Haber Aliens VS Predator

Penetrator God

Doçent
14 Ocak 2020
893
1
539
93
26

1695897049780.png


Steam Sayfası

Sistem Gereksinimleri:​


Windows XP/Vista
İşlemci: 3.4 GHz Intel Pentium 4
RAM: 2 GB
Ekran Kartı: NVIDIA 7900 ya da ATI X1800
HDD: 16 GB

Oyun Hakkında:​


Aliens vs Predator Piyadeler, Uzaylılar ve Predatorler arasındaki savaşlara odaklanan bir FPS oyunudur. Oyun, 1999 yılında çıkmış olan Alien vs Predator oyununun geliştirilmesinden sorumlu olan stüdyo Rebelion tarafından geliştirilmiş ve Sega tarafından yayınlanmıştır. 16 Şubat 2010'da çıkış yapmıştır. Aliens vs Predator'da oyunun karanlık ve acımasız evrenindeki üç karakteristik grubun üyeleri olarak oynuyoruz. Piyadeler tarafından temsil edilen insanlar, uzaylılarla eşit şartlarda savaşmalarını sağlayan çeşitli son teknolojilerle donatılmıştır. Filmlerden ve çizgi romanlardan iyi bilinen Uzaylılar, tek amaçları evrim ve üreme olan son derece tehlikeli ve ölümcül bir türdür. Predatörler ise doğuştan savaşçı ve avcıdır, evrende dolaşarak yeni mücadeleler ve avlar ararlar. Eşsiz teknolojileri, kendilerini kısmen gizlemelerine ve yaşam formlarını aramak için çevreyi taramalarına olanak tanır.

Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi Aliens vs Predator'da da iç içe geçmiş üç tek oyunculu senaryo mevcut. Her biri mevcut ırklardan birine Predator, Xenomorph veya insanlara adanmıştır ve tamamen farklı oyun mekanikleri sunar. Oyunun konusu ikinci Alien filmindeki olaylardan yaklaşık 30 yıl sonra geçiyor. BG-386 koloni gezegeninde garip bir piramit bulunmuştur. Piramidi kazmak Xenomorphları uyandırmış ve Predatorları da av için cezbetmiştir. Rebellion serinin bu bölümünde bazı değişiklikler getirmiştir, karakter dengesi belki de en önemlisidir. Xenomorphların hareket hızı azaltıldı ve rakibimizi kovalarken daha taktiksel düşünmemiz gerekiyor, örneğin onları kör etmek için ışıkları kapatmak gibi. Ayrıca artık düşmanlarımızı sadece öldürmek değil, aynı zamanda asimile etmek zorunda olduğumuzu da belirtmek gerekir.

Her zamanki gibi her türlü gelişmiş silahla donatılmış olan Predatorlar, mekanlarda daha hızlı dolaşmak için her türlü yüzeyi kullanabiliyor. Tıpkı önceki oyunlarda olduğu gibi, Piyadeler belki de oyundaki en tehdit altındaki kahramanlardır, ancak bu sefer ellerinde bazı son teknoloji silahlar var. Kısacası Aliens vs Predator serinin önceki oyunlarına göre çok daha acımasızdır. Aliens vs Predator serisinin diğer oyunlarında olduğu gibi, mevcut ırklar için karakteristik olan birçok yeri keşfedebiliyoruz. Uzay kolonilerini, uzaylı ve insan uzay gemilerini ve yabancı gezegenleri ziyaret ediyoruz. Ayrıca kullanabileceğimiz bir dizi silah da var. Tüfek ve el bombalarını, Xenomorphlar ölümcül pençelerini ve kuyruklarını, Predatorlar ise plazma tabancalarını, mızraklarını, tatar yaylarını ve diğerlerini kullanabiliyor. Oyun ortalama 12 saat bir oynanış sunmaktadır.

Oyundan Görüntüler:​


1695897654662.png

1695897682573.pngOynanış Videosu:​

 
Üst