Allahcc Hacklendi !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Adı üstünde "inanç" bu herkes istediği şeye inanır,inanmakta da özgürdür. Kimsenin de karşısındakinin inançlarına müdahele veya hakaret etmeye hakkı yoktur. İnsanın bir başkasının düşüncelerine, değerlerine karşı hoşgörüsü olmadığı takdirde o "inanç"larının bir anlamı yoktur.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Adı üstünde "inanç" bu herkes istediği şeye inanır,inanmakta da özgürdür. Kimsenin de karşısındakinin inançlarına müdahele veya hakaret etmeye hakkı yoktur. İnsanın bir başkasının düşüncelerine, değerlerine karşı hoşgörüsü olmadığı takdirde o "inanç"larının bir anlamı yoktur.

Şurada ayıralım şimdi ben uçan çaydanlığa inanıyorum desem siz uçan çaydanlığa saygı duymayacaksınız (veya duymayacaklar) ama benim inancıma saygı duymak zorundasınız yani adam inanıyor yapacak bir şey yok ama bence çok saçma diyebilirsiniz.Aynı şey ateistlerin veya agnostik,deist. vs için de geçerli,sizin inanıyor olmanıza saygı duymak zorunda ama taptığınız şeye saygı duymak zorunda değil.

Reaksiyon puanı
10,327
Film, komedi örtüsüyle dinle dalga geçen bir filmdir. İkinci filmde de peygamberle dalga geçilir.

çok hoşuna gitmiş paşamızın!
iyi de ağam, senin şu ismi bilmem ne filmi dinle, peygamberlerle falan alay etti diye siz üstünlük mü kazandınız yoksa?
desene din, iman, peygamberler yerlerde sürünüyor şimdi?!

yok, bunu tabii ki direkt sen söylemiyorsun da, film çok hoşuna gittiğine göre öyle bir sonuç çıkıyor tabii.

bakıyorum da, dine karşı, dindarlara karşı muhtelif mesajlarında sürekli giydiriyorsun. kimse bişey bilmiyor, hepsi cahil cühela... ama sen herşeyi biliyorsun, herşeye verecek bir cevabın var!

bizde ilmin son noktası olarak "hiçbir şey bilmediğini bilmektir" derler. yani bizim medeniyetimiz tevazu üzerine inşa edilmiştir.

gel arkadaşım, sana tavsiyem, bu kuru sıkı höykünmeleri bırak, inanıp inanmamak senin bileceğin bişey ama, inananlara saygılı ol biraz, onların inandıklarına da keza...

bizim kitabımız "le kum diynukum veliyedin" (senin dinin sana, benim dinim bana" düsturunu getirmiştir. ama saygı hepimizin müşterek değeri olmalı diye düşünüyorum.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Şurada ayıralım şimdi ben uçan çaydanlığa inanıyorum desem siz uçan çaydanlığa saygı duymayacaksınız (veya duymayacaklar) ama benim inancıma saygı duymak zorundasınız yani adam inanıyor yapacak bir şey yok ama bence çok saçma diyebilirsiniz.Aynı şey ateistlerin veya agnostik,deist. vs için de geçerli,sizin inanıyor olmanıza saygı duymak zorunda ama taptığınız şeye saygı duymak zorunda değil.

Evet taptığı şeye karşı hoşgörülü,saygılı olmak zorunda değil ama sizin inanıyor olmanıza yani düşüncelerinize saygılı olmak zorunda haklısınız.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Oradan aklımda kalmış o zaman,güzel kitaptır müslümanlara tavsiyem sizde okuyun ateist kitabı okudunuz diye ateist olmanız gerekmiyor.Sadece tek yönlü okuyunca o yönde düşünüyor insan,ama karşı görüşleri okuduğu zaman mutlak doğruya eriştiğimizi düşünüyorum

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
allahın sizin korumanıza ihtiyacı var demi :) Hani o çok güçlüydü kimseye ihtiyacı yoktu ? Ona hakaret edenleri bırakında o cezalandırsın sizin hakkınız yok.
Allahü teala kala bile almaz.. Yaa hem sen onun niğmetleriyle niğmetleneceksin verdiği oksijeni teneffüs edeceksin yani her bakımdan ona muhtaç olacaksın sonra bide kalkıp rest çekeceksin inanın Allahü teala kala bile almaz.. Allahü teala varlığı varlıkta tutandır sen istediğin kadar rest çek..
Allahü teala buyuruyorki..
Bütün insanlar ve cinler bana ibadet etse benim şanım yücelmez yine bütün insanlar ve cinler birleşip düşmanlık etse benim şanımdan hiçbişey eksilmez.
Yanii kim düşmanlık etmiş kim rest çekmiş kim ibadet etmiş hiç önemli değil..
Sonra yine Allahü teala buyuruyorki..

Var olabilmeniz için vede varlıkta kalabilmeniz için bana muhtaçsınız..

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Allahü teala kala bile almaz.. Yaa hem sen onun niğmetleriyle niğmetleneceksin verdiği oksijeni teneffüs edeceksin yani her bakımdan ona muhtaç olacaksın sonra bide kalkıp rest çekeceksin inanın Allahü teala kala bile almaz.. Allahü teala varlığı varlıkta tutandır sen istediğin kadar rest çek..
Allahü teala buyuruyorki..
Bütün insanlar ve cinler bana ibadet etse benim şanım yücelmez yine bütün insanlar ve cinler birleşip düşmanlık etse benim şanımdan hiçbişey eksilmez.
Yanii kim düşmanlık etmiş kim rest çekmiş kim ibadet etmiş hiç önemli değil..
Sonra yine Allahü teala buyuruyorki..

Var olabilmeniz için vede varlıkta kalabilmeniz için bana muhtaçsınız..

