Amd Radeon Software sıkıntısı

Bu konuyu okuyanlar

forumgezgini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba Arkadaşlar, sıkıntı şu: şimdi Amd Radeon Software var ekran kartı ayarları, performans ve oyun performans ölçümleri yapıyor. Sıkıntı şöyle gerçekleşiyor; hani Amd Radeon Software' ın sistem tepsisi logosu var ya ondan 2 tane geliyor görev çubuğu simgelerinde (bazenleri 3) normalde 1 tane olmalı her neyse. Sonra birden fazla sistem tepsisi olunca benim görev çubuğu siyah ama saydam oluyor yani arkadaki wallpaperin detaylarını görebiliyorum ama siyah saydam. Sonra tabi yeniden başlatıyorum amd radeon software' ı açmaya çalıştığımda şu hata geliyor:
Radeon Software ve sürücü sürümleri uyuşmuyor. En son sürüm(ler) güncellendikten sonra lütfen tekrar deneyin.
Ben ekran kartı sürücülerimin güncelliğini hem manuel hem otomatik olarak kontrol ediyorum ama her iksinde de güncel gözüküyor. Bu sıkıntı neyden dolayı oluyor mecburen Amd Radeon Software' ı kaldırıp yeniden yüklemek zorunda kalıyorum setuptan yok mu bilen ya da yaşayan?
laptopun özellikleri:
İşlemci: Amd Ryzen 5 3500u with Amd Radeon vega 8 gfx (integrated) 2gb
İşletim Sistemi: w10h sl 20h2 sürümü
Ram: 8gb ram (5.95gb kullanılabilir)
Ssd: 256gb

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Radeon Software ve sürücü sürümleri uyuşmuyor. En son sürüm(ler) güncellendikten sonra lütfen tekrar deneyin.
WHQL sürüm indirip DDU kurabilirsiniz. DDU kurulumu sonrasında ekran kartı sürücüsünü silip yerine WHQL sürümü yükleyerek denerseniz hata giderilmiş olacaktır diye düşünüyorum.