Android alanları anlamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.

Reaksiyon puanı
10,324
Bu kadar fanboyluk okunurluğunu bitirir kardeşim. Kaç kez senin bu tip mesajlarına rast geldim, cevap vermeye değer bulmadım. Takım tutar gibi sergilediğin fanatizmin de bir hududu olmalı değil mi? Ben beş yıl oldu android sistem telefon kullanıyorum ve çok memnunum. İOS'u hiçbir zaman kullanma niyetim olmamasına rağmen kalkıp kimseye çöptür diye racon kesmiyorum.

Azıcık da ciddiyet sahibi ve objektif olun yahu...

Bu mesajımı az evvel yine başka bir konuda senin mesajın için yazmıştım. İşe bak, bitirir bitirmez karşıma yine senin açtığın bu konu çıktı. Pes dedim vallahi... :)

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Düşük bütçede katılıyorum. Ama şimdi 1000-1500 liraya telefon alıp uçmasını beklemek ne kadar doğru? Ha biz isteriz uçsun ama piyasayı böyle şekillendiriyorlar. O zaman Apple yapsın 1000 liraya telefon, 2000 liraya telefon. Yüksek bütçede katılmıyorum Iphone modelleri ile yarışıyor Andorid cihazlarda. Ama kullanım ömrü ve işletim sisteminin stabilitesi konusunda Apple daha iyi.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
On7 kullandım A10 biraz kullandım. Bi 5s kadar etmedi. (5s bile kullanmadım. gördüm.)
Hala çok komik konuşuyorsunuz. Fakirler için yapılmış ne demek ya? Android kullanan herkese fakir mi oluyor? Sizin bunu deme hakkınız yok. Lütfen bir daha böyle aşağılayıcı ve seviyesiz konular açmayın. Bu tür şeyler kimseye yakışmıyor. Böyle konuşarak sadece insanların hakkınızda ki düşüncelerini kötüleştirmiş oluyorsunuz.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Hala çok komik konuşuyorsunuz. Fakirler için yapılmış ne demek ya? Android kullanan herkese fakir mi oluyor? Sizin bunu deme hakkınız yok. Lütfen bir daha böyle aşağılayıcı ve seviyesiz konular açmayın. Bu tür şeyler kimseye yakışmıyor. Böyle konuşarak sadece insanların hakkınızda ki düşüncelerini kötüleştirmiş oluyorsunuz.
Ben fikrimi söylüyorum.

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
On7 kullandım A10 biraz kullandım. 4s etmedi. Uygulama yüklense 4s e geçicem.
Giriş seviyesi android kullanıp iphone ile kıyaslıyorsunuz ondan sonra android çöp diyorsunuz. Samsung un one ui arayüzü iphone un arayüzünden bin kat daha iyi. Birde 4s daha takır takır çalışıyor demişsiniz iphone 6 takılıyor 4s nasıl donmuyor? Bu fanboyluk değilde ney.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Giriş seviyesi android kullanıp iphone ile kıyaslıyorsunuz ondan sonra android çöp diyorsunuz. Samsung un one ui arayüzü iphone un arayüzünden bin kat daha iyi. Birde 4s daha takır takır çalışıyor demişsiniz iphone 6 takılıyor 4s nasıl donmuyor? Bu fanboyluk değilde ney.
Orta segment android kullanıyorum.
iPhone 6s almadım artık rüyalarıma giriyor hayatımın en büyük hatasını yaptım.

Reaksiyon puanı
6,381
Orta segment android kullanıyorum.
iPhone 6s almadım artık rüyalarıma giriyor hayatımın en büyük hatasını yaptım.
Ne kullanıyorsunuz? (Aslında eski açtığınız konulardan belli redmi note 8 kullanıyorsunuz ama belki değiştirmişsinizdir diye soruyorum)

Reaksiyon puanı
6,381
Redmi note 8 giriş segment bir telefon ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Redmi note 8 zamanında uzun bir süre 1500 tl oldu, hadi diyelim fiyatı uygun. Annemin telefonu redmi note 8 ve bende aktif olarak, işlemcisini, kamerasını kullanıyorum. Malzeme kalitesi, kamera performansı ve işlemci performansı ile giriş segment bir telefon.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Biraz saçma olmuş bence herkesin bütçesi farklı 5-6k üstüne çıkınca hepsi çok güçlü iOS de Android de. Bunun aşağısında Apple üretmediği için karşılaştıramayız. Fakirlik demek de yakışıksız olmuş. Fiyat düştükçe özelliklerin de düşmesi normal. Ha Apple stabilite ve uzun ömürlülükte rakiplerinden önde ancak kalkıp da 3-4k civarına Android yerine iPhone 7 almak da akıllı adamın yapacağı iş değil.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Herkesin bir bütçesi var. Ona buna fakir demek size mi kalmış? Benim PSmart 2019'um. İşimi görüyor, zamanında aldım. Telefona çok bütçe ayırmayı sevmiyorum çünkü hepsiyle aynı şeyi yapıyorum. Aslına bakarsanız olayı bizler abartıyoruz. Standart bir kullanıcının tüm ihtiyaçlarını orta segment bir telefon fazlasıyla karşılar. Gidip bir cihaza 7-8 k para vermek artık hem işin şovu hem de tercihe kalır, saygı duyarım. Android eski android değil, gayet iyi ve stabil çalışıyor.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Redmi note 8 giriş segment bir telefon ??

