Alex ne yapmış ki heykeli dikiliyor?

Bu konuyu okuyanlar

Nisanci93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Heykel dediniz de bu geldi aklıma.[video=youtube;YQ3KV3KY5Ww]http://www.youtube.com/watch?v=YQ3KV3KY5Ww[/video]

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Hakan ŞÜKÜR'ün heykeli de dikilmeliymiş bence ... bir futbolcunun heykeli ancak o takıma ait yerlerde olmalı önemli olan dikilen heykel değil Alex'e duyulan sevgi ve saygıdır ve bunu kimileri yağcılık kimileri boşuna görsede Fenerbahçe taraftarı Alexi hiç bir zaman unutmayacak... Şu pozisyonda Keşke Alex olsaydı diyeceğimiz her pozisyonda anlayacağız anlayacaksınız Alexin kim olduğunu

mustafa22

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Dikkat ettim Fenerbahçeli taraftarların çoğunda böyle bir davranış var. Ne olursa olsun direk savunmaya geçerler. Haklı, haksız da olsalar. İlginçtir şu ana kadar bunun tersi olan bir Fenerbahçeli tanıyamadım :) (Arada çıkar 1-2 tane, onlar da istisnadır. En azından doğru ile yanlışı ayırt edebilenler var)

nasıl bakarsan öyle görürsün bilader...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
alex'in heykeli yapıldıysa bizim Hagi'nin gökdelenini dikmemiz lazımdı :) sadece yağcılık olsun diye yapılmış bir hareket başka da lafa gerek yok bence

buradan alex'in heykelinin dikilmesinin yanlış olduğu değil, bizim hagi'nin heykelini dikmeyerek yanlış yaptığımızın sonucu çıkar.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
buradan alex'in heykelinin dikilmesinin yanlış olduğu değil, bizim hagi'nin heykelini dikmeyerek yanlış yaptığımızın sonucu çıkar.
yok bence bu yanlış değil heykeli dikilecek tek adam vardı oda Metin OKTAY'dı onunki de var zaten.Her filmin bir kahramanı olur ve bende her takımında bir kahramanı olmalı !!!
[MENTION=86407]mustafa22[/MENTION] okursan sevinirim

mustafa22

Asistan
Reaksiyon puanı
2
alex'in heykeline karşı çıkan karşıt takım taraftar mensubu arkadaşlar ya da renkdaşlarım burda carttı curttu ebegümeciydi maydonozdu maruldu kuru fasulyeydi diyene kadar gidin örgütlenin sevdiğiniz futbolcuların heykelini dikin hatta gelin bizim evin bahçesine dikin... bu ülkede onlarca yapılan boş iş var ses çıkarmazsınız sus pus olursunuz buna mı ses edersiniz neyin peşindesiniz alex'in heykelini diksen ne olur dikmesen ne olur. Zaten tamamen şeytan işi. he birkaç taraftar gurubu toplanmış örgütlenmiş gerekli izinleri almış Bana göre altınız çizdim ve yeniliyorum bana göre boş bir eylemi gerçekleştirmişler. Olan olmuş arkadaş bu iş uzun zamandan beri konuşulageliyor neden bu zamana kadar karşı birşeyler yapmadınız. Neden gidip gerekli mercilere arkadaşım burası kamu alanı biz burda bu heykeli istemiyoruz ve böyle boş bir işe karşıyız.. gibisinden karşı çıkmadınız. O zaman yapmadınız şimdide kesin sesinizi oturun oturduğunuz yere.

yok bence bu yanlış değil heykeli dikilecek tek adam vardı oda Metin OKTAY'dı onunki de var zaten.Her filmin bir kahramanı olur ve bende her takımında bir kahramanı olmalı !!!
@mustafa22 okursan sevinirim

bak şimdi bana iki yüzlü konuşma bir ilk alıntıladığım yorumuna bak birde buna...

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Çekemiyo sergen. Profesyonel konuşmak ucuz yorumculara yakışmıyor hele sergen gibisine. Heykelin dikilmesine sevindim keşke bizimde bir katkımız olsaydı.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Sen ne yaptın ki Sergen git atlarınla oyna...Allahın kumarbazı.. Sen ve senin gibi kumar manyağı sporcular yüzünden futbol bu hale geldi ya..

