Altılı Masanın Cumhurbaşkanı Adayı Hayırlı olsun...

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bugün ilginç bir dava vardı ve Ekrem İmamoğlu kimsenin beklemediği bir şekilde 2 yıl 7 ay hapis cezası aldı.

Üstüne tam dava günü Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almaya'da olması. Ekrem İmamoğlu'nun herkesi Belediye önüne çağırması ve muhalif neredeyse bütün parti liderleri arka çıkıp bizde oraya geliyor demesi. ( O sırada tek Kemal Kılıçdaroğlu yok ortada. )

Resmen birileri Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olsun diye uğraşıyor yorumları yapılıyor sosyal medyada. Neredeyse herkes bu ceza normal değil diyor sosyal medyada. ( En koyu AKP'lisinden en muhalif CHP'lisine kadar.)

Meral Akşener'in son paylaşımıda şu şekilde... ( Zafer partisinden tut Muharrem İnce'ye Deva-Gelecektten tut TİP TEP bütün solcu kominist örgütlere hepsi destek açıklaması yaptı.)

1671033139529.png

Not: Ekrem İmamoğluna alt mahkeme 2 yıl 7 ay ceza ve siyaset yasağı getirdi ama bunun üst mahkemeler var. Normalde en az 1.5-2 yıllık bir süreç bunlar. Önümüdeki seçimlere hatta belediye seçimlerine bile yetişmez ama bu gazla Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayıdır bana göre... ( Ayrıca bu karar büyük ihtimal üst mahkemelerde zaten iptal edilecektir. Hadi edilmedi diyelim temyiz süreci var hadi oda olmadı anayasa mahkemesi süreci var. Hadi onlarda gözü kararttı biz ceza verecez dese bile Avrupa İnsan hakları mahkemesi var... Varda var yani)

Yani işin özü cezai olarak hiç bir şey çıkmayacak bir davadan siyaseten çok büyük bir zafer kazandı Ekrem İmamoğlu benim gördüğüm... Tam mağdur edebiyatı yapmalık bir olay. Artık her yerde beni mağdur ettiler diyecektir.

Not2: Bu işte bir iş var benim hiç aklıma yatmayan bir sonuç oldu. Komplo teorileri havada uçuyor ama önümüzde ki süreçte görecez bazı şeyleri.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
1671034199193.png

Ümit Özdağ olayı özetlemiş. Ekrem İmamoğluna Hayat öpücüğü oldu.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Özkan hiçbirini okumadım ama bu konuyu ben açacaktım, Ekrem başkanın başkanlığı hayırlı olsun, kendiside böyle gelmişti bu ülkeye 20 sene durdu, Erdoğan bu kadar saçma bir strateji yapacağını düşünmüyorum çünkü kendi başına geldiğini biliyor tamam ekonomist değil ekonominin E sini cidden bilmiyor ama bu kadarda büyük hatayı bilinçli mi yapıyor bir sürü soru var

İki sorum var bu yapılanlar danışıklı dövüş mü zira memleketli ikiside, san andreas CJ ah shit here we go again sözü olmasın.

Net Ekrem başkan kazanacak bu millet her zaman ezilenin yanında oldu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Özkan hiçbirini okumadım ama bu konuyu ben açacaktım, Ekrem başkanın başkanlığı hayırlı olsun, kendiside böyle gelmişti bu ülkeye 20 sene durdu, Erdoğan bu kadar saçma bir strateji yapacağını düşünmüyorum çünkü kendi başına geldiğini biliyor tamam ekonomist değil ekonominin E sini cidden bilmiyor ama bu kadarda büyük hatayı bilinçli mi yapıyor bir sürü soru var

İki sorum var bu yapılanlar danışıklı dövüş mü zira memleketli ikiside, san andreas CJ ah shit here we go again sözü olmasın.

Net Ekrem başkan kazanacak bu millet her zaman ezilenin yanında oldu.

AKP salak değil heralde mahkemeye neden baskı yapıp Ekrem İmamığuluna kime dediği belli olmayan bir Ahmak sözünden siyasi yasak getirin üstüne 2 yıl 7 ay hapis verin neden desin ki ? Siyasetin kurdu Erdoğan bunu akıl edemiyecek mi ? Buradan tam Kemal Kılıçdaroğlu aday olacakken karşısına Ekrem İmamoğlu geleceğini bile bile ...

Bu olay kimsenin haklına yatmıyor. Birileri resmen Ekrem İmamoğlu'nu parlatmak için bir şeyler yapıyor sanki. Üstüne Meral Akşener'i takip ettim ben bugün. Resmen okeyi verdi tamam buradan dönmez Ekrem İmamoğlu adaydır...

