Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir?

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Katılım
13 Nisan 2016
Mesajlar
2,449
Reaksiyon puanı
719
Puanları
113
Yaş
37
Bazı ileri seviye ayarlar yapmak veya root işlemleri için Android cihazınızda Geliştirici Seçenekleri‘nin aktif edilmesi gerekmektedir. Normalde bu seçenek Android 4.2 ve üzeri sistemlerde kapalı gelmektedir. Bunun nedeni tecrübesiz kullanıcıların cihazın çalışmasını etkileyen seçeneklere ulaşmasını engellemek olduğunu düşünüyoruz.

Geliştirici Seçenekleri’ni açmak için aşağıdaki işlemleri takip edin;

 1. Ayarlar menüne girelim. Ardından açılan menüde en altta bulunan Telefon hakkında (veya Cihaz hakkında) seçeneğine basalım. Samsung ve bazı diğer markalarda Telefon hakkında menüsü Genel altındadır.
 2. Bazı cihazlarda Telefon/Cihaz Bilgisi menüsü altında bir alt menü şeklinde Yazılım menüsü vardır. Öyle ise o menünün içine girin.
 3. Açılan pencerede yine en altta olan Derleme numarası bölümüne üst üstü 7 kez dokunalım. Her dokunmamızda Geliştirici olmanıza 4 adım, kaldı 3 adım kaldı şeklinde bilgi çıkacaktır.

  11.png


  7 kez dokunduktan sonra artık bir geliştiricisiniz uyarısını göreceksiniz. Geri tuşu ile bir önceki menüye dönün. Ayarlar menüsü altında Geliştirici Seçenekleri menüsü görülecektir.

  11.png
  22.jpg


  androiddunya
 
Üst