Anakartta çizik var

Bu konuyu okuyanlar

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Arkadaşlar anakartımda küçük bir çizik var fotoğrafı telefondan hemen atıcam anakart MSİ A320M Pro VH plus daha işlemci RAM olmadığı için test edemiyorum.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Çizik bu sorun olurmu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartı çizilmiş ve bir sorun oluşturacak nokta da mı, onu soruyor.

Veriyoluna denk geldiyse bazı bileşen slotlarında sorun olabilir. İşlemciye yakın bölgedeyse de nedensiz sorunlar çıkabilir.
Fotoğrafı yükleyemiyorum ekran kartının takıldığı yerin bşraz üstünde devrede

Reaksiyon puanı
8,023
Ama okadar zarar vermemiştir demi ya
Elektronik bölümü öğrencisiyim. Geçen sene devre kartı yaparken buna benzer yol üzerinde çizik oluşmuştu. Devre çalışmadı. 1 2 yöntem ile çalıştırmıştım ama bunları keskinlikle önermediğim için yazmadım. Anakarta çok ciddi zarar verirsiniz.

Fabrikasyon bir hataysa yollayın servise. Sizden kaynaklıysa geçmiş olsun diyim hocam.

Reaksiyon puanı
8,023
@SıradanKullanici yanlışsam düzeltiniz!

Veri yolunu takip edin ve nerelere doğru gittiğini izleyin. CPU tarafına doğru çıkacaktır büyük ihtimalle, bu ciddi bi' çizik ve sistem çalışsa bile nedenini anlamadığınız birçok sorun yine doğacaktır.
Aynen öyle. Sistem kararlı bir şekilde çalışmaz çalışsa bile.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Aynen öyle. Sistem kararlı bir şekilde çalışmaz çalışsa bile.
Ama belki devre çizilmemiştir lütfen iyi bakın bence sağlam gibi şuanda sistem çalışıyor.

İşlemci ve RAM olmadığı için ekrana görüntü vermiyor.

Reaksiyon puanı
8,023
Ama belki devre çizilmemiştir lütfen iyi bakın bence sağlam gibi şuanda sistem çalışıyor.
Yollar en üst katmanda olurgenelde . Yani çizilince ilk hasar gören yerdir. Anakart üreticisi üzerine bir koruma için bir şey uygulamışsa bilemem. Çalışıyorsa gidebildiği yere kullanın o zaman

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Yollar en üst katmanda olurgenelde . Yani çizilince ilk hasar gören yerdir. Anakart üreticisi üzerine bir koruma için bir şey uygulamışsa bilemem. Çalışıyorsa gidebildiği yere kullanın o zaman
Anakart MSİ A320m Pro VH Plus boya çizlmiştir inş

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
1586282224126.png

Bu bir boya mı yoksa iletim yollarını kesen bir kesik mi, önce onun bilinmesi gerekli...

Daha yakından daha net foto atmalısın, elinle güç yokken kartta şöyle bir yokla bakalım, derin yarık-kesik hissi veriyor mu yoksa silinebilen bir boya gibi bi şey mi?

Bu anakart 0 mıydı?

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Ekli dosyayı görüntüle 92432

Bu bir boya mı yoksa iletim yollarını kesen bir kesik mi, önce onun bilinmesi gerekli...

Daha yakından daha net foto atmalısın, elinle güç yokken kartta şöyle bir yokla bakalım, derin yarık-kesik hissi veriyor mu yoksa silinebilen bir boya gibi bi şey mi?

Bu anakart 0 mıydı?
Bi deniyim

Bu anakart 0 mıydı?
2. el 260 tl aldım

Bu anakart 0 mıydı?
Silinebilen boya gibi biraz yarık hissi yok birazdan bi tamnme daha atcam

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Boya ise bile çıkarmaya zorlama, öyle kalsın. Çalışır bence, ilk resme bakınca öyle büyük bir arıza çıkaracak deforme görünmüyor...

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714

Bu anakart 0 mıydı?
Bunlar boya değil, elektrik vs geçen hatlar. :(

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Korkmana bence hiç gerek yok, ben bunu boyaya daha çok benzettim. Ayrıca ilk resim ikinci resimden daha netti :D

Eğer üzeri kesik bile olsa çok derin olmadıkça çareler tükenmez :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şimdilik dokunma, çalışır yüzde 99 gibime geliyor, o boya ise ki anakartın üzerindeki fabrikasyon sınır boyasına benziyor, bir zararı olmaz. Yanlışlıkla boyası akmıştır fabrika cihazının...

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Şimdilik dokunma, çalışır yüzde 99 gibime geliyor, o boya ise ki anakartın üzerindeki fabrikasyon sınır boyasına benziyor, bir zararı olmaz. Yanlışlıkla boyası akmıştır fabrika cihazının...
Bence kartım giddi ama buna şükğr

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Çizgi incelmiş gibi geliyor üçüncü resimde :) Bir silgi ile silmeye çalış bakalım (için rahat olsun, hafif kesik olsa bile onun da çaresi bulunur), anakarta zarar vermeden temizlenebilirse sorun yoktur.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Çizgi incelmiş gibi geliyor üçüncü resimde :) Bir silgi ile silmeye çalış bakalım (için rahat olsun, hafif kesik olsa bile onun da çaresi bulunur), anakarta zarar vermeden temizlenebilirse sorun yoktur.
Deniyim bi

Silgiyle sildim fitmei