Albea mı,Era mı, Symbull mü.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Albea mı,Era mı, Symbull mü.

1,4 benzinli araçlar arasında birisini almak istiyorum ama kararsızım sizin önerileriniz nedir

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
albea nın fabrika çıkış lpglisi hala satılıyormu?

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Albea Premio Benzinli 1.4 veya Premio Multijet 1.3 işini görür. ABS, EBD, Sürücü hava yastığı, mp3-cd çalar. Fiyatına bak bu paraya bu aksesuarlı Symbol veya era alamazsın. Ama insanlar taksici arabası diye tercih etmiyorlar. Tipine bak hoşuna gitmezse era veya symbol bak.

Not: Linea'da düşünebilirsin.

hakan_golf5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle ama kesinlikle Hyundai ERA alın. Albea dan uzak durun. O araba nın ön tarafı küçük arkaya doğru büyüyor ve konfordan eser yok. Sybmoll ise ben pek tutmuyorum yani renault u hiç sevmem. ERA ise kullandık bu kadar rahat ve seri bir araç olamaz. Araba da motor sesi diye bir şey yok. O kadar sessiz çalışıyorki zanedersiniz motor çalışır durumda değil. Kesinlikle ERA alın pişman olmazsınız...

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kesinlikle ama kesinlikle Hyundai ERA alın. Albea dan uzak durun. O araba nın ön tarafı küçük arkaya doğru büyüyor ve konfordan eser yok. Sybmoll ise ben pek tutmuyorum yani renault u hiç sevmem. ERA ise kullandık bu kadar rahat ve seri bir araç olamaz. Araba da motor sesi diye bir şey yok. O kadar sessiz çalışıyorki zanedersiniz motor çalışır durumda değil. Kesinlikle ERA alın pişman olmazsınız...

Yeni albealara bir bakın derim. Konfor ve sessizlik tartışılır. Albeanın dış görünüşü güzel değil. Arka kısmını bende beğenmiyorum. Sessizlik bakımından rölantide çalıştığını unutup birkaç kez motor durdurduğum olmuştur. Koltuk deseni ve bazı plastik parçalar hariç donanım ve konforda problem görmüyorum.

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Amacın ekonomiyse Albea şuan en az yakıt harcıyan araç. Fiyatı da diğer ikisine göre en uygunu. 3 yıl-150.000 km garantisi var. Sana bi paro kart veriliyor o karta 250 liralık akaryakıt puanı yüklüyorlar. opetten yakıt güvence sistemin var.Sürekli opetten yakıt alırsan aracının yakıttan oluşacak sorunlarını opet karşılayacak. Bide eğer peşin alacaksan güzel pazarlık yapabilirsin en azından bedavaya park sensörü yada xenon far taktırtabilirsin satıcıyı sıkıştırarak :D

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Hepside birbirine benzer gibi,Era bunların içinde en mantıklısı.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler arkadaşlar, aracı aldıktan sonra konuyu nerdeyse unutmuştum, sizleri dinledim 2010 team abs era aldım. gerçekten güzel araba sessiz sakin ama çok yakıyor diğerleri nasıldır bilemem ama yakıtı bana çok geldi.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Yakıtı en az Eradır bende Era al diyecektim. :D

---------- saat 15:23 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:19 eklenmişti ----------

Ayrıca yakıtı çok gelecek tabi arabayı yeni almışsın. Fazla asılma, rodajı tamamla...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Ben araç alıcaksam ilk olarak tipe bakarım.İçlerinde en tiplisi bana göre Era ve onu al derim...

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hyundai Accent Era zaten 2009'un en çok satan aracı şampiyonu daha ne bekliyosuuun!!!!

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bende marea full var ama ben eranın iç dizaynına kalitesini tavsiye ederim

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Adam almış aracı arkadaşlar fikirlere son versek diyorum :D

cetinbattal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

:thumbup: katılıyorum bende bindim albea da era ya da kesinlikle era

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Symbol çok küçük hacimli, sevmedim hiç.

Allah kaza, bela vermesin, hayırlı olsun arabanız.

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ERA aldık bizde bu sene. Abim pert etmeden önce 2004 model Focus vardı. Focus'tan sonra ERA'nın direksiyon kontrolünü sevemedim bir türlü... 100-120'nin üstüne çıktığınız zaman çok dikkatli olmanız lazım...

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin, hayırlı olsun...

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullan inşallah.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hepinize teşekkür ederim,

ancak araç çok yakıyor
adeta akşamcılar gibi bir dikişte bitiriyor :)

bayiden aldığımda kırmızı ışık yanarken petrolden doldurdum ve bugüne kadar 335 km şehir dışı geri kalanı şehir içi olmak üzere 1414 km. yol yaptım ve toplam benzin masrafım 532 tl. oldu

532/1414=0,376 tl. oldu
benzinin litresi 3,76 TL olduğuna göre 100 km.de 10 litre benzin yakmış... böyle giderse kazandığımızı benzine verecez..