Soru Almanyada yaşıyorum hangi İphone'u tercih etmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

Efe kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Merhabalar herkese. ALmanyada yaşıyorum, öğrenciyim. Net bir gelirim olmadığından bütçem çok yüksek değil. Aklmda 12 Pro ve 13 Modelleri var. 12 Pro sadece refurbished olarak satılıyor ve fiyatı 710 Euro. Öte yandan İphone 13 128 GB 619 Euro. 256 GB olan 13 ise 710 euro. Yani 12 proyla eşit. Sizce hangi modeli tercih etmeliyim.
12 pro bana daha premium bir model gibi geliyor. 3 kameranın verdiği his bir farklı sanki. Öte yandan 13 daha yeni bir cihaz. 13 pro almak istesem 910 euro oldukça pahalı bütçeyi aşıyor.
12 pro yeterli olur mu sizce ?
Tavsiyeleriniz ne olur ?
Başka iphone önerilerine açığım.
Lütfen android bir cihaz önermeyin.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Apple'a göre 12 pro ile 13 ekranı aynı. Lasmandan hatırladığım kadarıyla kamerası da aynı deniliyordu, tabii 12 pro'da ekstra telefoto kamera var ama ihtiyaç olursa yakınlaşmak kafi, onun haricinde 13'te sinematik mod falan ekstra var. Diğer yandan çip'i 13'in bir nesil daha iyi. daha yeni modellerde problem değil ama birkaç nesil geriye bakınca fark olabilir yeni iOS ile. Yine Apple'a göre pili 13'ün daha iyi.

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Siz hangisini tercih ederdiniz ?
13 çok oyuncak gibi geliyor bana
Zaten büyük ihtimal kılıf kullanırsınız. O vakit bir şey fark etmez. Ekran aynı, kamera aynı, pil daha iyi. Zamanında 13 kullanmıştım. Gayet memnundum. Fakat 13 Pro almadığım için çok pişman olmuştum. Tabii farkları çoktu ama paslanmaz çelik kenarlı olması güzeldi, kılıflı bir şey fark etmiyor orası ayrı. Hem 12 pro'daki çentik 13'ten daha büyük. 13 yarısı kadar küçük. Ben daha güncel daha güçlü olan 13 derim. pro'dan düz modele dokununca o hissi biliyorum ama oyuncak değil.

Son mesajlar