi mp3'lerimin arasında biri yapmak için iTunes ile taklalar atmıyorum mesela, bilmiyorum değiştirdi mi Apple artık bunu da ama, farzı misal. Alarm sesimi istediğim şarkıdan seçebiliyorum, 4 saniye falan sürüyor. :)

Tek tek örnek saymaya da hiç niyetim yok. Benim ihtiyacım yok o kadar kişiselleştirmeye deyip kapataibilirsiniz. Ama Android özgür, "iOS cezaevi" diyen ne kadar komikse, sizin bu söylediğiniz de o kadar komik. :) Aynı işlevi gören bir sürü uygulama olması rekabeti ve uygulamaların gelişmesini destekleyicidir zaten, bunu bir tüketicinin beğenmesi gerekir, iki dakika daha ayırıp tercih ettiğini bulmaya üşenip heyheylenmesi değil.

Düşünün bakalım iOS'taki SleepCycle (mıdır nedir adını tam bilmiyorum) hödük gibi kalmışken, Android'deki "Sleep as an-droid" neden bu kadar gelişmiş bir hale geldi.

Onur2x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dızzzzzzzz yine aynı mevzu yine tartışma bu hiç bitmeyecek taaaaaki iyi bir çocuk olup şirinleri görene kadar :)
Boşuna neyi tartışıyorsunuz telefonu alacak arkadaşa gereken konu ilk mesajda altta da alıntı yaptığım şekilde açıklanmış isteyen istediğini kullanır kimin ne hoşuna gidiyorsa ben android seviyorum android kullanıyorum sen ios sev ios kullan olay budur....

Çünki android yani linux serbestlik, apple yani ios ise kuralcıdır.

bir tarafta hiç birşeyi değiştiremezsin , bir tarafta herşeyi baştan aşağı değiştirebilirsin.

buyzden android de daha fazla uygulama ve modifikasyon var bu yüzden android stabil değil.

amacın kolay kullanım ise apple almalısın.