Anakartıma bu ekran kartı uyar mı?

Bu konuyu okuyanlar

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Anakart ekran kartı uyumu PCI olayı ile oluyor. Yanı ikisinde de PCI varsa uyumsuzluk olmaz. Son zamanlarda genelde vardır ve uyumsuzluk olmaz zaten. Ürünleri inceleme şansım olmadı ama bunlara dikkat ederseniz bence detaylıca anlarsınız

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Anakart ekran kartı uyumu PCI olayı ile oluyor. Yanı ikisinde de PCI varsa uyumsuzluk olmaz. Son zamanlarda genelde vardır ve uyumsuzluk olmaz zaten. Ürünleri inceleme şansım olmadı ama bunlara dikkat ederseniz bence detaylıca anlarsınız

2 sininde özellikleri burada bakma şansın var mı ben anlamıyorumda?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hiç bi sorun yok,tak kullan. Ama sorun işlemcide. O e.kartı için darboğaz yapacaktır. Ve e.kartından tam performansını alamayacaksınız.

Fakat,anakartınız güçlü bi anakart.Overclock ile işlemcinizi limitlerine kadar overclock yaparsak,bi nebze ,darboğazı azaltabiliriz. Soğutucunuz sağlamdır,sanırım.:)
o verclock işini ben hallederim.

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
PCI Express 2.0 x16 grafikleri destekler. fakat 1050 ve üstü kartlar işlemci ve anakart eski olduğu için en az %20 darboğaz yapar. Yanı daha detaylı bakarsanız anakart yorumlarına bilgi sahibi olabilirsiniz.

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Teşekkürler, evet işlemcide COOLER MASTER HYPER soğutucu var.:)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Teşekkürler, evet işlemcide COOLER MASTER HYPER soğutucu var.:)
Oldu. O zaman işlemciyi, bu güzel anakart ile limitlerinin en son noktasına kadar overclocklamaktan başka bi seçeneğiniz kalmıyor. Yoksa epey bi darboğaaz olacaktır.

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Oldu. O zaman işlemciyi, bu güzel anakart ile limitlerinin en son noktasına kadar overclocklamaktan başka bi seçeneğiniz kalmıyor. Yoksa epey bi darboğaaz olacaktır.
overclock nasıl yaparım acaba bios tanmı?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biostan.
Çok basit. Ben,nasipse,yardımcı olurum. O anakart ve benzerleri ile o kadar çok overclock yaptırdım ki,zamanında.
Yalnız son olarak yine de söyliyeyim,overclock ile bile darboğazı tam çözemeyiz,ama faydası olur.

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Biostan.
Çok basit. Ben,nasipse,yardımcı olurum. O anakart ve benzerleri ile o kadar çok overclock yaptırdım ki,zamanında.
Yalnız son olarak yine de söyliyeyim,overclock ile bile darboğazı tam çözemeyiz,ama faydası olur.
Darboğazdan kastınız ne acaba performans olarak mı ? overlockda ne zaman yapabiliriz alınca mı almadanda yapılıyor mu?

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Biostan.
O işlemciden bende vardı şanstan mı bilmiyorum ama dini imanı yoktu ne versen yiyordu :) Güzel overclock olma ihtimali var :)

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bana yardım edin o zaman yapalım overclock u :) :) yada ekran kartını alınca mı yapıcaz?

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
bana yardım edin o zaman yapalım overclock u :) :) yada ekran kartını alınca mı yapıcaz?
ekran kartı alınca yap ama @met 35 bu işin duayeni :) ben o kadar çok bilmem eskiden bi dönem uğraşmıştım sadece. Gerçi anlata anlata da biraz zor. tavsiyem videolar falan izle forumlar oku kafanda iyice oturt overclock işini sonra dene bir de iyi sogutucu lazım tabi :)

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ekran kartı alınca yap ama @met 35 bu işin duayeni :) ben o kadar çok bilmem eskiden bi dönem uğraşmıştım sadece. Gerçi anlata anlata da biraz zor. tavsiyem videolar falan izle forumlar oku kafanda iyice oturt overclock işini sonra dene bir de iyi sogutucu lazım tabi :)
o zaman alınca tekrar yazarım buraya soğutumca iyi kötü değil buz gibi içi kasanın :) :) videolara bakarım hem ön bilgim olur

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ben dediğim gibi,naçizane ,hallederim. Videoların çoğu, yarım yamalak.Yanlış bi şeyler yapabilirsiniz.
Kartı alınca bi haber verin.

Bu arada küçük bi ,ön bilgi baabından aşağıdaki linke bi bakıver.Metin abi 52 ,benim.

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu ekran kartı uyumlumu ? :)

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Bu ekran kartı uyumlumu ? :)
Uyumlu diye birşey yok. Hepsi uyar ama işlemci yetişmediği için tam kapasite değil de ışlemcin kadar hızlı çalışır. Yani atıyorum call of duty oynuyorsun, ışlemcin tüm gücünü kullanarak 40 fps elde ediyor diyelim, ekran kartın tüm gücünü kullansa 80fps elde edebilecekken işlemcinden dolayı 40fps de sınırlı kalacak ve %50 çalışması 40fps için yeterli olacağından ekran kartın gücünün %50 sini kullanacak. Bunun adida dar boğaz, işlemci %50 darboğaz yapmış oluyor. Değerleri tamamen salladım. Ben bunu alayım ilerde iyi işlemciyle kullanırım deyip ileri yatırım yapacaksan al. Yoksa gerek yok rx570'in en ucuzu bir kart fazlasıyla yeter. 1050ti alma o para verilmez ona :)

oguzhankaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Gtx 1060 3gb aldım ekrankartını taktım başlarken fan çalılıyor sonra duruyor sürücülerini mi yüklemem lazım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

asus dual 3gb aldım taktım ekran görüntüsü var ama fanlar sonradan çalışıyor normal mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben dediğim gibi,naçizane ,hallederim. Videoların çoğu, yarım yamalak.Yanlış bi şeyler yapabilirsiniz.
Kartı alınca bi haber verin.

Bu arada küçük bi ,ön bilgi baabından aşağıdaki linke bi bakıver.Metin abi 52 ,benim.

ekran kartını aldım driverlarını yükledim hiç sıkıntı yok fanlar çalışıyor ama oyuna girince pat diye sistem kendini kapatıyor neden ?

Son düzenleme:

Sososo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç bi sorun yok,tak kullan. Ama sorun işlemcide. O e.kartı için darboğaz yapacaktır. Ve e.kartından tam performansını alamayacaksınız.

Fakat,anakartınız güçlü bi anakart.Overclock ile işlemcinizi limitlerine kadar overclock yaparsak,bi nebze ,darboğazı azaltabiliriz. Soğutucunuz sağlamdır,sanırım.:)
o verclock işini ben hallederim.
Merhaba benim anakartım aynı işlemci de fx6100 ekran kartı öneriniz olur mu acaba