Amd 2 saniyede 1 donma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

TahaReyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bilgisayara format temiz kurulum yaptıkdan sonra bilgisayarım 2 saniyede drop (ani 1 fps düşüşü) sorunu yaşıyorum çözümünü bilen yazsın lütfen

AMD A8 7410 APU WİTH AMD RADEON R5 GRAPHİCS
WİNDOWS SÜRÜM : WİNDOWS 10 SİNGLE LANGUAGE 64 BİT (10.0, YAPI: 19042)

NOT: SORUN EKRAN KARTINDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM %98

TahaReyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
uzunca bu donma olayını anlatıcam ilk başlarda bilgisayarım da performans düşüşü başladı sonra driverden fps arttırmak istedim kendi orjinal driverini kurdum gene bu donma sorunu oluştu format ile mi ne düzeldi tam hatırlamıyorum böyle böyle 2 3 kez daha böyle sorun oldu fakat nasıl düzeldiğini tam hatırlamıyorum şimdiki vaka ise mesela minecraft oynuyorum tam ekrandan çıktıkdan sonra bilgisayarım donuyor 5 6 dakka düzelmiyordu bende temiz kurulum yapmak istedim kuzenim monster pc aldı 7k ya onun da windows 10 flash bellek varmış onunla birlikte yapalım dedik internetteki adımlara harfien uyduk temiz kurulumu yaptık sonra ekran karardı 3 4 kez kararırken usb çıkmış geri takılmış gibi sesler gelmeye başladı sonra artık bilgisayarım 2 saniyede 1 1 fps oluyor fareyi sağa kaydırırken 1 anda donup ışınlanıyor aynı şey video izlerken de geçerli fakat seslerde kayma yok (herhalde temiz kurulum yaparken driveri sildi yükledi veya windows 10 sürümü farklı) ELİMDEN GELDİĞİNCE ANLATMAYA ÇALIŞTIM YAZIM KURALLARINI AF GÖRÜN

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Başka bir işletim sistemi dener misiniz? Eğer yine olmazsa HDD'de sorun var diye düşünüyorum.