Android Google Play Store Reklam Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar aşağıdaki kısımda biraz ağzımı bozacağım çok özür dilerim.
Bu mmigroupdan tam kurtuldum diodum .
Bakın wpdan konuşuyordum sonra telefondaki anti virüs uygulamalarında nbilidriim geldi h5p... uygulaması güvenli diye .Ardından hemen reklam çıktı .Hiç bir şey indirmedim . Sonra bu h5p nin reklamını kapattıkı tan sonra mmigroup reklmı çıktı . ( Özür dilerim küfürler içi,n ) BU uygulama level atlayıp geldi üstelik yukarıda ss leri var google play uygulamasını açmıştım mmigroup lu olanı tekrar baktım ve bu sefer açılmıypr :) Ne desek
Detaylar . ( BU olalı 10 dkika olmadı )

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190124-224139[1].png
    Screenshot_20190124-224139[1].png
    401.5 KB · Görüntüleme: 434
  • Screenshot_20190124-224300[1].png
    Screenshot_20190124-224300[1].png
    95.3 KB · Görüntüleme: 228
  • Screenshot_20190124-224250[1].png
    Screenshot_20190124-224250[1].png
    238.6 KB · Görüntüleme: 463
  • Screenshot_20190124-224121[1].png
    Screenshot_20190124-224121[1].png
    84.4 KB · Görüntüleme: 210
  • Screenshot_20190124-224031[1].png
    Screenshot_20190124-224031[1].png
    47.9 KB · Görüntüleme: 236
  • Screenshot_20190124-224023[1].png
    Screenshot_20190124-224023[1].png
    46.1 KB · Görüntüleme: 422
  • Screenshot_20190124-224031[1].png
    Screenshot_20190124-224031[1].png
    47.9 KB · Görüntüleme: 449
Son düzenleyen moderatör:

Darkking66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynısı oldu h5plugin yüklendi diye yazı çıktı

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evt bende de yeni oldu, h5plugin yeni baş belamız

Darkking66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır bu Kaan telefonda sıkıntı var başka telefonda siliyosun virüsü bidaha gelmiyor.bu virüs ilk başta HBK adında virüstü sonra mmigroup oldu şimdide h5plugin adına geçti hemde virüs olarak algılanmıyor.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
rom yüklemeye bakın en kesin çözümü olabilir...

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hangi il ve ilçedeki servise götürdün acaba
Ankarada bulunan servise bıraktım zaten onlarda kabul ettiler öyle bir sorun olduğunu ama yazılım yüklemekten başka bir şey yapmıyorlar bir kaç gün sonra yine aynı sorun ortaya çıkıyor şu an yine serviste telefon bakalım ne yapacaklar

Kaann2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Aynı sorun bendede var ne yaptıysam gitmedi bir türlü

Can1kl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var telefonu aldığımdan beri ,mmigroup dan sonra şimdi de h5plugin diye bişey daha çıktı bayağı kalabalıkmışız bu konuda firmanın bir şey yapması lazım fazla sinir bozucu olmaya başladı.

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
buraya yazan insanlar ayarlar/uygulamalar açıp ne var ne yok diye bakmayı bilen az çok bilinçli tüketiciler, forum gezip sorun nedir anlamaya çalışanlar, daha pekçok insan vardır android kullanan böyle reklam gelmesi nedir bi sorun mu değil mi, bu sebepten serviste veya müşteri hizmetleri telefonda bu sorundan haberi yokmuş gibi davrananlar oluyor, dahası siz kendiniz bişey yapmışınızdır ondan dolayı geliyordur diyenler var, sizde sorun yok, sorun bizzat telefonun kendisinde

Kaann2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servis fela o kadar dandik ki bişey yapacaklarını hiç sanmıyorum, yanılırım inş. Heralde bu reklamlarla kullanıcaz artık başka çare yok gibi.

ERDEM ERBEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acilen bu soruna çözüm buılması lazım firmanın. Çok can sıkıcı bi durum. Sildikten 5 dk sonra tekrar yüklüyor kendini deli etti.

Can1kl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi de n5plugin virüsü ekrana saniyelik reklam getirmeye başladı 5 10 saniye dolmadan kapatamıyosun iyice beter olmaya başladı tamamen rezillik firma ilgileniyor mu hiç bilgisi olan var mı?

