Android 4.0 (İce Cream Sandwich) mi? Android 2.3 (Gingerbread) mi? - Karşılaştırma

bm1341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bu sıralar bir şey çok dikkatimi çekiyor. Fiyatları daha geçen yıla kadar 1000 TL civarında olan ANDROID 2.3 (Gingerbread) sürümlü telefonlar şuan 500 TL civarına düşmüş durumda. Kampanya üstüne kampanyalar.. Bu arada Google bombayı patlattı ve ANDROID 4.0 (İce Cream Sandwich) sürümünü piyasaya sürdü. Tek kelimeyle ANDROID'in ustalık eseri diyebilirim. İnsana rahatlık verecek düzeyde pratik ve kullanımı çok zevkli. Böylelikle ANDROID 4.0 (İce Cream Sandwich), piyasada en çok bulunan ANDROID 2.3 (Gingerbread) ın tahtını kısa sürede elinden alacak gibi.

Mutlaka okuyun çünkü telefonunuzun işletim sistemi ve sistemin sürümü, telefon seçimi yaparken çok dikkat etmeniz gereken bir durum.

Buyrun bakalım: http://www.androidcim.com/ice-cream-sandwich-4-0-mi-gingerbread-2-3-mi-karsilastirma/

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Arkadaşım internet Explorer gibisin biraz yavaş ilerliyorsun.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İphone 5'in çıkış tarihi belirlendi mi ? Ve ya özellikleri internete sızdı mı acaba ?
Bilginiz varsa S3 ile ilgili bilgiye de açığız.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ICS daha geçen çıktı ya, hemende haberi yapılmış. Benden duymuş olmayın sonraki sürümün adı da Jelly Bean olacakmış

bm1341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım internet Explorer gibisin biraz yavaş ilerliyorsun.

arkadaşım haklısın aslında bu siteye uzun zamandır üyeyim ama inan bu konuları neden daha önce paylaşmadım diye kendime kızıyorum aslında. çünkü çevremde çok arkadaşım var. onların ve benim yaşadığım tecrübeler gösteriyor ki insanlarımız bu konuları gerçekten bilmeliler ve ona göre tercihlerini yapmalılar. bir elektronik markete gidiyorsunuz inanın sormadığınız taktirde size en önemli bilgileri vermek yerine en lüzumsuz özellikleri sayıyorlar yada eksik bilgi veriyorlar.. artık hem üye olduğum forum sitelerinde hem de e-posta ile yapabildiğim kadar duyurmaya ve aydınlatmaya çalışıyorum..

ilgin için çok teşekkür ederim.

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Android 4 mü çıkmış ,benim niye haberim olmadı.:(Off SDN off hiç haber yapmıyorsunuz.:p

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
ICS daha geçen çıktı ya, hemende haberi yapılmış. Benden duymuş olmayın sonraki sürümün adı da Jelly Bean olacakmış

Daha sonraki sürüme de Jelly Bean adı verileceği konuluşuluyormuş kulislerde. Kilit ekranına widget ne zaman ekleyebileceğiz :(

bm1341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 5'in çıkış tarihi belirlendi mi ? Ve ya özellikleri internete sızdı mı acaba ?
Bilginiz varsa S3 ile ilgili bilgiye de açığız.

aslında bu benim eski bir yazım arkadaşlar. e-posta yoluyla 1 yıl önce millete gönderdiğim. ama biliyorsunuz ki yeni sürümlü telefonlar biraz daha fiyatlı. ben burada orta bütçeliler için öneriler ve bilgilendirme yapıyorum.

Dalganızı geçebilirsiniz bu da hoş.. :)

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aslında bu benim eski bir yazım arkadaşlar. e-posta yoluyla 1 yıl önce millete gönderdiğim. ama biliyorsunuz ki yeni sürümlü telefonlar biraz daha fiyatlı. ben burada orta bütçeliler için öneriler ve bilgilendirme yapıyorum.

Dalganızı geçebilirsiniz bu da hoş.. :)

Kırılmazsın diye yazdım ben. Sorun varsa özür dilerim :)
Ama yazıyı direk alıp buraya koymuşsun gibi ''bombayı patlattı ve 4.0'ı çıkardı falan'' yazıyı biraz düzeltebilirdin.

bm1341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama piyasada hala en çok ANDROID 2.3 sürüm kullanılıyor. ben ülkemizdeki tüketicilere yönelik bilgilendirme yapıyorum. Ama geçin dalganızı :) :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kırılmazsın diye yazdım ben. Sorun varsa özür dilerim :)
Ama yazıyı direk alıp buraya koymuşsun gibi ''bombayı patlattı ve 4.0'ı çıkardı falan'' yazıyı biraz düzeltebilirdin.

asla.. kırılmadım :) sadece üşendim kes kopyala yapıştır işte :) direk koydum.. yine de gerçekten şuan bu bilgiye hala ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. bizler tecrübeli ve bilinçli tüketicileriz ya diğer yurttaşlarımız..

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Arkadaş burasını kadınlarkulubu fln sandı herhalde :)

bm1341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen öle konuyu açan arkadaşda baya geride kalmış muhtemelen uzun zamandır foruma girmiyordu çünkü androidin yeni sürümü gelmek üzre...

millete bir yıl kadar önce mail yoluyla gönderdiğimi şimdi burada kes kopyala yapıştır yaparak yayınladım. ama inanın aşağıda sunduğum istatistiklere bakılırsa 2.3 ve 4.0 arasındaki farklar konusuna hala dikkat etmemiz gerekiyor.

yoksa siz bir maaşınızı cep telefonuna mı veriyorsunuz? yapmayın arkadaşlar, gövdenin en geniş kısmını orta direkçilerin oluşturduğu bir ülkede yaşıyoruz. tabi burası daha çok tuzu kuru arkadaşları barındırdığı için bir şey diyemeyeceğim.
bu arada fiyatı 1000 - 1500 TL arasında bir telefon alana Jelly Bean'i bedava veriyorlarmış :) :)

istatistikler için bakınız: http://www.donanimhaber.com/cep-isl...-kullanim-orani-Ekim-ayinda-27ye-yukseldi.htm

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
yoo kardeşim sölediklerine birşey dediğimiz yok bu konuda haklısın bende galaxy s2 aldım aldığımda gingerbread vardı ve ben ucuza aldım şimdi güncelledim kullanıyorum