Not: Siyasi bir başarı veya icraat ile değilde sürekli mağdurumda mağdurum diyerek Ekrem İmamoğlunu parlatıyorlar resmen...
Zorla Erdoğan part2 çıkarmaya çalışıyorlar aynı yol ile.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
AKP salak değil heralde mahkemeye neden baskı yapıp Ekrem İmamığuluna kime dediği belli olmayan bir Ahmak sözünden siyasi yasak getirin üstüne 2 yıl 7 ay hapis verin neden desin ki ? Siyasetin kurdu Erdoğan bunu akıl edemiyecek mi ? Buradan tam Kemal Kılıçdaroğlu aday olacakken karşısına Ekrem İmamoğlu geleceğini bile bile ...

Bu olay kimsenin haklına yatmıyor. Birileri resmen Ekrem İmamoğlu'nu parlatmak için bir şeyler yapıyor sanki. Üstüne Meral Akşener'i takip ettim ben bugün. Resmen okeyi verdi tamam buradan dönmez Ekrem İmamoğlu adaydır...

Not: Siyasi bir başarı veya icraat ile değilde sürekli mağdurumda mağdurum diyerek Ekrem İmamoğlunu parlatıyorlar resmen...
Zorla Erdoğan part2 çıkarmaya çalışıyorlar aynı yol ile.
Ekşidede bunu yazanlar var, vallaha hiçbir şey umurumda değil benim ekonomim düzelsin yeter, diğer insanlar Müslüman zaten onlar ahiret insanı onlara ekmek su versinler yeter, ama bana ev araba elektronik eşya lazım en iyisinden, kimin geleceği önemli değil artık şahsi ekonomim düzelsin yeter Müslümanların rızkından alıp bana versinler Müslümanlar aç yaşasın ölünce ahirette güzel güzel yaşarlar.

Not: Müslümanım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla varlık para insanı dinden çıkardığı gibi fazla fakirlikte tehlikeli ama aklı olana tehlikeli burnunun ucunu göremeyen ahiret Müslümanlarına sıkıntı yok

Benim ekonomim özkan benim ekonomim iyi olsun

3+1 ev, hibrit lounge donanım full paket egea, xbox series x, Sony TV 3 adet, Siemens beyaz eşya set ev yapılı olacak sinema odasında 5+1 ses sistemi 3 Sony TV den sinema odası TV si 65 inç.

Çok stresliyim

Tabu oldu bu ülkede, aq parası

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Benim ekonomim özkan benim ekonomim iyi olsun

Sen hayata veya olaylara çok çocuksu bakıyorsun ne yazık ki :(

Bu konu ile bu yazdıklarının alakası olmamasını geçtim. Yatacaz kalkacaz ve sen birden 3+1 ev alacan full paket arabalar en pahalı elektronik eşyalar alacan flan sanıyon ya gülesim geliyor nedense :D

Not: Soruma cevap vermiyorsun. Erdoğan neden Ekrem İmamoğluna siyasi yasak istesin neden onu patlatmak istesin bu işin içinde bir iş yok mu sencede?

Not2: Ayrıca Ekrem İmamoğlu Erdoğan part 2 resmen. Gerek hareketleri gerek siyaset tarzı gerekse söylemleri... Ayrıca Ekrem İmamoğlu'da sağ görüşlü bir partiden geliyor ailesi sağ kökenli ve siyaseti sağ tarafa yakın yakıyor. Karadenizli olmasıda cabası.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Sen hayata veya olaylara çok çocuksu bakıyorsun ne yazık ki :(

Bu konu ile bu yazdıklarının alakası olmamasını geçtim. Yatacaz kalkacaz ve sen birden 3+1 ev alacan full paket arabalar en pahalı elektronik eşyalar alacan flan sanıyon ya gülesim geliyor nedense :D

Not: Soruma cevap vermiyorsun. Erdoğan neden Ekrem İmamoğluna siyasi yasak istesin neden onu patlatmak istesin bu işin içinde bir iş yok mu sencede?

