AMD Radeon HD 6300M Series video tdr failure atikmpag.sys Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Bilgisayarı AMD ekran kartı ile açtığım zaman sürekli mavi ekran veriyor video tdr failure atikmpag.sys kodu Ancak
Intel(R) HD Graphics 3000 ekran kartımdan çalıştırdığım zaman düzgün açabiliyorum. Dün akşam oyun oynarken ekran 10 - 15 kez Siyah ekran gitti geldi v mavi ekran verdi ondan sonra bilgisayar açılmadı format attım Amd ekran kartına geçiş yaptım gene aynı sorun oldu. Güvenli moddan Intel(R) HD Graphics 3000 ekran kartına geri geçiş yaptım bilgisayarı anca açtım. Ekran kartımda ne gibi bir sorun var yardım ederseniz sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

yardım ederseniz sevinirim

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Muhtemelen lehimleri çatlamış GPU'nun. Reballing işlemi gerekir bunun için, o da masraflı zaten.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Yapana göre değişir. 200 lira da alabilir 500 lira da. Özel cihazlar var bu işlemi yapmak için.
Anladım. Korona bittiği zaman bakacağım. O zamana kadar yaptırmayıp İntel ekran kartı ile bilgisayarı kullansam bir zararı olur mu acaba ?

Bir şey daha sormak istiyorum. Bu durum sıcaklıktan başka bir şeyden olabiliyor mu ? Çünkü mavi ekran verdiği zaman bilgisayarın soğutucusu açıktı ve bilgisayar çok sıcak değildi.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Uzun kullanımdan sonra olur genelde. Her cihazın bir ömrü vardır. HD3000 ile kullanmanız sorun yaratmaz.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Uzun kullanımdan sonra olur genelde. Her cihazın bir ömrü vardır. HD3000 ile kullanmanız sorun yaratmaz.
8 seneden beri kullanıyorum AMD ekran kartını oyunlarda HD 3000 ekran kartını ofis uygulamalarında ve normal uygulamalarda aktif ediyordum. çift ekran kartı olmasa bilgisayarsız kalmıştım şimdi. Destek olduğunuz için teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...