AMD, Bulldozer Gibi Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Haberi Okumak İçin Tıkla

AMD'nin bir sonraki işlemcisi olan Bulldozer'in test sonuçları internete sızdırıldı. Bulldozer, altı çekirdekli Intel Core i7 990X'den çok daha performanslı.

AMD’nin yeni nesil işlemcileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Intel zor durumda kalacak mı?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Eğer AMD'nin işlemcileri bu kadar performanslı ise piyasa coşacak demektir. Intel'in yüksek performanslı masaüstü işlemcileri şuan rakipsiz oldukları için 1000$ ın üzerinde. AMD daha ucuza daha performanslı işlemciler sunarsa tüm işlemci fiyatları düşecektir. Birde daha iyisini yapma yarışı.
Gerçek testler çıksında görelim.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Birkaç ay önce AMD gümbür gümbür geliyor meâlinde bir yorum yazmıştım ilgili bir habere. Beni hayal kırıklığına uğratmadı AMD; ama herşey performans olmayabiliyor günlük kullanımda. F/P oranları çok önemli alınabilirlik hususunda. Bir ay daha bekleyip göreceğiz işlemci piyasasının fotografını. Umarım bu rekabetten kârlı çıkan biz son kullanıcılar oluruz.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Fiyat performansta AMD den hiç kuşkum yok. Şuan AMD nin 300$ a işlemcisi yok. Bir de intele bak.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
5xxx serisi GPU'lar ile zirveye yerleşen AMD'nin izlediği fiyat politikası pek de kullanıcı dostu değildi ve de çok tartışılmıştı forumlarda. Şu an ki piyasa şartları açısından bakıldığı zaman işlemcilerde o şekilde bir fiyat politikası izleyeceğini düşünmüyorum AMD'nin. İzlemesi de pek mantıklı olmaz ama olmaz olmaz dememek lazım, olmaz olmaz.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
yıllardan beri AMD kullanan biri olarak (SlotA Athlon 500 den bu yana) Amd den artık böyle bir çıkış bekliyordum hatta neredeyse umudum kalmamıştı ki geçtiğimiz ay Phonem II 965 be işlemcimi değiştirerek i7 aldım. yazdan sonra yine değiştirip AMD buldozere geçmeyi düşünüyorum hele bi çıksında :D