Anakart Şifresi Kaldırma

Bu konuyu okuyanlar

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlari 'power' düğmesine bastıktan hemen sonra gelen şifre girme olayını nasıl kaldırabilirim?
Anakarta şifre konulmuş. BIOS 'ta aradaım ama bir türlü bulamadım. Nerden kaldırılır?

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kasayı aç, anakart üzerinde pil göreceksin. bir kaç saniyeliğine çıkar, bios resetlenecektir.

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
onda da aynı. fakat garantisi varsa sorun olabilir.
bazılarında reset jumper var ama hiç yapmadım emin değilim.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Eğer biosun pilini çıkarabiliyorsan çıkar ax bekle sonra yeniden tak. Fakat senin pc de benimki gibi bios pili kasaya leğimli ise o zaman reset jumper yapacaksın. Başka çaren yok.

bunu yapman için kendi pc ni çok iyi tanıman ve kasa içerisinde jumper ın yerini bilmen lazım. Eğer pc nin teknik servis kitapçığı sende varsa onu iyice incele görürsün ne nerede.

fakat anlamam o işten diyorsan yetkili servise ücret karşılığı bu işlemi yaptırmak zorundasın.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
onda da aynı. fakat garantisi varsa sorun olabilir.
bazılarında reset jumper var ama hiç yapmadım emin değilim.

Valla bir kere temizlemek için açayım dedim. Sadece arka kapağı çıkarabildim. Kapağın ardında koruma gibi bir şey var, onu bir türlü çıkaramadım. Anlamadığım şey, şifreyi BIOS 'tan koyuldu, neden ordan kaldırılmıyor bir daha?
[MENTION=254339]WebNick[/MENTION]

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
zaten biostan koyduğun şifreyi yine zahmetsizce biostan kaldırmak saçma olmazmıydı. O zaman şifrenin ne anlamı kalırdı değil mi :)

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Valla bir kere temizlemek için açayım dedim. Sadece arka kapağı çıkarabildim. Kapağın ardında koruma gibi bir şey var, onu bir türlü çıkaramadım. Anlamadığım şey, şifreyi BIOS 'tan koyuldu, neden ordan kaldırılmıyor bir daha?
@WebNick
O zaman şifrenin bi anlamı kalmazdı ki. :)

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
zaten biostan koyduğun şifreyi yine zahmetsizce biostan kaldırmak saçma olmazmıydı. O zaman şifrenin ne anlamı kalırdı değil mi :)

Ama BIOS 'a girmek için de şifreyi bilmek lazım. :)
Hemen açılır açılmaz, şifreyi istiyor.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
senin çaren jumper resetlemek.

Ama kasayı açabiliyorsan şu bios pilini bir kontrol et. Eğer çıkarılabilen versiyonsa onu çıkar olay tamam. Yalnız dikkat bu tarz işlemler basit gözüksede uzmanlık ister. Eğer ne yaptığından tam emin değilsen hiç bulaşma. Ver üç beş kuruş teknik servis temizce halletsin. Hem adamlarda nafakasını kazansın değil mi?

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@mila12;
HP pavilion dv5 ya da dv6 'ydı herhalde bilgisayar. BIOS versiyonunu mu sordun yoksa? :) [MENTION=254339]WebNick[/MENTION];
Ya zaten açamadım ki fazla. Kapağı açtım, hdd yi çıkartım. Bir de klavyedeki dokunmatik tuşların bağlantısını çıkardım, daha da takamadım. Çalışmıyorlar şimdi. :D
Tamamen sökmek için, özel aletleri olması lazım. Yoksa imkanı yok.
Servisede götürsem, para vermiycem ki. :)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
3 kere yanlış girdiğinde bir kod veriyormu.

Bu arada cihazın tam modeli nedir. Pavilion dv5-1100 gibi.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@WebNick;
Ne bileyim. Dedim bir yolu vardır belki, bilgisayardan yaparım. :D :D

@mila12;
System Disable
60909854
Kitleniyor zaten üç kere yanlış girince. Reset gerekiyor.
Tam ismin bulamadım ya. dv5 ama model numarasını bulamadım. :(

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Cihazın bataryasını sökünüz ilk önce.

c4eufl28p78b3drdf.bmp

c4euf4nq7oqq0m1ub.jpg

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Benimki sadece bir fikir aklıma esti söyleyim denemedim çünkü hiç böyle birşeye ihtiyac duymadım,
Laptopu aç ve açtığın anda geri kapatmak için power tuşunu basılı tut yada tam açılırken bataryayı çıkar Eğer F1 Yada F2 isterse şanlısın F1 ile biosu default ayarlara yükleyebilirsin umarım işini görür görürse mesajımı sana zahmet alıntı yap bende merak ettim

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Eğer onu denemediyseniz : 75661290 bu şifreyi deneyiniz birde.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=23389]mila12[/MENTION];
Yarın olsun bi', dediğini yapıcam. Pili çıkartırsam, sorun çözülür inşallah.
Bir de o şifreyi nerede deniycem?
Anlamadım.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Benimde başıma gelmişti pili çıkartmıştım yine düzelmemişti hatta bir gün boyunca hem kendi pili hemde bios pilini çıkartıp beklettim yine olmadı en son çare olarak bios pil yuvasını telle kısa devre yaptım sorun çözüldü tabi tavsiye etmiyorum ne olur ne olmaz.. :D

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
herkes birşey yazmış ama cözüm üreten yok kardeşim hiren boot cd son sürümünü indir icinde bios password reset var onunla yapa bilirsin ayrı ten cd icinde cmos sıfırlama va onuda yaptın mı sıfırlanır

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
herkes birşey yazmış ama cözüm üreten yok kardeşim hiren boot cd son sürümünü indir icinde bios password reset var onunla yapa bilirsin ayrı ten cd icinde cmos sıfırlama va onuda yaptın mı sıfırlanır

Genellikle hp şifreleri o yazılımla kırılmaz. Hele hele yeni üretilen cihazları hiç kırılmaz

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
hocam benim acımda kırılmayan birşey yok tabiki sana da katılıyorum akıl akıl dan üstündür birini yapamadığını başkası yapar teknoloji de sınır yoktur herşeyin bir cözümü var benim bildiğim tek cözülmüyen şifre sümelanın şifresi :) şaka da vinci şifresini kıran hp şifresini kırar