Bu konuyu okuyanlar

blackdragon38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkdaşlar 1 ay önce aliepress den bileklik sipariş ettim daha gelmedi sebebi nedir?Birde aliexpressden 2 ay once iphone 6s icin ekran siparis etmisdim oda gelmedk 2 ay oldu
Takip No:LP00081921584765

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bazen çok uzayabiliyor ama 2 aya gelmesi lazımdı.Satıcı ile iletişim kurdunuz mu?

blackdragon38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazen çok uzayabiliyor ama 2 aya gelmesi lazımdı.Satıcı ile iletişim kurdunuz mu?
Adama mesaj attim cvp vermedi sonrada para iadesinde bulundum bir suru sey siparis ettim ip6s kilif,huawei kilif,taki kutusu bu larin helsi 2 ay omce siparis edildi ama hic biride gelmedk hepsi icinde para iadesinde bulundum tek bileklik kaldı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Adama mesaj attim cvp vermedi sonrada para iadesinde bulundum bir suru sey siparis ettim ip6s kilif,huawei kilif,taki kutusu bu larin helsi 2 ay omce siparis edildi ama hic biride gelmedk hepsi icinde para iadesinde bulundum tek bileklik kaldı
Eğer diğer ürünleriniz için para iadesi aldıysanız sıkıntı yok ama 1 ay daha erken bir süre 1-2 hafta daha beklemenizi öneririm.

blackdragon38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kargonuz İstanbul'a gelmiş ise aramanızı tavsiye ederim.Çin'den geldi diye uzattıkça uzatıyor olabilirler.
Dün ptt yi aradım barkod numarasi isteyin dedi oyle sistemden bakarim dedi 1 ay oncede ptt ye gittim ordada sistemden bakamayjz dediler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dün ptt yi aradım barkod numarasi isteyin dedi oyle sistemden bakarim dedi 1 ay oncede ptt ye gittim ordada sistemden bakamayjz dediler
PTT bazen böyle yapıyor gidip ısrar etmeniz gerek.Benim de bir keresinde kargom gelmesine rağmen 3 gün bekletmişlerdi halbuki 10 dakikalık yürüme mesafesindeydim.İnat edip gitmemiştim zorla gelip vermişlerdi kargomu.

blackdragon38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PTT bazen böyle yapıyor gidip ısrar etmeniz gerek.Benim de bir keresinde kargom gelmesine rağmen 3 gün bekletmişlerdi halbuki 10 dakikalık yürüme mesafesindeydim.İnat edip gitmemiştim zorla gelip vermişlerdi kargomu.
Ben ankarada oturuyorumda şimdi benim ne yapmami onerirsiniz daha iyi olur

131313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 20kasım2018 günü aliexpresten yeni üye indirimli 40 tl ye bluetoot transmitter aldım. 11aralık2018 de menşei ülkeden hava yolu ile çıktı yazıyo. koruma sürem 23 ocak 2019 da bitiyodu. 1 hafta kala satıcıya mesaj yazdım ürün ülkende diyo. ptt ye soruyorum yolda diyo. 17track a trans halinde diyo. satıcı koruma süremi şubat 22 ye kadar uzattı. dispute açmalımıyım ürünün nerde olduğunu nasıl öğrenebilirim.2 ay geçti ürün ortada yok.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Benimde gelmedi maalesef 11 Kasımda sipariş vermiştim halen bekliyorum, arada 1 ürün geldi lastikli bir şekilde 6 ürün en üstteki benim diğerleri başkasının adına, bizim eve bırakmışlar, ptt dikkat etmiyor Allaha emanet atıp gidiyor. O yüzden benimkiler de başkasına gitmiş olabilir.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
arkadaşlar 20kasım2018 günü aliexpresten yeni üye indirimli 40 tl ye bluetoot transmitter aldım. 11aralık2018 de menşei ülkeden hava yolu ile çıktı yazıyo. koruma sürem 23 ocak 2019 da bitiyodu. 1 hafta kala satıcıya mesaj yazdım ürün ülkende diyo. ptt ye soruyorum yolda diyo. 17track a trans halinde diyo. satıcı koruma süremi şubat 22 ye kadar uzattı. dispute açmalımıyım ürünün nerde olduğunu nasıl öğrenebilirim.2 ay geçti ürün ortada yok.

Benim siparişim hong kong çıkışlıydı 17track sitesinden ve aşağıdaki siteden sorgulamadım bi sorun yaşamadım

Hongkong Post - Track and Trace

Reaksiyon puanı
143
LP gibi kodlarla başlayan takip numaraları Çin çıkana kadar takip edebiliyorsunuz. Malesef ülkemize geldiğinde yada geldi mi takip edilemiyor. Ürün alırken takipli kargo almazsanız malesef dediğim gibi oluyor. Takip numaralarında UN veya LP gibi kodlar takipsiz, PR gibi kodlarla başlayanlar takiplidir. Malesef takipsiz kargolarda beklemekten başka bir çaremiz yok. Süre dolduğunda hala gelmez ise ve satıcı cevap vermez ise anlaşmazlık açar kargo takip sayfasını, satıcının cevap vermediği mesaj ekranını v.s. eklersiniz ve paranızı alırsınız.

131313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ry426374329cn taki̇p numarasi. Gönderi̇ yerel yöneti̇m şİrketi̇nde yazdi yeni̇. Ptt yi̇ ariyorum kargon hala transi̇t durumunda ülkemi̇ze ulaşmamiş di̇yo. Yav arkadaş malini İndi̇ragandi̇ yaptik yada malin yok gelmi̇cek deselerde ona göre hareket etsek. 2 ayi geçti̇ yürüyerek 2 ay sürmez çİn.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
143
Verdiğiniz takip no ile 17Track ve PTT sitesinden baktım. Bu paket İtalya' ya gidiyor. Yani bu durumda PTT haklı.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Benimkiler geldi nihayet, ptt biriktirip öyle dağıtıyor bence.

Son mesajlar