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şimdi de n5plugin virüsü ekrana saniyelik reklam getirmeye başladı 5 10 saniye dolmadan kapatamıyosun iyice beter olmaya başladı tamamen rezillik firma ilgileniyor mu hiç bilgisi olan var mı?
Maalesef gelen giden yok .firma da açıklama yapmadı zaten

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar firmayı arayın mesaj atın ya da servise götürün ama duyarsız kalmayın, durum böyleyse yani koca bir seride bu hata varsa, bu öyle küçük bir sorun olamaz, ne saçma sapan iştir haftalardır telefon mağduruyuz,

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az önce üye olup bu durumdan ben de mağdur olduğumu belirtmek istedim. Maalesef bende de aynı şekilde defalarca kaldımama rağmen reklamlar tekrar çıkıyor. Telefonu cumartesi günü satın aldım. İki bankanın internet bankacılığı aplikasyonu letgo WhatsApp ve kelimelik dışında başka aplikasyon da yüklemedim. Yalnız güncelleme yaptım telefona sanırım android 7 ye güncellendi ve herşey ondan sonra başladı sanki. Daha önce alıp kullanıp sonradan bu sorunu yaşayanlar var belki Android 7 güncellemesi ile geliyor bu virüs.

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Android 7 telefonda var zaten, gelen güncelleme Kaan v.1.7'den v.2.3 sistem güncellemesi, arayüz vs. ile alakalı, ben servise ikinci kez telefonu verip aldıktan sonra sistem güncellemelerini kapattım, yani Kaan Launcher ve sistemi, dahası hiçbirşeyi güncellemedim ve v.1.7'de kullandım, böylece bir gün sadece 4.5g açık bekledim ama yine geldi mmigroup, sorun telefonda zaten ilk üretimde mevcut bir yazılım açığı, yada hazırda telefona gömülü bir reklam apksı, bilmiyoruz artık

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://forum.xda-developers.com/android/help/leagoo-t5c-nougat-how-to-rid-input-t3856399

Burada tanıdık bir problem var, yaklaşık birkaç ay önce olmuş, özetle şöyle: Leagoo marka t5c model telefonlarda reklam apkları hortlamış hatta h5plugin diye de bir apkdan söz ediliyor, bizim hesap pekçok yöntemler denemişler, ama en son telefonu root'layarak, yani yazılımına müdahale ederek çözmüşler, yaptıkları işlem; telefon firmasının kendi launcher gibi uygulamalarının komple kaldırılması şeklinde,
Eğer sorun buna benzerse, o zaman bunlar firma olarak saf android telefon piyasaya sürmeyle, üzerine de stock ROM'dan silinemeyecek firmaya ait uygulamalar koymayla büyük bir iş yapmış olmuyor, bu uygulamaların yazılım güvenliğini de sağlama zorunlulukları var,
Benim düşüncem, muhtemelen kaan güncelleme merkezi hacklenmiş, n2 modellerin güncelleme bağlantısı daha doğrusu, güncelleme yapılsın yapılmasın telefonlara o merkez üzerinden uygulama yükleniyor, bu konularda teknik bilgim olmadığı için daha iyi açıklayamıyorum, ama aşağı yukarı bunun gibi bir durum sanıyorum

Son düzenleme:

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başarı elekroniğe şikayetimi belirtip forumun linkini attım. Uzun uzun yazmayayım onlar zahmet edip okusunlar diye.

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başarı elektronik kaan destek hattını aradım. Servise yolladığım taktirde yeni yazılım yüklenerek sorunun giderildiğini söylediler. Bugün yarın göndereceğim. Umarım çözebilirler. Gelince sonucu buraya yazacağım.

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bende servise gönderdim yazılım yüklendi geldi bir kaç gün sonra tekrardan virüs kendi kendine yüklendi ki test amacıyla cihaza hiç bir şey yüklemediğim halde sadece hesap kurulumu yaptım başka bir işlem yapmadım şimdi yine serviste cihaz ve yine yazılım yüklemesi yapılmış bu sorun yazılım yüklemeyle değil soruna ait güncelleme yamasıyla çözümlenmeli bence bariz açık olduğu belli

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin telefon gelince servisten sonucu paylaşırsanız sevinirim. Hangi ildeki servise gönderdiniz?