Dini gereklilikleri yerine getirmeyenler (namaz oruç vs) niye yakılıyor o zaman ?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bence siz sözlerinize dikkat edin. Sözleriniz kışkırtma, hakaret, küçümseme içeriyor.
@serkay1578 sanırım bir kitapta yazdıklarına benzer cümleler vardı. Güzel kitaptı.

o halde şikayet edersin. forum kurallarına aykırı bir durum varsa silerler.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Dini gereklilikleri yerine getirmeyenler (namaz oruç vs) niye yakılıyor o zaman ?
Bu Allahü tealanın kullarını kala alıp almamasıyla ilgili değil.. Bu senin görevin yiyorsun içiyorsun nefes alıyorsun bütün bu niğmetlerin karşılığından senden istenen günde 5 vakit namaz yılda 1 ay oruç zenginsen malının 40/1 i ve yine zenginsen ömründe bir defa hac bunlar senin yani senin derken bütün insanoğlunun borcudur.. Mesela insanoğlu olarak hepimiz güneşten faydalanıyoruz değil mi?. İşte o güneş niğmetinin karşılığı olarak senden bunlar isteniyor bu görevleri yerine getirmemek suçtur vede her suçun bi karşlığı vardır..

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ne olmuş bu konuya böyle sonuca ulaşmayan bir tartışmaya dönmüş amacından sapmış zaten, bu konu 100 sayfada olsa, bu konuda herkesin kendi bildiği doğru hele konu din olunca forumdan tartışmak :)

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bu Allahü tealanın kullarını kala alıp almamasıyla ilgili değil.. Bu senin görevin yiyorsun içiyorsun nefes alıyorsun bütün bu niğmetlerin karşılığından senden istenen günde 5 vakit namaz yılda 1 ay oruç zenginsen malının 40/1 i ve yine zenginsen ömründe bir defa hac bunlar senin yani senin derken bütün insanoğlunun borcudur.. Mesela insanoğlu olarak hepimiz güneşten faydalanıyoruz değil mi?. İşte o güneş niğmetinin karşılığı olarak senden bunlar isteniyor bu görevleri yerine getirmemek suçtur vede her suçun bi karşlığı vardır..

Niye güneşin yakıtı bizim namazdan mı çıkıyor da bunlara karşılık bir şey yapmak zorundayız ? Allah her şeyin yaratıcısı bizden karşılık beklemesi mantıklı mı geliyor size ?

Reaksiyon puanı
31
Niye güneşin yakıtı bizim namazdan mı çıkıyor da bunlara karşılık bir şey yapmak zorundayız ? Allah her şeyin yaratıcısı bizden karşılık beklemesi mantıklı mı geliyor size ?
Git yat hemşerim beynin sulanmış senin saçmalamanında ötesine geçtin sen.
"Ben cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım." (Zariyat Suresi, 56)

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Git yat hemşerim beynin sulanmış senin saçmalamanında ötesine geçtin sen.

"Ben cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım." (Zariyat Suresi, 56)

Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalbleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır. (Araf Suresi, 179)

"Doğrusu şu: Bizim beyinsizlerimiz Allah'a karşı 'bir sürü saçma şeyler' söylemişler. Oysa biz, insanların ve cinlerin Allah'a karşı asla yalan söylemeyeceklerini sanmıştık." (Cin Suresi, 4-5)

Siz hakaret etmemeyi öğrenin önce.Verdiğiniz ayetler bir çok şeyi açık açık kanıtlamakta zaten.Ekstradan yazmama bile gerek yok.

Ki ayetleri geçtim bahsettiğim konu ile alakasız ayetler atarak bana beynin sulanmış diyorsunuz burasıda ayrı bir ironi zaten.

Reaksiyon puanı
31
Siz hakaret etmemeyi öğrenin önce.Verdiğiniz ayetler bir çok şeyi açık açık kanıtlamakta zaten.Ekstradan yazmama bile gerek yok.

Ki ayetleri geçtim bahsettiğim konu ile alakasız ayetler atarak bana beynin sulanmış diyorsunuz burasıda ayrı bir ironi zaten.
Madem açık açık kanıtlamakta neden mantıklımı geliyor diye sorma gereği duyuyorsun.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Beyler her iki tarafta boşa kürek çekiyor. Ne inanan döner ne de inançsız inanır Allah izin vermedikçe. Allah bile kendi hallerine bırakmış onları o güne kadar. Siz de bırakın.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Kuran'ı anlarlar diye kalblerine örtüler ve kulaklarına da ağırlık koyduk. Kuran'da Rabbini bir tek olarak andığın zaman, onlar ürkerek ardlarına dönerler. İsra 46

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Neyse uzatmayalım,az önce arkadaş doğru söyledi kimsenin kimseyi değiştireceği yok.Bir tarafın gözünde perde var ama kimin bilemiyorum...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşım güneşin yakıtı bizim namazlarımızdan çıkmıyor ama sen namaz kılarak kul olarak haddini bilmiş oluyorsun..

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Ve Allah her kime hidayet ederse, o doğru yolu tutar; her kimi de sapıklık içinde bırakırsa, artık onlar için Allah'tan başka yardımcılar bulamazsın. Ve Biz onları kıyamet günü, kör, dilsiz, sağır oldukları halde yüzükoyun haşrederiz; varacakları yer cehennemdir; alevi dindikçe onlara ateşi artırırız. İsra 97

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Neyse uzatmayalım,az önce arkadaş doğru söyledi kimsenin kimseyi değiştireceği yok.Bir tarafın gözünde perde var ama kimin bilemiyorum...
Ben dizi izliyordumda ondan biraz geç cevap verdim.. Kavga etmeden seninle her türlü platformda tartışırım ben..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...