Aldığım RAM uyumlu mu?

Bu konuyu okuyanlar

WonderKid58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Herkese,
Laptopa yeni RAM aldım fakat benim sipariş ettiğimle gelenin farklı olduğunu düşünüyorum. Ben bilgisayarın takılı olarak gelen RAM'i ve taktıktan sonraki RAM durumunun SS'ini aldım. Slot1 deki RAM yeni aldığım. Slot2 deki üzerinde bulunan RAM. Bu satın aldığım, RAM kullanımda sıkıntı çıkarır mı, iade etmeye gerek var mı? Bu arada satın aldığım ürünün linki de burada. Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.
Adsız.png 2.png 3.png 4.png WhatsApp Image 2020-11-23 at 01.10.44 (1).jpeg WhatsApp Image 2020-11-23 at 01.10.44.jpeg

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Hocam sisteminizde 3200MHZ'lik ram mevcut iken 2666MHZ'lik ram almışsınız. Yani siz 3200MHZ'lik söyleyip 2666MHZ'de gelmiş olabilir emin değilim. Ama sonradan aldığınız RAM'in frekansı mevcut RAM'den daha düşük. Çalışmasına çalışır ama uyum sorunu olabilir. Mavi ekran bile verdilebilir arada.

WonderKid58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam sisteminizde 3200MHZ'lik ram mevcut iken 2666MHZ'lik ram almışsınız. Yani siz 3200MHZ'lik söyleyip 2666MHZ'de gelmiş olabilir emin değilim. Ama sonradan aldığınız RAM'in frekansı mevcut RAM'den daha düşük. Çalışmasına çalışır ama uyum sorunu olabilir. Mavi ekran bile verdilebilir arada.
Görev yöneticisinin performans sekmesinden baktığımda ram hızıma 2400 yazıyordu. Ben de araştırdım " RAM alırken nelere dikkat edilmeli" diye, sonrasında da 2400Mhz DDR4 CL17 4gb RAM satın aldım. Sizin dediğinize göre bana farklı ürün gönderilmiş oluyor her türlü. Ben şimdi bunu iade edip 3200 mhz RAM alayım mı?

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
İade edip 3200MHz'lik versiyonunu almanız lazım. Çünkü sistemde bulunan RAM 3200MHz frekansa sahip.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Hocam arkadaşın RAM'leri 2666MHz hızında çalışmıyor mu zaten? CL değeri uyumsuz.

Pardon arkadaş RAM'i çoktan takmış fakat farklı frekanslarda çalışıyorlar sanırsam. Hem farklı frekanslarda çalışıyorlar hem CL değerleri farklı. Çok yanlış RAM seçmişsiniz hocam şanslısınız bilgisayar sorunsuz çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopunuzun marka modelini belirtir misiniz?

Crucial 4GB DDR4-3200 SODIMM | CT4G4SFS632A | Crucial.com
Almanız gereken RAM bu.

Son düzenleme:

WonderKid58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam arkadaşın RAM'leri 2666MHz hızında çalışmıyor mu zaten? CL değeri uyumsuz.

Pardon arkadaş RAM'i çoktan takmış fakat farklı frekanslarda çalışıyorlar sanırsam. Hem farklı frekanslarda çalışıyorlar hem CL değerleri farklı. Çok yanlış RAM seçmişsiniz hocam şanslısınız bilgisayar sorunsuz çalışıyor.

Laptopunuzun marka modelini belirtir misiniz?

Crucial 4GB DDR4-3200 SODIMM | CT4G4SFS632A | Crucial.com
Almanız gereken RAM bu.
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için. PC modeli: Acer Aspire 3 a315-42-r2cn burdan da bakabilirsiniz. Ürünü yurtdışından almıştım TR de yok galiba. Bir de son bir sorum olacak. Görev yöneticisi performans sekmesinden RAM hızıma 2400 MHz yazıyor. (Yeni aldığım RAM takılı değil normal üzerinde gelen RAM takılı)