Alex: Kocaman'la hiçbir şey yolunda gitmedi!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
alex.jpg

Fenerbahçe’den olaylı şekilde ayrılarak ülkesi Brezil-ya’ya dönen Alex de Souza, eski teknik direktörü Aykut Kocaman hakkında sert sözler kullandı. Kariyerini Coritiba’da sürdüren tecrübeli oyuncu, Kocaman’la hiçbir şeyin yolunda gitmediğini söyledi.

Brezilya basınında yer alan röportajında Alex’teki üzüntü ve kırgınlığın devam ettiği belirtildi. 9 ay sonra ilk kez böylesine açıklamada bulunan yıldız futbolcu, “Aykut Kocaman takımın daha fazla koşmasını istiyordu. Bu fikirle yola çıkmıştı. 11-12 kilometreleri aşmamız gerektiğini anlatıyordu. Fakat bize yaptırdığı idmanlar bir işe yaramıyordu. Onunla tartışmaya başladım. Genellikle beni haklı buluyordu ama aramızdaki ilişki zamanla bozuldu.” dedi.

Aykut Kocaman’ın kendisini göndermeyi kafasına koyduğunu iddia eden Sambacı, şunları kaydetti: “Benimle çalışmak istemediğini söyledi. O bu takımın antrenörü, ben de kulüp tarihinde büyük bir isimdim. Bunu uzun süre yapamadı çünkü takımın hem gol kralı hem de asist kralıydım. Sorun yaşadığımız dönemde benden genç takımla idmanlara çıkmamı istedi. Vaslui ile Şampiyonlar Ligi maçı oynadık. 1-1 bitti. Ben de kötüydüm takım da. Aramızda bir sorun olup olmadığını sordu. Ben de ‘Evet, kulüpteki ilk gününden beri, sportif direktör olduğun dönemde bile beni göndermek istediğini hissettiğimi’ söyledim. Bunu onaylayıp, ‘Sensiz bir takım oluşturmaya çalışıyorum.’ sözleriyle durumu özetledi. Kocaman’ın kaptanlık görevini de kendisinden almaya çalıştığını ama başaramadığını dile getiren Alex, arkadaşları arasında yeni kaptan seçmeye çalışıldığını ama kimsenin bunu kabul etmediğinin altını çizdi. Sözleşmesi bitene kadar ayrılma düşüncesi taşımadığını vurgulayan başarılı isim, “Türkiye’de çok büyük bir kupa kazanmadım. En büyüğü Şampiyonlar Ligi çeyrek finaliydi. Hâlâ futbolcu arkadaşlarımla görüşüyorum. Türkiye Ligi’nde çok şey kaybedildi. Avrupa Ligi ise beni şaşırttı ama Lazio’ya kadar güçlü bir rakiple karşılaşmadılar. Lazio’yu elediler ama macera Benfica’ya elenerek sonlandı.” yorumunu yaptı.

Zaman

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Alex'den yararlanabilirdi ama yapamadı...

DeJong

Asistan
Reaksiyon puanı
0
geleceğin sportif direktörü olmalı. Zekası yeter.

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Aykut kocamanın gitmesine üzüldüm,geri dön hocam özledik seni. :D

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ben Alex'in geçmiş bir olay hakkında hala konuşmasını Alex'e yakıştıramıyorum.

Bu haberinde pek doğruluna inanamadım bu yüzden..

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
gs li olmama ragmen Çok büyük futbolcu gerçekten zekasıyla aklıyla çok disiplinli futbolcu fenerbahçenin yaptıgını pişmiş tavuk yapmadı faydalandı faydalandı buruşmuş kagıt gibi attılar alexi

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Bu haberler tamamen yalan dolan her haber sitesinde farklı yazmışlar hem bir kere alexin kişiliği bir kimseye şöyleydi böyleydi diye itham edecek türden bir kişilik değil [MENTION=19025]AliA[/MENTION] sen alınma usta senin görevin sonuçta

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Çeviri denen bir şey var. Doğaldır milletin farklı farklı yazması.

Bu haberde bazı ifadeleri kullanmamışlar hatta. Takvim'den vereyim de öyle kapışın siz. :p

F.Bahçe'nin efsane oyuncusu Alex de Souza, Aykut Kocaman ile birbirinden bomba açıklamalar yaptı. Sambacı, "O işe yaramayan bir antrenördü" ifadelerini kullandı.

http://www.takvim.com.tr/Spor/2013/06/06/alexten-kocaman-tas

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Alex koşamıyorum dememiş de hoca işe yaramazdı demiş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ozellikleri dogru kullanmayan adam ise yaramazdir. Herkes 12 km kosmak zorunda degil. Istersen Volkan da kossun 12 km, ileri ciksin, baski falan yapsin. Bir takimda herkes 12 km kosmak zorunda degil. Rakibin durumuna gore bireysel yetenegi yuksek oyunculari oyunda tutmak her zaman avantajdir. Ama her halukarda bir tane bireysel yetenegi yuksek olan bir oyuncu oyunda tutulmalidir. Kosu ve mucadele futbolun bir parcasidir ama ozu degildir. Kosanlari izlemek istiyorsaniz 100m, 200m, ...., 3000m kosulari var. Hatta 15000m bile var. Acin izleyin.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
işine gelince çeviri oldu demi!

neyse şu resimleri koyuyumda kapışın mod arkadaş!

bişey dediyse bile arkasından kötü şeyler diyecek kadar değildir, Alex.

nuvc9.png

küfürlü kısımı sildim ban yemiyim!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Kesin öyledir.

İşime gelseydi Takvim'in haberini koyardım ayrıca.

Kimin ne yazdığını bilmiyormuşuz gibi sanki.

Son mesajlar