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
açık açık zoruma gitti dese daha doğru olur sergen için.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sergene katılıyorum...bir fenerbahçeli olarak ne yaptık avrupada top mu koşturduk...milyon dolarlarımızı verip kendi ülkesine gönderiyoruz...ne zaman düzgün bir millet olacağız..!

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
alex heykeli dikilmeli miydi dikilmemeli miydi tartışmasını Fenerbahçe taraftarı ve camiası yapabilir. aksi halde dışarıdan yapılacak yorumlar tamamen hariçten gazel okumadır. hele sergen gibi bir insanın bunu yapmış olması tamamen hariçtendir. kendisi oynarken bin türlü artistlik, bin türlü saçmalık yapan bir adamın alex'e laf söylemesi tamamen kıskançlıktır. haa, bu yorumu metin tekin yapsa ciddiye alır dinlerim. çünkü o da kendi camiasında alex seviyesinde belki daha da üzerindedir. ama lütfen bana sergenin laflarıyla gelmeyin arkadaş... bir lafımda hagi için... gsli arkadaşlardan özür dileyerek bir şey söyleyeceğim: hagiyi efsane yapmak metin oktaya, hakan şüküre, Cüneyt tanmana hakarettir. bu adamlar hem başarılı hem de edepliydiler. hagiyi bunlarla aynı kefeye koymamak lazım bence... haginin futbolculuğunu ise tartışmaya çalışana deli derim o ayrı konu...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
alex heykeli dikilmeli miydi dikilmemeli miydi tartışmasını Fenerbahçe taraftarı ve camiası yapabilir. aksi halde dışarıdan yapılacak yorumlar tamamen hariçten gazel okumadır. hele sergen gibi bir insanın bunu yapmış olması tamamen hariçtendir. kendisi oynarken bin türlü artistlik, bin türlü saçmalık yapan bir adamın alex'e laf söylemesi tamamen kıskançlıktır. haa, bu yorumu metin tekin yapsa ciddiye alır dinlerim. çünkü o da kendi camiasında alex seviyesinde belki daha da üzerindedir. ama lütfen bana sergenin laflarıyla gelmeyin arkadaş... bir lafımda hagi için... gsli arkadaşlardan özür dileyerek bir şey söyleyeceğim: hagiyi efsane yapmak metin oktaya, hakan şüküre, Cüneyt tanmana hakarettir. bu adamlar hem başarılı hem de edepliydiler. hagiyi bunlarla aynı kefeye koymamak lazım bence... haginin futbolculuğunu ise tartışmaya çalışana deli derim o ayrı konu...
hagi edepsiz miydi?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bilmiyorum kendi taraftarına hırsız diyen bir adam edeblimidir.
bu olayın aslını herkess biliyor ama işinize gelmiyor tabi söylemek.

ben size bir soru sorayım. her mukavele yenileme döneminde daha fazla para alabilmek için ülkesine döneceğini yalanını ortaya atıp kriz çıkaran bir oyuncu edeplimidir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence Doğru hakan şükür gibi bir fenomenin metin oktay gibi bi kralın yada tanju çolak varken neden alex ben çok ironik buluyorum bu yaklaşımı

Reaksiyon puanı
16,118
heykeli yaptiranlar uygun gormus ki fenerli degilim gs'lim bence sakincasi yok sevgi ile yapilmis ki 40 bin lira heykel icin az bile.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kamu alanına yapılmış.Ben Ispartadayım beni ilgilendirmez ama daha uygun bir yer bulunabilirdi.

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bu olayın aslını herkess biliyor ama işinize gelmiyor tabi söylemek.

ben size bir soru sorayım. her mukavele yenileme döneminde daha fazla para alabilmek için ülkesine döneceğini yalanını ortaya atıp kriz çıkaran bir oyuncu edeplimidir?
Ne güldüm gece gece ya bir de kalınlaştırmışsın felan.. Hayır adam gibi adam Alex.. Tiyatroya gitmesiyle, şehitlerin isimleri yazılı olan tişörtü giymesiyle ve daha bir sürü şey... Sadece futbolcu değil örnek bir insan. Geçiceksin yok mukavele yok daha fazla para, Sahada profesyonellikte bunu gerektirir. İyi oyuncuysan zamı istersin. Ama medyaya inanıp yok brezilyaya gidiyor , yok ot , yok maydonoz böyle saçma yorumlar yaparsın. Ayrıca Sen çok çalışınca Maaşına zam istemiyor musun patrondan?. Hadi başka açığını bulman dileğiyle( fazla arayıp yorulma) görüşürüz galatasaraylı arkadaşım :)

