Almanya'da İngilizce ile istediğimi anlatabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Selamlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi sorum bu. İngilizceyi orta seviye kadar biliyorum diyebilirim. Ama istesem yükseltebilirim daha fazla şey öğrenebilirim. Yoksa Almanca mı öğreneyim? Almanya'ya gitmek niyetimde yok ama 2 dili öğrenmek daha iyi olabilir. Almanya'ya gitsem ingilizce yeterli midir yoksa Almanca öğrenmem şart mı?

Reaksiyon puanı
5,172
Selamlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi sorum bu. İngilizceyi orta seviye kadar biliyorum diyebilirim. Ama istesem yükseltebilirim daha fazla şey öğrenebilirim. Yoksa Almanca mı öğreneyim? Almanya'ya gitmek niyetimde yok ama 2 dili öğrenmek daha iyi olabilir. Almanya'ya gitsem ingilizce yeterli midir yoksa Almanca öğrenmem şart mı?
Öncelikle "orta seviye ingilizcem var" diyorsan büyük ihtimal okul + oyun sonucu öğrenilmiş bir ingilizce ye sahipsin. Ve yine büyük ihtimal bu orta seviye ingilizcen türkiye ortalamasına göte ortalama olduğu için herhangi bir dil kursuna gidersen seni yerleştirecekleri kurs a2 seviyesi olur.

Uzun lafın özeti önce ingilizce öğren sonra ne için dil öğrenceğine karar ver ve ona göre 2. bir dil seç. Almancanın aana çok büyük artılar katacağını düşünmüyorum. 2. dilini doğru seçmelisin.