Android 11 Yayınladı! İşte Yepyeni Özellikler

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
7,999
Nerarby cidden çok güzel. Android cihazlar arasındaki bağlantıyı biraz olsa da sağlıyor. Test etme imkanım oldu ama biraz yavaş. AirDrop kadar değil daha.
Yaygınlaşsın iyileşir elbet. Ama çok kullanışlı olacağını sanmıyorum. Uzun yıllardır iphone kullanıyorum AirDrop en fazla 2 kez kullandım. Umarım Android'de daha farklı işlevleri olur da kullanımı artar.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
iOS güncellemelerine de Androide benzemiş yorumları çok geliyor. Bence artık firmalar yenilik bulamıyor birbirlerinin özelliklerini geçiriyorlar. Çünkü Android 6-9 arasına bir sürü yenilik geldi. iOS da 11'den beri yerinde sayıyor. 11'e kadar hızlı gelişmişti.
Aynen öyle ama bize yarıyor sonuçta. Ama Apple daha uyanık bu konuda. Mesela widgetler yıllardan beri üzerinde uğraşılmayan bir özellikti. Ama adamlar alıp coşturmuş diyebiliriz ben çok beğendim mesela. Aynısını Android üreticileri de yapmalı çok kullanışlı.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yaygınlaşsın iyileşir elbet. Ama çok kullanışlı olacağını sanmıyorum. Uzun yıllardır iphone kullanıyorum AirDrop en fazla 2 kez kullandım. Umarım Android'de daha farklı işlevleri olur da kullanımı artar.
Evet aslında mesela uygulama paylaşma şeklinde bir şey gelse süper olur. Mutlaka geliştiriler ama öyle bırakacağını sanmıyorum Google'ın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iOS varken Android nedir ya?
Niye ki ikisi de çok güzel ve ahım şahım bir farkları da yok.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
@grbzz bu arada konu başlığını düzelt istersen ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yayınladı yazıyor ya kimin yayınladığının yazması gerekiyor ya da yayınlandı diye de düzeltebilirsin
Aslında şöyle mesela Samsung için olsa Android 11 demem. Ya One UI 3 ya da Android 11 Tabanlı One UI 3 derim. Ama açıklamada gerekli düzenlemeyi yaptım.
Teşekkür ederim :)

Reaksiyon puanı
68
ios ve android`i karşılaştırmaya gerek yokki. İkiside işletim sistemi ve ikisininde kendine göre güzel özellikleri var.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Çünkü gizlilik karşıtı bir sistem.
Android 10 ve 11 ile aslında gizlilik konusunda çok yol kat edildi aslında. En ufak örneği izinler mesela. Ama bir iOS değil tabii. 14 sürümünde gizlilik kısmında müthiş bir gelişme var mesela.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Geliştirilecek fazla birşey kalmadı heralde android tarafında

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Pixel cihazlar için Android 11 yayınlanmaya başladı, işte tüm yenilikler:

Ekli dosyayı görüntüle 115515
Sohbet Balonları

Aslında hiç de yabancı olmadığımız bu özellik artık tüm mesajlaşma uygulamalarında kullanılabilecek.
Böylece telefonda herhangi bir işle uğraşırken gelen mesajlar hem fazla yer kaplamayacak hem de kolayca yanıtlanabilecek.

Ekli dosyayı görüntüle 115513
Medya Kontrolleri

Android 11 ile beraber müzik oynatma widgeti da kontrol paneline sabitlendi.
Ayrıca bundan sonra tüm kablosuz bağlantıları da bu kısımdan kolayca yönetebileceksiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 115521
Bildirim Paneli

Artık bildirimler de görüşmeler, sesli ve sessiz bildirimler olarak üçe ayrılacak.
Örneğin Whatsapp ve Mesenegger'dan gelen bildirimler görüşmeler bölümü altında toplanacak.

Ekli dosyayı görüntüle 115524
Akıllı Klasörler

Bu özellik ile sizin aynı klasör içinde koyduğunuz uygulamaların türünü anlıyor ve size ona göre bir ad önerisinde bulunuyor.
Örneğin Word ve Excel dosyası bir araya getirildiğinde bu klasöre iş adını öneriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 115525
Uygulama Önerisi

Eğer ana ekranın bir bölümü boş bırakırsanız cihaz buraya sizin en sık ziyaret ettiğiniz uygulamalardan birini öneri şeklinde gösteriyor.
Dilerseniz de bunu oraya sabitliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 115517
Tek Kullanım İzinler

Yeni sürüm ile gizlilik ve güvenlik konularına önem veren Android artık konum vb. izinler için
"sadece bu sefer" seçeneğini ekliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 115514
Ekran Kaydı

Android 10 betasında kaldırılan özellik nihayet Android 11 ile kendine yer buldu.

Ekli dosyayı görüntüle 115523
Nearby Share

AirDrop benzeri bu özellik ile artık tüm Android cihazlar arasında hızlıca doya transferi yapılabilecek.
Ayrıca bu özellik için illaha Android 11'e gerek yok, Android 6.0 ve üstü yüklü cihazlara da bu özellik sunulacak

Diğer özellikler için: Android 11

Peki siz Android 11'in en çok hangi özelliğini beğendiğiniz? Yorum yazmayı unutmayın :)
bro bunların hepsi zaten MIUI'da var ki hatta senin S10'daki One UI'da da var bu özellikler yenilik değil ki yani hiçbiri beni şaşırtmadı :D

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
bro bunların hepsi zaten MIUI'da var ki hatta senin S10'daki On UI'da da var bu özellikler yenilik değil ki yani hiçbiri beni şaşırtmadı :D
Pixel'ler için yenilikler diyelim o zaman :D
Ama uygulama önerisi, akıllı klasör ve izinler daha yeni gelecek bize.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Pixel'ler için yenilikler diyelim o zaman :D
Ama uygulama önerisi, akıllı klasör ve izinler daha yeni gelecek bize.
bildirim panelinin altındaki müzik widgetı MIUI'da hatta One UI'da zaten çoktandır var
Allah için forumda hangi Allah'ın kulu Pixel cihaz kullanıyor ki ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
bildirim panelinin altındaki müzik widgetı MIUI'da hatta One UI'da zaten çoktandır var
Allah için forumda hangi Allah'ın kulu Pixel cihaz kullanıyor ki ?
Hiç yok galiba bir Hakkı Abi'de vardır varsa.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
S7 edgede nearby share var bende.Android 8 yüklü fakat Google'ın beta programında olduğum için kullanabiliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç yok galiba bir Hakkı Abi'de vardır varsa.
Eskiden vardı şu an yok bildiğim kadarıyla.

Son mesajlar