AliExpress'den Nasıl Alışveriş Yapılır?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Dostlar selamlar. Önceden PayPal ile AliExpress'den alışveriş yapılıyordu ancak su an hiçbir fikrim yok.
Birkaç kilif, dönüştürücü almak istiyorum ancak hangi ödeme yontemlerini kullanabilirim?
Ekstra hesap gerekiyor mu yoksa kredi kartini direk girmek yeterli mi?
Ve komisyon vs alınıyor mu alisverislerden?
(Halihazirda işte üniversiteli, ziraat genç , enpara var)
Kisaca AliExpress'den siz nasil alışveriş yapıyorsunuz şu sıra?

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Dostlar selamlar. Önceden PayPal ile AliExpress'den alışveriş yapılıyordu ancak su an hiçbir fikrim yok.
Birkaç kilif, dönüştürücü almak istiyorum ancak hangi ödeme yontemlerini kullanabilirim?
Ben yaklaşık 3-4 senedir Aliexpress, Ebay , Amazon ve Banggood gibi siteleri kullandım. 2 senedir kendi Genç kart ile alışverişlerimi yapıyorum hiçbir sorun çıkmıyor. Paypal olmadığı için Ebay artık olmuyor yani alışverişi istersen yaptıyorlar ama ürün gelmez ise para iadesi kısmı sıkıntılı. Herhangi yurtdışına işleme açık kartın ile istediğin ürünü alabilirsin. Komisyon olarak'ta 10 kuruş ile 5-6 lira arasında değişiyor.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ben yaklaşık 3-4 senedir Aliexpress, Ebay , Amazon ve Banggood gibi siteleri kullandım. 2 senedir kendi Genç kart ile alışverişlerimi yapıyorum hiçbir sorun çıkmıyor. Paypal olmadığı için Ebay artık olmuyor yani alışverişi istersen yaptıyorlar ama ürün gelmez ise para iadesi kısmı sıkıntılı. Herhangi yurtdışına işleme açık kartın ile istediğin ürünü alabilirsin. Komisyon olarak'ta 10 kuruş ile 5-6 lira arasında değişiyor.
Bu komisyon miktari neye gore kesiliyor

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Aliexpress, Ebay , Amazon ve Banggood gibi sitelerden telefon siparişte sorun falan çıkıyor mu vergi falan?

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Aliexpress, Ebay , Amazon ve Banggood gibi sitelerden telefon siparişte sorun falan çıkıyor mu vergi falan?
Telefonun gelmesi biraz şans işi alırsın satan adama dersin telefonun üstüne klavye yaz mouse yaz böyle olduğu zaman şanslı isen gelir. Vergi'de ödemessin.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu komisyon miktari neye gore kesiliyor
Miktara göre mesela Kasım 22'de 33 liralık o anki kur ile alışveriş yaptım karttan 34,5 kesildi.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Burda 1000 tl lik satılan telefonu sipariş vermek sağlam olmaz yani değil mi

cka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 ay önce sipariş verdim hâlâ gelecek. Verdiğiniz siparişi Türkiye de PTT getiriyor. Kapının önüne atıp gidiyor ürünü. Zile bile basmadan.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Amazon.de den geliyor. Senden ithalat vergisini yağsın edip gümrükte Türkiye'ye ödüyor bu sayede gümrükte senin adına ithalat vergisi ödendiği için sorunsuz şekilde geçiyor diye biliyorum. Bu yolla ps4 pro getiren cook kişi var. Telefonda da aynı işlem uygulanıyordur diye düşünüyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
HalkBank24 hesap kartı kullanıyorum AliExpress'te.. Komisyon almıyor. Hesap işletim ücreti de yok. Bir şey alacağım zaman içine para yüklüyorum alışverişimi yapıyorum.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Amazon.de den geliyor. Senden ithalat vergisini yağsın edip gümrükte Türkiye'ye ödüyor bu sayede gümrükte senin adına ithalat vergisi ödendiği için sorunsuz şekilde geçiyor diye biliyorum. Bu yolla ps4 pro getiren cook kişi var. Telefonda da aynı işlem uygulanıyordur diye düşünüyorum.
Bizde o yolla Ayakkabı aldık Amazon vergiyide ödüyor sıkıntısız geliyor 5-15 Gün içinde

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bizde o yolla Ayakkabı aldık Amazon vergiyide ödüyor sıkıntısız geliyor 5-15 Gün içinde
İşin güzel yanı çifte vergilendirme yapılmıyor. Yani malı oradan alınc amazonun bulunduğu ülkeye hem Türkiye'ye yani topalamda 2 kere vergi ödenmiyor, sadece Türkiye'ye ithalat vergisi ödeniyor o kadar. Bu çok iyi birşey aslında.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İşin güzel yanı çifte vergilendirme yapılmıyor. Yani malı oradan alınc amazonun bulunduğu ülkeye hem Türkiye'ye yani topalamda 2 kere vergi ödenmiyor, sadece Türkiye'ye ithalat vergisi ödeniyor o kadar. Bu çok iyi birşey aslında.
Bencede çok iyi 500 liralık ayakkabıyı oradan 150-200 gibi fiyatlara aldığımı biliyorum. Ssd'ler mesela bazen burda 500 lira olan ssd'yi orada 210 lira oluyor.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Havale yöntemiyle alınabiliyor mu? Kart bilgilerini girmeden

psychomax13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu iPhone kamerası için lens aldım geldi bana. Ama bir de monopod aldım henüz ulaşmadı. Bakalım ne zaman gelir merak ediyorum

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798

bonus sanal kart ile yapıyorum :D

Son mesajlar