Not2: Ayrıca Ekrem İmamoğlu Erdoğan part 2 resmen. Gerek hareketleri gerek siyaset tarzı gerekse söylemleri... Ayrıca Ekrem İmamoğlu'da sağ görüşlü bir partiden geliyor ailesi sağ kökenli ve siyaseti sağ tarafa yakın yakıyor. Karadenizli olmasıda cabası.
Bilmiyorum umurumda da değil hiç kimse ekonomi özkan aklımda sadece ekonomi var işlerimi halledeyim bol bol konuşuruz, para isterse erdoğandan isterse ekremden isterse deccalden isterse şeytandan gelsin, ama gelsin

Aklım çok dolu özkan hiçbir şeye odaklanamıyorum

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Bugün ilginç bir dava vardı ve Ekrem İmamoğlu kimsenin beklemediği bir şekilde 2 yıl 7 ay hapis cezası aldı.

Üstüne tam dava günü Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almaya'da olması. Ekrem İmamoğlu'nun herkesi Belediye önüne çağırması ve muhalif neredeyse bütün parti liderleri arka çıkıp bizde oraya geliyor demesi. ( O sırada tek Kemal Kılıçdaroğlu yok ortada. )

Resmen birileri Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olsun diye uğraşıyor yorumları yapılıyor sosyal medyada. Neredeyse herkes bu ceza normal değil diyor sosyal medyada. ( En koyu AKP'lisinden en muhalif CHP'lisine kadar.)

Meral Akşener'in son paylaşımıda şu şekilde... ( Zafer partisinden tut Muharrem İnce'ye Deva-Gelecektten tut TİP TEP bütün solcu kominist örgütlere hepsi destek açıklaması yaptı.)

Ekli dosyayı görüntüle 176108

Not: Ekrem İmamoğluna alt mahkeme 2 yıl 7 ay ceza ve siyaset yasağı getirdi ama bunun üst mahkemeler var. Normalde en az 1.5-2 yıllık bir süreç bunlar. Önümüdeki seçimlere hatta belediye seçimlerine bile yetişmez ama bu gazla Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayıdır bana göre... ( Ayrıca bu karar büyük ihtimal üst mahkemelerde zaten iptal edilecektir. Hadi edilmedi diyelim temyiz süreci var hadi oda olmadı anayasa mahkemesi süreci var. Hadi onlarda gözü kararttı biz ceza verecez dese bile Avrupa İnsan hakları mahkemesi var... Varda var yani)

Yani işin özü cezai olarak hiç bir şey çıkmayacak bir davadan siyaseten çok büyük bir zafer kazandı Ekrem İmamoğlu benim gördüğüm... Tam mağdur edebiyatı yapmalık bir olay. Artık her yerde beni mağdur ettiler diyecektir.

Not2: Bu işte bir iş var benim hiç aklıma yatmayan bir sonuç oldu. Komplo teorileri havada uçuyor ama önümüzde ki süreçte görecez bazı şeyleri.
Hükümet resmen muhalefetin ekmeğine yağ sürdü.Muhalefetin aday belirleyememe avantajını saçma bir hamle ile çöpe attı.Şu anda siyasette Mansur yavaş dışında güvendiğim bir siyasetçi yok.Ekrem İmamoğlu da uzun vadede ikinci bir Erdoğan olabilir.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Hükümet resmen muhalefetin ekmeğine yağ sürdü.Muhalefetin aday belirleyememe avantajını saçma bir hamle ile çöpe attı.Şu anda siyasette Mansur yavaş dışında güvendiğim bir siyasetçi yok.Ekrem İmamoğlu da uzun vadede ikinci bir Erdoğan olabilir.
Olabilir ama ona izin vermezler, işi sağlama almak için Mansur başkan tek seçenek

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hükümet resmen muhalefetin ekmeğine yağ sürdü.

İşte benim itirazımda buna. Hükümet kanadından kaç yıldır süren bu davada Ekrem İmamoğlu ceza alsın diyen yoktu ki !!!

Birden bire afaki uçuk bir ceza verilmesi siyasi yasak çıkması ve resmen siyaseten Ekrem İmamoğlu'nun parlatılması var ortada. AKP safmı sizce adım adım karşısına Kemal Kılıçdaroğlu aday çıkacak iken durun ben işimi zorlaştırayım ve en az 1-2 yıl sürecek ama olsun şimdiden Ekrem İmamoğluna siyasi yasak verdirip biraz parlatayım mı demiştir !!!

Bu mahkeme kararını destek çıkan AKP'li bile göremedim daha. En ama en koyu CHP karşıdı yazarlar hatta Akit bile savunmuyor bu konuyu ! Bu kadar infial olacağını bile bile göre göre resmen kör gözün parmağına bir karar neden alınır. Hemde gerekçe AHMAK demek!

Hiç normal bir süreç değil kimsenin kafasına yatmayan gelişmeler oluyor...

Ekrem İmamoğlu da uzun vadede ikinci bir Erdoğan olabilir.

