Amoled ekran yanığı

Bu konuyu okuyanlar

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
(Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın) Mi note 10 marka cihazımın ekranında bir çigi olduğunu fark ettim.Alttaki resimde rakamların üstünedeki ince çizgi gibi çizgi oluştuğunu fark ettim.Ama görmek için beyaz parlak bir arka plan olmalı ve biraz dikkatli bakılmalı normal kullanımda fark etmek imkansız gibi bir şey ama az önce beyaz arka planlı bir fotoğrafa bakarken fark ettim ve telefonu çok titiz kullanmaya çalışan biri olarak ister istemez canımı sıktı.Ekranda nano ekran koruyucu var.Şimdi bu çizgi amoled yanığı gibi bir şey mi oluyor? Bunu ekran değiştirmeden düzeltme imkanım var mı ve çizgi büyümemesi için ne yapmalıyım? (telefon yüksek parlaklıkta kullanmam sadece son 1 haftada otomatik parlaklıkta yani dışarı çıkınca parlaklığı fullüyor)

teleservice-samsung-s8-amoled-ekran-yanmasi.jpg

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Öncelikle bu telefon Samsung Galaxy S8 ve
Screenshot_2020-08-26-21-41-44-946_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Rakamların üstündeki çizgi amoled yanığı değil.
Amoled yanığına bir görüntünün uzun süre ekranda kalması sebep olur ve bildiğim kadarıyla çözüm yolu ekran değişimi.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Bu cihaz S8 yalnız.
Biliyorum sadece nasıl bir şey olduğunu göstermek için bu fotoğrafı kullandım.Kamera ile göstermek biraz zor olurdu.Kullanımıma engel değil ama can sıkıcı bir durum.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Xiaomi ile alakası yok, Samsung S8 ya da S8+ bu cihaz.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Arkadaşlar s8 olduğunun farkındayım fotoğrafı internetten buldum kamera ile çekmemz zor olduğu için ve anlatmasıda zor olduğu için ona benzer bir fotoğraf kullanmak istedim.Yani cihazin s8 olduğunun farkındayım..

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Biliyorum sadece nasıl bir şey olduğunu göstermek için bu fotoğrafı kullandım.Kamera ile göstermek biraz zor olurdu.Kullanımıma engel değil ama can sıkıcı bir durum.
O fotoğraf olduğu için öyle duruyor aslında. Keşke kendi cihazınızı atsaydınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O fotoğraf olduğu için öyle duruyor aslında. Keşke kendi cihazınızı atsaydınız.
Amoled yanığı:
images.jpeg-62.jpg

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Siz yakında çekin anlaşılabilir.
Dediğim gibi arka plan beyaz olunca ve dikkatli bakınca gözüküyor o yüzden gözükmez diye fotoğraf çekmeyi denemedim ama şimdi bi deniyeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim gibi arka plan beyaz olunca ve dikkatli bakınca gözüküyor o yüzden gözükmez diye fotoğraf çekmeyi denemedim ama şimdi bi deniyeyim.
Maalesef yanımda eski bir telefon olduğu için kaliteli çıkmadığı için gözükmüyor ama yukardaki fotoğraftaki gibi renkli yatay bir çizgi var normal kullanılmda belli olmuyor ama açık renkli arka planlarda gözüme çarpabiliyor.

Son düzenleme:

Seyhh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
(Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın) Mi note 10 marka cihazımın ekranında bir çigi olduğunu fark ettim.Alttaki resimde rakamların üstünedeki ince çizgi gibi çizgi oluştuğunu fark ettim.Ama görmek için beyaz parlak bir arka plan olmalı ve biraz dikkatli bakılmalı normal kullanımda fark etmek imkansız gibi bir şey ama az önce beyaz arka planlı bir fotoğrafa bakarken fark ettim ve telefonu çok titiz kullanmaya çalışan biri olarak ister istemez canımı sıktı.Ekranda nano ekran koruyucu var.Şimdi bu çizgi amoled yanığı gibi bir şey mi oluyor? Bunu ekran değiştirmeden düzeltme imkanım var mı ve çizgi büyümemesi için ne yapmalıyım? (telefon yüksek parlaklıkta kullanmam sadece son 1 haftada otomatik parlaklıkta yani dışarı çıkınca parlaklığı fullüyor)

Ekli dosyayı görüntüle 113773
Benim Cihaz Redmi Not 11 pro Cidden Benim ekranda da yanik var

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bu problem amoled ekranların ne yazık ki kronik problemi. Parlaklıktan ziyade ekranda bir görüntünün sürekli kalmasından kaynaklanıyor. Sadece telefonda değil amoled ekran kullanan televizyon, saat gibi tüm cihazlarda olabiliyor. Çözümü ise ekran değişimi. Ben cihazlarımı her gün en az 1 kere kapatıp açıyorum. aod kullanmıyorum. Böylelikle olma olasılığını düşürüyorum. Geçenlerde watch 4 e olduğunu fark ettim. Hemen saati kapattım. Ardından ekran sürekli açık modunu kapattım. Belli bir süre sonra ortadan kalktı. Ancak telefon ve tv lerde ekran değişmeden sorunun çözüldüğünü görmedim.

Son mesajlar