AMD A Serisi İşlemciler Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bence süper özellikler süperde fiyat avr gidip intel e 500 tl vermek mantıklı değil..

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
umarım en kısa sürede türkiyeye de gelir. fiyatlar bu seviyede olursa süper olur. ekran kartına da ayrıca para vermeye gerek kalmaz. :)

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Yok mu daha üst seviyesi? :D Olsun biz kullanıcılar çok rahat bir 50 $ veririz :D

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
en azından kaliteli bi Radeon GPU suna ve phenom II mimarisinin güncelenmiş haline uygun fiyattan kavuşacağız.açıkçası ilginç buluyorum özellkle 2600K alanları 600 lira verip muazzam hesaplama gücü var kabul ediyorum ama çoğu özellkleri kullanılmıyo bile tasarım yada cad/cam veya editing işi yapanları bu görüşlerimden ayrı tutuyorum ama normal ev kullanıcısının bence 2600K gibi bi güce gereksizce para vermesini mantıklı bulmuyorum.

ayrıca SDN devamlı takip eden biri olarak geçenlerde Intel AMD çekişmesinde son durum başlıklı bi yazı vardı açıkçası bu kadar taraflı olmamak gerek.intele hazırlanan özel bi sayfada Intelin övülmesi doğaldır ama göre göre yapmamakta lazım SDN e yakıştıramadım doğrusu.Intel için özel bi sayfa açıyosunuzda çekişmedeki son durumu forum içinde bi sayfaya koysanız en azından tarafsızlıktan söz edebilrdik bi eleştiri olarak yazmak istedim...

ender1genc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
intelin o rezil ekran kartını geride bırakacağı kesin olduğu için; AMDye göre çok daha pahalı olan intel işlemciyi de toplamda geri bırakacağı kesin. kabul; en iyi işlemciyi intel çıkarıyor fakat 1000 dolara sattıktan sonra kim alıyor! amd bu konuda fiyat / performans olarak çok iyi bir iş çıkartıyor. nvdiayı da çok konuda geride bırakan amd, intel gpu sunu da çok rahat geride bırakır atiyi aldıktan sonra.
onboard 78gmli bir amd anakartı çok ve hd videolarda çok şey sunarken; aynı katagoride bulunan intelin anakartı dahili rezil gpusu hd videolarda dahi takılıyor.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
intele haksızlık etmeyelim. evet yakın zamana kadar çok pahalıya işlemci satıyordu. ancak sandy bridge işlemcilerle birlikte uygun fiyatlı ve yüksek performanslı işlemciler satmaya başladı. şu an 650 TL civarı fiyata satılan i7 2600K piyasadaki en performanslı işlemci ve 2000 TL'lik i7 990x'i pek çok testte geçmeyi başarıyor. yine 400 TL civarı fiyattan satılan sandy bridge i5 işlemciler, aynı fiyattan satılan amd penom x6 işlemcileri performans testlerinde geride bırakabiliyor.
ben de amd'ciyim ancak amd'nin fiyat/performans segmentindeki tahtı sallanıyor. bunu kabul etmek gerek. eğer yeni nesil Fx ve A serisi işlemciler ile amd fiyat/performans olarak inteli geçemezse işi çok zor.

bu arada şu işlemciler satışa çıksa da görsek bakalım nasıllar. :)

ender1genc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
rtsbora arkadaşım ne kadar güzel; benim gibi amdcisin. sandy bridge i5 işlemciler konusunda haklısın fakat anakart + işlemci olarak olaya bakınca amd daha ucuza geliyor; yeni pazarda da amd gpu konusunda inteli geride bırakacağı için işlemci olarakta bırakmış olacak;6550gpu çok rahat oyunda oynatır fakat intelin bunu pek başaracağını sanmıyorum. Benim asıl merakım amd bu konuda ne kadar güç tüketecek diz üstü pazarında.

bir de benim anlamadığım anakart konusunda neden asus çok tercih ediliyor MSI gibi bir firma varken! asusun en iyi anakartını almıştım sözüm ona oc kartıydı; 3,2 PhenomII X4 işlemcimi 3.6 ya çıkarınca kapatıyodu kendini. gittim msi aldım 4e çıkarttım bana mısın demedi. (su soğutma olunca pek ısınmıyoda işlemci)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
intelin sb işlemciler içine koyduğu hd 3000 gpusu zaten komedi. :) evet oyun gibi gpu bazlı uygulamalarda amd yeni işlemcileriyle intele üstünlük kurabilir. ancak çekirdek bazlı uygulamalarda neler yapabileceğini de görmek lazım.

sb destekli lga 1155 anakartların fiyatları aslında pek pahalı sayılmaz. 150 TL civarı fiyatlara alınabiliyorlar. asus konusunda da geçmiş yıllardaki deneyimler etkili sanırım. eskiden MSI türkiye piyasasında pek bilinmiyordu. gigabyte anakartlar da asus anakartların yanında kalitesiz kalıyordu. bu yüzden "asus anakart iyidir" inanışı doğdu ve kulaktan kulağa yayıldı. hatta bu rüzgarın etkisiyle asus markalı pek çok ürünün satışları yükseldi. dvd yazıcı, monitör, vb... bu algı günümüzde de devam ediyor. :) mesela benim de eski gigabyte anakartım uçtu. 2004'te almıştım. o yüzden gigabyte anakartlardan soğudum. :)

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bi zamanların MSI ı müthişti 939 soket için Nforce 3 Ultra AGP li versiyon K8N NEO2 platinium Türkiyede çok satmıştı sonra yerini NForce 4 e bırakmıştı MSI o noktadan snra türkiye ofisine ağıtlık vermedi 5 6 yıl sonra yeniden türkiye ofisini güçlendirdi aslında 2004 2005 gibi AMD işlemciler için en uygun anakart MSI idi sonra Epox oldu.

Son mesajlar