Amazon vergi

Bu konuyu okuyanlar

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Arkadaşlar merhaba,
Ben daha evvel hiç amazon kullanmadım. Bugün bir ürün alacağım ama vergi muhabbeti nedir ne kadar öderim nasıl olur bilmiyorum hiç amazon kullanmadım bir bilgi verir misiniz? Kaç güne gelir gümrükle uğraşıyor muyuz vs

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Arkadaşlar merhaba,
Ben daha evvel hiç amazon kullanmadım. Bugün bir ürün alacağım ama vergi muhabbeti nedir ne kadar öderim nasıl olur bilmiyorum hiç amazon kullanmadım bir bilgi verir misiniz? Kaç güne gelir gümrükle uğraşıyor muyuz vs
Ödeme ekranında ödeyeceğiniz vergiler ve ulaşım bedeli yazıyor. Sonrasında toplam fiyat yazıyor. Daha detaylı bilgi almak için Amazon Destek'e ulaşabilirsiniz. Her konuda yardımcı oluyorlar.

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Ödeme ekranına gelin orada toplam ödeyeceğiniz miktar gözükür

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Herhangi bir ek işle uğraşmıyoruz yani

_MMA_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar merhaba,
Eğer Amazon.com.tr'den alırsan gümrük vergisi vs. ödemiyorsun çünkü Türkiye'deki depolardan gönderiliyor(bazı ürünler hariç onlarda da zaten ürünün yanında belirtiliyor). Ama çoğunda böyle bir şey yok.
Fakat Amazon.com veya Amazon.com.de gibi Amazon'un Türkiye dışında olan sitelerinden alırsan Yurtdışından geldiği için gümrük vergisi ödemek zorunda kalıyorsun.
!!! Gümrük vergisi ürünün fiyatına dahil değildir. Türkiye'ye giriş yaptığında gümrük yetkililerinin belirleyeceği tutarı size iletilen hesaba yatırmanız gerekecektir.

Lyraa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar merhaba,

Selamlar, amazon'dan sipariş verdiniz mi? Geldiğinde extra bir ücret ödemek zorunda kaldınız mı?

kapitan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi günler,

Ben yakın tarihte amazon.com ve amazon.com.tr sitelerinden alışveriş yaptım. Bunları paylaşmak istiyorum .

Öncelikle amazon.com.tr 'nin diğer alışveriş sitelerinden bir farkı yok. (Hatta amazon prime ile aynı gün siparişlerim geldi)

Amazon.com'da 1,168.00 usd bir ürün almak istediğimde 141.58 usd kargo ücreti ve 276.07 usd vergi hesaplandı. Toplam 1,585.65 usd bir ödeme gerçekleştirdim. Kargonun hızlı gelebilmesi için kargo seçim ekranında hızlı gönderimi seçmiştim. Bu yüzden kargo ücretim 141.58 dolar tutmuştu.(normal hızda kargo 70 usd civarındaydı.) Ancak yılbaşı yoğunluğu yüzünden ürün 10 iş gününde geldi. Amazon iyi niyet göstergesi olarak bütün kargo tutarını iade etti. Ürün teslim edildikten 1 hafta sonra da gümrükte daha az vergi alındığı için 40 usd civarında bir iade daha gerçekleşti.

Ekli dosyalar

• 1610885390478.png
    1610885390478.png
    22.1 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
@Lyraa, evet sipariş verdim. Sipariş verirken vergisi vs hepsini amazona ödüyorsun zaten hızlıca geliyor herşeyi dört dörtlük denebilir.

Lyraa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
kapitan ve Mate20piro cevabınız için teşekkür ederim; yani sizlerin gümrükle vs. uğraşmanız ya da extra bir ödeme yapmanız gerekmeden paketiniz Amazon tarafından kapıya/adrese teslim mi edildi? Doğrusu bizim gümrükçülere hiç güven duymadığımdan, acaba bir sakatlık çıkarırlar mı diye düşünüyordum...

Sevindim; ürünleriniz hayırlı olsun :)

Son düzenleyen moderatör:

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
@Lyraa, öncelikle rica ederim, evet direkt kapıma ulaştı 1 hafta bile sürmedi gereken ücreti alırken ödüyorsunuz amazon sizin yerinize uğraşıyor o işlerle.