Ayrıca Alex'in heykelinin dikilmesi sergenin ne haddine. Biz Alex'in takımı şampiyon yapmasını sevmedik ki, Her maçta mücadele etmesi gibi saha dışındada örnek bir futbolcuydu , Aile hayatını sevdik, Tiyatroya gitmesini sevdik, Kötü bir şey yapmamış olmasını sevdik. Hiç bir zaman üzmedi bizi. Gerçek Fenerbahçeli kimdir denilince bu adamı örnek gösterebiliriz artık. Hemde yabancı bir ülkeden gelip bukadar saygılı olmasıyla gönüllerimizde taht kurdu ve heykeli dikildi, Okadar.

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bu gene neyin kafası ? arkadaşlar o heykeli fenerbahçe yaptırmadı veya ön ayak olmadı Fenerbahçe'nin dört büyük taraftar grubu gittiler dediler kulübe böyle böyle biz alex'i seviyoruz heykelini yaptırmak istiyorum onlarda yapın dediler taraftar kendi arasında topladı yaptırdı..

Kamu alanı dediğiniz yerede kafamıza göre yapmadık ya gerekli merciler gerekli izinleri verdi ki oraya konuldu. Bu sorgulamak ne haddinize ?

Diğer bir noktada siz yoğurtçu parkına gelip x takımı oyuncusunun heykelini dikecek kadar değerlerinize saygısızsanız o sizin probleminiz.
Lefter'den sonra Fenerbahçe Taraflarının gözündeki en büyük efsane isim Alex olduğu ve Lefter formasını Alex'e emanet ettiği için oraya konulması kararlaştırılmıştı iki efsane yan yana diye.

--
ne kadar komik durumdasınız ya 1 metre karelik kamu alanı için yazdığınız yorumlara bir bakın bu kadar anti fenerbahçeli olmayın izni veren vermiş rahat olun siz ..

ALEX ne yapmış sorunun cevabınıda veriyorum

Fenerbahçe
2004 yılında Fenerbahçe'ye transfer olmadan birçok Avrupa takımının transfer listesine girmiştir. Ancak 2004 yazında 2004 Copa América'yı kazanan futbolcu Fenerbahçe'yi tercih etmiştir. Geldiği ilk günden itibaren taraftarın sevgilisi haline gelen futbolcu Fenerbahçe'de harikalar yaratmıştır. İlk sezon ligde şampiyonluk yaşamıştır. Diğer sezon ligde asist kralı olan futbolcu 2006-2007 sezonunda Fenerbahçe'nin 100. yıl kadrosunda şampiyon olarak yer almış ve Turkcell Süper Lig’de Gol Kralıolarak Fenerbahçe'nin lig tarihinde Gol Kralı olan ilk yabancı futbolcusu unvanını kazanmıştır. 2007-2008 sezonuna girilirken takımın kaptanlığına getirilmiştir. Taraftarlar tarafından kendisine krALEX lakabı takılmıştır. 2007-2008 sezonundaFenerbahçe'nin tarihinde ilk kez UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Çeyrek Final oynama başarısını gösteren takımın liderliğini üstlenmiştir. 2007-2008 UEFA Şampiyonlar Ligi Asist Kralı olmuştur. Futbolcu 2009-2010 sezonunda ise Fenerbahçe'nin AvrupaKupaları tarihinde, en çok oynayan ve en çok gol atan futbolcusu olmuştur. 2010'da ise Fenerbahçe'nin tarihinde En Çok Forma Giyen Yabancı Futbolcu özelliğini kazanmıştır. İstatistiklerde Fenerbahçe'ye gelmiş geçmiş en başarılı yabancı futbolcu ve bunun yanında taraftarlar arasında en çok sevilen yabancı futbolcu olmuştur. 2010’da Fenerbahçe’de lig tarihinde 100 gol barajını [SUP][9][/SUP] geçen ilk Yabancı Futbolcu unvanını almış ve tek takımda bu başarıyı yakalayan ilk yabancı futbolcu olarak Türkiye 100'ler kulübü’ne girmiştir. Fenerbahçe'nin lig tarihinde 3000. golünü atmıştır. 2011 yılında sözleşmesi bitecek olan oyuncuya Fenerbahçe’den ayrılacak gözüyle bakılsa da 5 Şubat 2011’de Teknik Direktör Aykut Kocaman yıldız oyuncu ile 2 yıl daha anlaştıklarını açıklamıştır. Alex, 9 Şubat 2011’de Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda düzenlenen bir törenle imzayı atmıştır.[SUP][10][/SUP] 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe ile Süper Lig’de 200. Maçına çıkmıştır. 2010-2011 sezonunun 32. HaftasındaAnkaragücü maçında 5 gol atmıştır. 2010-2011 sezonunda Süper Lig ve Fenerbahçe tarihinde 2. kez Gol Kralı olan ilk ve tek yabancı futbolcudur. Ayrıca 2010-2011 sezonunda Süper Lig ve Fenerbahçe tarihinde 4. kez Asist Kralı olan ilk ve tek yabancı futbolcu olmuştur. Özellikle maçların en kritik anlarında sahneye çıkması, takımına yaptığı katkılarla ve oyuncu kıyaslamalarında oyuncu ne kadar yetenekli olursa olsun Bir Alex değil cümlesi her futbol severin kullandığı bir cümle haline gelmiştir. 15 Eylül 2012 yılında Kadıköy Yoğurtçu Parkı'na taraftarlar tarafından toplanan paralar ile Alex de Souza'nın heykeli açılmıştır.