Redmi note 8 zamanında uzun bir süre 1500 tl oldu, hadi diyelim fiyatı uygun. Annemin telefonu redmi note 8 ve bende aktif olarak, işlemcisini, kamerasını kullanıyorum. Malzeme kalitesi, kamera performansı ve işlemci performansı ile giriş segment bir telefon.
Redmi note 8 3000tl. Hadi nerede gördün 4gb ram 64gb depolama olan giriş segmenti?

Herkesin bir bütçesi var. Ona buna fakir demek size mi kalmış? Benim PSmart 2019'um. İşimi görüyor, zamanında aldım. Telefona çok bütçe ayırmayı sevmiyorum çünkü hepsiyle aynı şeyi yapıyorum. Aslına bakarsanız olayı bizler abartıyoruz. Standart bir kullanıcının tüm ihtiyaçlarını orta segment bir telefon fazlasıyla karşılar. Gidip bir cihaza 7-8 k para vermek artık hem işin şovu hem de tercihe kalır, saygı duyarım. Android eski android değil, gayet iyi ve stabil çalışıyor.
6s alsaydin daha iyidi.

Reaksiyon puanı
8,024
S9+ ve S10 ve P30 gibi amiral gemilerini kullandım gayette güzel ve alınabilirdi. Xiaomi Redmi serisi evet çok kötü ama bu Android kötü demek değil. Amiral gemisi aldıysanız hepsi uzun ömürlü.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
S9+ ve S10 ve P30 gibi amiral gemilerini kullandım gayette güzel ve alınabilirdi. Xiaomi Redmi serisi evet çok kötü ama bu Android kötü demek değil. Amiral gemisi aldıysanız hepsi uzun ömürlü.
Evet dediğin amiral gemileri 2 3 ay sonra yavaşlar ve 1 güncelleme almaz.

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Evet dediğin amiral gemileri 2 3 ay sonra yavaşlar ve 1 güncelleme almaz.
aynen 2 3 ay sonra yavaşlar elindeki telefon giriş seviyesi halen amiral gemisi android lere çamur atıyorsunuz. Beğenmediğin android deki kullanışlılık daha yeni yeni iphone geliyor. Sen fanboyluğa devam et.

Reaksiyon puanı
6,381
Redmi note 8 3000tl. Hadi nerede gördün 4gb ram 64gb depolama olan giriş segmenti?
Siz gerçek misiniz ya? Ram ile segmentin ne alakası var? ona bakılırsa ıphone 11 pro max 4 GB ram kullanıyor. IOS veya başka bir şey olsun olmasın, sonuçta 4 GB ram ile geliyor. Lütfen artık böyle konuşmayın.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Siz gerçek misiniz ya? Ram ile segmentin ne alakası var? ona bakılırsa ıphone 11 pro max 4 GB ram kullanıyor. IOS veya başka bir şey olsun olmasın, sonuçta 4 GB ram ile geliyor. Lütfen artık böyle konuşmayın.
Tmm sen lubuntuyu 1gb ram ile kullan Windows 10 u 1 GB ram ile kullan bakalım ne kadar fark olucak

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Arkadaşlar merhaba lütfen biri yazabilirmi? Arayüzü çok kötü, Fakirler için yapılmış, 2 yıl içinde yavaşlamalar, Güncelleme almamalar, Düşük performans, Haketmeyen para, Kalitesizlik, Yazılım ancak illegal yollarla yükleme. Neden İPhone 11 varken S20 alıyorsunuz, Mi 10 Pro alıyorsunuz? Özellikle arayüz konusunda EMUI ve MIUI o kadar kötü ki xiaomi kullanıcısı olarak bir daha android almayacağım. Samsung un arayüzü kabul edilebilir düzeyde. İyi değil. Android telefon 2 yıl içinde yavaşlar benimeski 4S hala takır takır çalışıyor. Diyelim ki işletim sistemine birşey oldu ve root atmadınız. Root atsanız bile yok şu ROM u SD karta at yok telefonun IMEI si gitti. Ne yapacaksınız. Çok kötü bir işletim sistemi olan android i 2 yıl çöpe atıp kullanmak yerine neden çok daha kaliteli arayüzü veya performansı müthiş, 7 yıl sonra kullanılmaz hale gelen, 5 yıl yazılım desteği olan efsane cihazları neden almıyorsunuz. Hiç anlamıyorum.
Senin o hor gördüğün A10 bile 4S in en az 4-5 katı gücünde farkındasın değil mi? One UI 2.0 bak sonra konuş.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
ben iphone 7 yerine a50 aldım gayet memnunum. Sizde gidip giriş seviyesi andorid değilde orta segment alsaydınız o zaman.
Anlamıyorum böyle olanları. Tamam ben babam istedi diye öyle almak zorunda kaldım ama sizi anlamadım.

Reaksiyon puanı
6,381
Tmm sen lubuntuyu 1gb ram ile kullan Windows 10 u 1 GB ram ile kullan bakalım ne kadar fark olucak
Windows ne alaka? Artık boş konuşmayın! Ki ayrıca 4GB ram li telefon nerede gördün demişsiniz Realme 6İ, Realme 5İ, redmi note 8, redmi note 7 (Hatta 32 GB verisyonu 3GB ram kullanıyor.), redmi note 9 (Ki 64GB versiyonu 3gb ram kullanıyor), galaxy A30. Bunların hepsi 4GB ram kullanıyor bir de "Nerede gördün 4GB ram 64GB depolama olan telefon" demişsiniz. Redmi note 8 kullanıp android'e çöp atmak ve insanlara fakir demek sizin neyinize?