Android Linux Kurulumu ( farklı yöntem )

Bu konuyu okuyanlar

EpicLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Uyarı :

- E-Tab 5 'te denenmiştir.
- 6GB Boş alan, en az 512mb ram gerekmektedir.
- Root gerektirir.
- Kali Linux dağıtımı kullanılmıştır.
( Eğer daha önce Linux kurma girişiminiz olduysa kalıntılar hata verebilir. Es Dosya Yöneticisi ile " data/local/" klasörüne girin. Eğer orda " linux " adında bir klasör varsa silin.)

ADIMLAR :

1-) https://sourceforge.net/projects/li...nux/kalilinux.FULL.ext4.20131031.zip/download
Bu siteden 2.2 GB boyutundaki dosyayı indirin.

2-) Tabletin ana dizininde " kali " adında bir klasör oluşturun ( ilk harfi küçük olsun, dikkat edin)

3-) Linkten indirdiğiniz Rar ın içindeki iki dosyayı, yeni açtığımız " kali " isimli klasörün içine çıkartın.

Sonrasını videodan takip edin ;
-----------------------------------------------------

Bazı Notlar :

- Eğer benim yaptığım gibi isteğe bağlı güvenlik duvarı kuracaksanız gelen bütün uyarılara " yes " demeniz gerekiyor. Ben videoda bir seçeneğe " no " dediğim için hata aldım.
Ayrıca güvenlik duvarı " metasploit" kullanmayacaksınız gerekli değildir. Hatta yüklemeseniz daha iyi olur.

- Otg kablo ile mouse ve klavye bağlarsanız, çok daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz ( otg görmüyorsa play store dan " stickmount " uygulamasını indirin.)

- Aircrack ng gibi programlar kullanacaksınız bir " usb adaptör " alıp otg kablo ile tablete bağlamanız gerekiyor.

- Hala geliştirilmekte olduğu için birtakım bug larla karşılaşabilirsiniz.

- https://sourceforge.net/projects/linuxonandroid/files/
Bu siteden isterseniz farklı Linux dağıtımlarını indirip, birkaç küçük ayar dışında aynı yöntemle kurabilirsiniz.

---EK NOT---

- Eğer " .exe " dosyalarını çalıştırmak için " Wine " kurmak istiyorsanız " Linux Deploy " uygulamasında ayarları yaparken " Architecture " kısmını " i386 " ( 32-bit ) olarak seçmeniz gerekiyor .

- Kurulum tamamlandıktan sonra Linux 'tan terminali açıp sırayla şu kodları yazmanız gerekiyor :

sudo dpkg --add-architecture i386
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine:i386
sudo apt-get install wine-bin:i386

( gelen uyarılara " y " yazıp. Enter yapın )

Sorunuz varsa sorabilirsiniz.