Ekrem İmamoğlu Erdoğan 2 dir. Siz inanıyor musunuz Cumhurbaşkanı olunca altılı masa takacağını veya yüzde 0.5 veya 0.9 oy alan partilerin liderlerinin sözüyle hareket edecek kukla Cumhurbaşkanlığı yapacağına ?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Ak parti ekonomiyi düzeltsin ve yabancı uyrukluları şutlasın her zaman iktidarda kalır. Hükümetin karşısında DEVLETÇİ aday yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ak parti ekonomiyi düzeltsin ve yabancı uyrukluları şutlasın her zaman iktidarda kalır. Hükümetin karşısında DEVLETÇİ aday yok.

Bu sözünü sonuna kadar katılıyorum. Bu kadar sıkıntıya bu kadar derde bu kadar olumsuzluğa rağmen muhalefetin ışık verememesinin ana nedenide bu zaten...

Ama bugün ki olayı özetleyen twit bence şu:

1671044638003.png

Şuan muhalif kanallara bakın göbek atıyorlar ohh ohhh mağdur olduk diye resmen. İktidara yakın kanallar ve isimlerde kan ağlıyor...

Günün kareside şu olsa gerek: ( Kemal Kılıçdaroğlu bir yurtdışı gezisi yapayım dedi resmen arkasından darbe oldu :) ) Arkadan Atatürk'ün bakışıda efsane olmuş.

1671044777934.png

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bu sözünü sonuna kadar katılıyorum. Bu kadar sıkıntıya bu kadar derde bu kadar olumsuzluğa rağmen muhalefetin ışık verememesinin ana nedenide bu zaten...

Ama bugün ki olayı özetleyen twit bence şu:

Ekli dosyayı görüntüle 176115

Şuan muhalif kanallara bakın göbek atıyorlar ohh ohhh mağdur olduk diye resmen. İktidara yakın kanallar ve isimlerde kan ağlıyor...

Günün kareside şu olsa gerek: ( Kemal Kılıçdaroğlu bir yurtdışı gezisi yapayım dedi resmen arkasından darbe oldu :) ) Arkadan Atatürk'ün bakışıda efsane olmuş.

Ekli dosyayı görüntüle 176116
Bu olmayıp Mansur başkan çıksaydı ortak olarak herkes sevinecekti

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu olmayıp Mansur başkan çıksaydı ortak olarak herkes sevinecekti

Şöyle söyleyim tanıdığım ne kadar AKP'li ve MHP'li isim varsa. Seçimi Mansur Yavaş'a kaybetsek bile üzülmeyiz modunda.

Ama Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu için bunu söyleyen duymadım ben ...

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Şöyle söyleyim tanıdığım ne kadar AKP'li ve MHP'li isim varsa. Seçimi Mansur Yavaş'a kaybetsek bile üzülmeyiz modunda.

Devletçi akıllı bir adam kazansa tabiki büyük üzüntü duyulmaz. Bu muhalefetin eline ülke geçerse başımıza neler gelecek Allah bilir.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Devletçi akıllı bir adam kazansa tabiki büyük üzüntü duyulmaz. Bu muhalefetin eline ülke geçerse başımıza neler gelecek Allah bilir.
Tüm dünyada saygın bir ülke sadece Türk ve Kürtlerin yaşadığı alevilerin evlerinin işaretlenmediği birlik ve barış olan internet trolleri olmayan, herkesin refahının yüksek olduğu ortam gelecek başına

İstesende istemesende başına gelecek bu ?

Bu saatten sonra stratejik olarak Mansur başkan yada gılışdar vs kimse çıkamaz tamamen saçmalık olur, burada senin benim konuşmamla olacak işler değil sokakta halk ne derse o bizde biliyoruz istiyoruz Mansur başkan gelsin ama senin benim dememle olmuyor.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Tüm dünyada saygın bir ülke sadece Türk ve Kürtlerin yaşadığı alevilerin evlerinin işaretlenmediği birlik ve barış olan internet trolleri olmayan, herkesin refahının yüksek olduğu ortam gelecek başına

İstesende istemesende başına gelecek bu ?
Türk,Kürt,Alevi herkes birlik içinde. Birlik olmayanlar kim biliyormusun? bölücü hdp li kürtler. Alevi konusuda ayrı sıkıntı hep provokasyon.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608

Ciddi diyorum, Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Bahçeli olmasa ülkede güneş doğar üzerimizdeki karanlık kalkar
Kılıçdaroğlu hariç diğerlerine katılıyorum.