mutlukocman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle foruma kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim .
Nerden geldiğini bilmediğim bir reklam virüsünü ( adı : mmigroup ) ve onu yayan uygulama ve yayımcıyı ifşa etmek ve bu hıyar arkadaştan nasıl kurtulacağımı sizlere sormak istiyorum . Öncelikle bu forma yazmadan önce google yardım formuna yazdım fakat geri dönüş alamadım . Dediğim gibi bu virüsü neden kaptım bilmiyorum .ilk karşıam çıktığında ( Android 7.0 Kaan N2 ) ayarlar uygulamalardan kendisini bulup sildim . Herşey iyi güzel sonra tekrar karşıma çıktı . G,ne aynı şekilde sildim . Belli bi süre sonra tekrar belirdi . Bu sefer çıktığında silmedim , Google play storedan Malwarebyte ( pc antivirüs ü de var bilen bilir ) kurdum . Onunla telefonu taradım . tek virüslü dosya olarak mmigroup u gösterd .Tamam iyi hoş bastım program aracılığı ile sildim . ( Tabiki programda benim sildiğim gibi silmiş oldu ) İşin garip tarafı ben bu virüsün dosya klasörünü asla bulamadım . Aşağıda herşeyin ss i var. Gizli dosyalara flnda baktım ama yok . Herneyse . Ben virüsün gittiğin sanıyorum fakat tabikide gine yüklendi. bu sefer apk çıkarıcı ile kendisinin apk örneğini aldım ve sildim . Gine çıktı bu sefer play st. den uygulama bilgisi gibisnden bir program indirdim . Maksatım uygulamanın dosya konumunu öğrenmekti .( DOsya konumu com.ss ile başlıyor fakat yok işte ) . Virüs uygulamamı buldum ve yanında play storeda göster seçeneği olduğunu gördüm . Tabiki bastım ve beni clean master adında çince mi ne bilmediğim bir yere yönlerdirdi .Uygulama play store da yüklü gözüküyodu . BU sefer ordan kaldırdım . Geri gelmiyeceğini düşünüyordum . Fakat geri geldi . Bende yapımcıya epostadan sövmek üzere yapımcı epostasını aldım ve eposta tek kullanımlık çıktı . Tabiki uygulamayı paly store a şikayet ettim fkat ne kdr sürer bilmiyorum . ( YAzım yanlışları için çok üzgünüm) Dediğim gibi bu uygulamayı siliyorum ve tekrar yükleniyor . Android bilgim ortanın bir tık üstünde . Dosyalarımı tarattım tabiki . En çok sinir bozanı ise reklam uygulamasının sahibinin benim cihazımdan para kazanması . YArdımcı olanlara ve olmayan ginede yazımı okuyan herkese şimdiden teşşekkür ederim . Saygılarla . SS ler : Virüs uyg play store : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.android.secure.cleanmaster
İphone un gözünü seveyim ya ne virüs ne kasma işte sırf bu muhabbeti yaşamamak için bile iPhone alınır

Kustuner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar başarı fimasının kaan markasından sorumlu bir tanıdığımla görüştüm. Güvenlik açığının farkındayız önümüzdeki günlerde yağacağımız toplantıda güncelleme atacaz sorun ortadan kalkacak dedi.

Can1kl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başarı fimasının kaan markasından sorumlu bir tanıdığımla görüştüm. Güvenlik açığının farkındayız önümüzdeki günlerde yağacağımız toplantıda güncelleme atacaz sorun ortadan kalkacak dedi.
çok teşekkürler bunu duymak güzel yoksa bayağı problem olacak gibiydi. Umarım yakın zamanda hallederler.

eyupburak43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de aynı durumdan mağdurum bir çok kez farklı yollar denedim en sonunda pes ettim ama katlanilacak gibi değil aktif kullandığım için telefonu servise gönderemiyorum ama ilk fırsatta bi yerlere ulaşıp durumu dile getireceğim. Konuyu takipteyim

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Biraz farklısı annemin telefonunda var sürekli anasayfada reklam çıkıp duruyor. Arka plandaki uygulamalara basınca da uygulamanın adı "System" olarak görünüyor.

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Biraz farklısı annemin telefonunda var sürekli anasayfada reklam çıkıp duruyor. Arka plandaki uygulamalara basınca da uygulamanın adı "System" olarak görünüyor.
Onun çözümü basit ayarlar uygulamalara girin tanıamdığınız apk yi silin . BAzen simgesi ve adı olmuyor .Eğer öyle ise en altta olyur . Boş kutucuk .Kaldırın gitsin . Virüs ismi sistem de olabilr onlara dikkat edelim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Virüslü apk dosyalarını incelemek isteyen yazılımcılar için :

http://s7.dosya.tc/server13/yqolu7/ExtractedApks.rar.html

Son düzenleme:

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaan N2 de mmigroup virüsüne ek aşağıdaki görseller deki hataları alan oldu mu acaba? (Teknik Servisten yazılım yükleme işleminden sonra ortaya çıktılar)

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    248.4 KB · Görüntüleme: 493
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    64.8 KB · Görüntüleme: 250
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    68.9 KB · Görüntüleme: 223
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png