AMD ekran kartı sürücü güncelleme sorunu

Ozansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımda AMD Radeon HD 6770m ekran kartı var. Sürücüsünü güncellemek için kendi sitesinden crimson 16.2.1 indirdim.Kurduğumda ise sürücü yok dedi. Aygıt yöneticisinden sürücü kısmına baktığımda sürücü tarihi vs. gözüküyor.Ama radeon ayarlarını açarken herhangi bir sürücünün kurulu olmadığını söylüyor. Dxdiag'ta da aynı şekilde ekran1 kısmında hiçbirşey yok. Win7 64bit kullanıyorum.Bilgisayarım hp pavilion dv6

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bilgisayarımda AMD Radeon HD 6770m ekran kartı var. Sürücüsünü güncellemek için kendi sitesinden crimson 16.2.1 indirdim.Kurduğumda ise sürücü yok dedi. Aygıt yöneticisinden sürücü kısmına baktığımda sürücü tarihi vs. gözüküyor.Ama radeon ayarlarını açarken herhangi bir sürücünün kurulu olmadığını söylüyor. Dxdiag'ta da aynı şekilde ekran1 kısmında hiçbirşey yok. Win7 64bit kullanıyorum.Bilgisayarım hp pavilion dv6
Driverı sitesinden indirip kurunuz .

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
"Catalyst Software Suite 15.7.1" Bunu kurdunuz mu peki?

Bir de directx güncellemesi yapın mutlaka.

Ozansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"Catalyst Software Suite 15.7.1" Bunu kurdunuz mu peki?

Bir de directx güncellemesi yapın mutlaka.
Yaklaşık olarak 4-5 aydır birkaç kere farklı sürücüleri denedim fakat sürücü kurulumu tamamlandıktan sonra yeniden başlatsam da intel ve amd ekran kartları çalışmıyor olarak gözüküyor. Aygıt yöneticisinde amd düzgün çalışmadığı için intel ekran kartının ise sürücüsünde sıkıntı olduğu için durduğu yazıyor.Şimdi de hp nin sitesinden kendi bilgisayarıma uygun intel hd ekran kartı sürücüsünü indirdim fakat bilgisayarla uyumlu olmadığı uyarısını aldım

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Display Driver Unistaller programını kullanarak hepsini sil driverların. Bios güncellemesi yaptın mı hp en son yayınlanan. hp sitesinden indir veya bilgisayarda silmediysen swsetup klasöründeki sürücüleri kullan. Hp temiz kurmazsan sorun yaratıyor ekran kartları. Catalist programından çift ekran krtı yönetimi aktif mi.

Ozansaglam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Display Driver Unistaller programını kullanarak hepsini sil driverların. Bios güncellemesi yaptın mı hp en son yayınlanan. hp sitesinden indir veya bilgisayarda silmediysen swsetup klasöründeki sürücüleri kullan. Hp temiz kurmazsan sorun yaratıyor ekran kartları. Catalist programından çift ekran krtı yönetimi aktif mi.
Biosa bakmadım güncellerim onu şimdi.Diğer sürücüleri kaldırıp yenisini mi kurmalıyım sıfırdan?

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
biosu güncelle ekran kartı sürücülerini temizle baştan kur çalışcaktır.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Crimson edition win 7de çalışmaz. İnternetten catalyst 15.7 yi bulup kurun. Ya da windows 10 kurun. Win 7den daha hızlı çalışacaktır.