Anakart (Revizyon) Ne Demek ?Ana

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Anakartların sitesinde bazen ilgili modelin yanında (Revizyon 1 , Revizyon 2 ) gibi tabirler var . Bu Reviyzon nedir ?

Mesela Ben Revizyon 2 olması için ne yapmalıyım ?

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Satıcıların çoğunun fark ettiğini sanmıyorum. Anakartın kutusunun üstünde yazar. İnternet sitelerinde dikkat edilmediği için diğer modelin resmini koyuyorlar. Alış-veriş sitelerinden sadece fiyatına bakın, teknik özelliklerine kendi sitesinden bakmanızı tavsiye ederim.

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
O halde ben nerden anlayacam Yeni Revizyon olup olmadığını ?

Çünkü resimde eski revizyonun ürünü var ?

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
2 yi tercih edin referans tasarım olur daha gelişmişdir

cmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üretimde farkedilmeyen hataların düzeltiği ve ufak tefek iyileştirmelerin yapıldığı sonraki üretim serileri diyebiliriz.
Gigabyte'ta ise revizyon anlayışı tamamen farklıdır ve alırken çok dikkatli olmak gerekir. Başka model ismi verecek kadar değişiklik yapıp sadece revizyonunu değiştirirler. Kartlara bakınca bile aynı model olduğunu anlamanız bazen zordur.
Aşağıdaki anakartların hepsi GA-MA770-UD3, revizyonları ise sırasıyla; 1.0, 2.0, 2.1 Gigabyte 2. revizyonda güney köprüsünü bile değiştirmiş olmasına (Sb700-->Sb710) rağmen model ismini değiştirmemiş.
motherboard_productimage_ga-ma770-ud3_big.jpg
mb_productimage_ga-ma770-ud3_v_2_0_big.jpg
1065.jpg
1144.jpg
mbproductimagegama770ud.jpg

Her zaman son revizyonu almak iyidir ama biraz uğraştırabilir.Elden alışveriş yapıyorsanız kutusunun yan tarafındaki beyaz etikete bakarak revizyon bilgisine ulaşabilirsiniz. İnternetten alışveriş yapıyorsanız ve revizyon bilgisi mevcut değilse firma ile iletişime geçerek (müşteri hizmetleri) revizyonunu öğrebilirsiniz. Verdikleri cevapları ürün gelinceye kadar silmezseniz çok iyi olur zira yanlış revizyon gelebilir.