Fenerbahçe İstatistikleri

​
KulüpSezonSüper LigKupa[SUP][13][/SUP]Avrupa[SUP][14][/SUP]Toplam
MacGolAsistMacGolAsistMacGolAsistMacGolAsist
Fenerbahçe SK2004-05[SUP]1[/SUP]312416542812442920
2005-06[SUP]1[/SUP]311524821432432027
2006-07[SUP]2[/SUP]3219123021217472021
2007-08[SUP]1[/SUP]2814123011246431819
2008-09261112540920401712
2009-10261111971832432114
2010-11[SUP]1,2[/SUP]332813100400382813
2011-1233147334000361711
2012-13300110302712
Toplam243136107382111601421341171139
Türkiye Toplam243136107382111601421341171139
[SUP]1[/SUP] Asist Kralı, [SUP]2[/SUP] Gol Kralı

Fenerbahçe
rkiye Süper Lig Şampiyonluğu

Kaynak

not: gol tablosunun son kısmı çıkmamış çıkmıyorda tekrar eklediğimde kaynaktan kontrol edebilirsiniz

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
Alex'te çok iyi bir oyuncu ama dünyada alex'ten daha iyi bir çok futbolcu var
bu kadar heykel dikme sevdalısı başka bir millet yok galiba.
görmemişin futbolcusu olmuş tutmuş heykelini dikmiş : )

godzilla87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
sergen sen de adam olaydın, para için takım takım gezmeyeydin, magazin haberlerine düşmeyeyeydin ,sen de o kıvama gelirdin belki. bence alex yerine kendini sorgulamalısın

icaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hiç kimse darılmasın....
forumdaki bütün mesajları okudum ve görünen o ki Fenerbahçe taraftarı olan arkadaşlar fanatiklik gözlüklerini çıkaramıyorlar ve çok ucuz yorumlar yapıyorlar...

Fenerbahçe taraftarının kendileri için önemli olan, değer verdikleri bir futbolcunun heykelini dikmek istemelerinde herhangi bir sorun görmüyorum. Ancak bir fenerbahçe futbolcusunun heykelinin kamu alanında ne işi var ? Alex Fenerbahçe için önemli olabilir ama ülkemize mâl olmuş bir futbolcu değildir. bu nedenle kamu alanında bir heykelinin olması tamamen saçmalık. bu heykelin fenerbahçe tesislerinde dikilmesi daha mantıklı olurdu. ayrıca gerekli izinler alındığı söyleniyor. izin alınmış olması bunun doğru bir karar olduğu anlamına gelmez. karar mercileri olaylara bu şekilde bakmamış olabilirler.

fenerbahçe taraftarını değer verdikleri futbolcuları için yaptıkları çalışmaları tebrik ederim. keşke heykelin dikileceği yer konusunda biraz daha duyarlı olsalardı.

Saygılar....

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Sergen i seviyorum ya adam sözünü sakınmıyor ve haklıda Kamu alanına heykeli yapılacaksa bu ülkeye faydası dokunması gerekiyor.Heykelinde orda çok uzun süre kalacagını sanmıyorum önce kaş göz çizerler sonra birtarafını koparırlar parça parça o heykel ordan gider:D