Alan Seçimi Karışıklığı

Hangi Meslek

• Kullanılan toplam oy
    33

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
ya şimdi benim de kafam karışmaya başladı: BM-EE-makina müh. arasında kaldım :)
beni en çok ilgilendiren şey aslında mezun olur olmaz iş bulma imkanı :) acaba hangisinde iş imkanı daha yüksek?

Aralarında büyük farklar yok, iş bulmada asıl mevzu kendini pazarlayabilmek. Eğer kendini pazarlayamıyorsan en iyi üniversiteden mezun olsan bile işin zor.

İstanbul için bm
Diğer şehirlerde ee-makina

daha kolay iş bulur.

Bu mesleklerden mezun birisi işsiz kalmaz, güzel de para kazanır. Düşünmen gereken şey nerede nasıl hangi koşullarda çalışmak istediğin ve keyif alıp almayacağın :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
ya şimdi benim de kafam karışmaya başladı: BM-EE-makina müh. arasında kaldım :)
beni en çok ilgilendiren şey aslında mezun olur olmaz iş bulma imkanı :) acaba hangisinde iş imkanı daha yüksek?
hocam makineyi salla bence ne biliyim yağlı pis bi iş gibi geliyor bana gerçi ne iş yaparlar tam bilmiyorum ama diğer ikisi şuan daha popi:D

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=284772]hamza5806[/MENTION] sen salla Bilgisayar Mühendisliği'ni falan gir Bilgisayar Programcılığı'na, ben de üniversitede programcılık seçeceğim, 10 yıl sonra okulu bitirdiğimde beraber mobil uygulama yapar, köşeyi döneriz. :devil:

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
@hamza5806 sen salla Bilgisayar Mühendisliği'ni falan gir Bilgisayar Programcılığı'na, ben de üniversitede programcılık seçeceğim, 10 yıl sonra okulu bitirdiğimde beraber mobil uygulama yapar, köşeyi döneriz. :devil:
10 yıl mı oha kardeş sen kaç yaşındasın??? yoksa girsem 10 yılda bitiremem anlamında mı diyorsun:D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
hocam makineyi salla bence ne biliyim yağlı pis bi iş gibi geliyor bana gerçi ne iş yaparlar tam bilmiyorum ama diğer ikisi şuan daha popi:D
bende öyle sanyordum. çekici balta yı alıp çalışıyorlar diye :D
ama değilmiş. iş ve projenin yönetimi ile ilgilenirlermiş. bazen masa başı bazen cnc tezgah. sonuç olarak haklısın: yağlı bir iş :D
bide şu varmış MM ve EE için fizik çok önemliymiş. yani fizikte iyi olunması gerekmiş. maalesef benim fizik baya bir berbat-zaten sevmemde. yavaş yavaş öğrenmeye başladım. bu fizkle bende EE yada MM çıkmaz :D

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
12 yaşındayım ondan :D
oldu o zaman:D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bende öyle sanyordum. çekici balta yı alıp çalışıyorlar diye :D
ama değilmiş. iş ve projenin yönetimi ile ilgilenirlermiş. bazen masa başı bazen cnc tezgah. sonuç olarak haklısın: yağlı bir iş :D
bide şu varmış MM ve EE için fizik çok önemliymiş. yani fizikte iyi olunması gerekmiş. maalesef benim fizik baya bir berbat-zaten sevmemde. yavaş yavaş öğrenmeye başladım. bu fizkle bende EE yada MM çıkmaz :D
bende fiziği hiç sevmiyorum ama bence kazandıktan sonra okunur her şey o yüzden ee istiyorsan bence durma ama tamam sen artık pc'cisin safını belli ettin:D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bende fiziği hiç sevmiyorum ama bence kazandıktan sonra okunur her şey o yüzden ee istiyorsan bence durma ama tamam sen artık pc'cisin safını belli ettin:D
kodlarla özel proğramlarla vs uğraşmak hoşuma gidiyor :)
hani antivirüs proğramını güncelleyince mutlu olan insanlar vardır ya. işte ben onlar dan biriyim :D
6-7 senedir BM diyorum. BM ye devam :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
kodlarla özel proğramlarla vs uğraşmak hoşuma gidiyor :)
hani antivirüs proğramını güncelleyince mutlu olan insanlar vardır ya. işte ben onlar dan biriyim :D
6-7 senedir BM diyorum. BM ye devam :)
bende güncellemelerden nefret ederim hayret
aynen BMye devam etmen sanırım daha iyi olacak:)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bende güncellemelerden nefret ederim hayret
aynen BMye devam etmen sanırım daha iyi olacak:)
benim tek sorunum fizik. fizik iyi olsa... şimdi fizik çalışıyorum sıfırdan biraz yol katettim. düşündüğüm kadar zor değilmiş. matematiği devirdim fiziğimi deviremeyeceğim :D

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
benim tek sorunum fizik. fizik iyi olsa... şimdi fizik çalışıyorum sıfırdan biraz yol katettim. düşündüğüm kadar zor değilmiş. matematiği devirdim fiziğimi deviremeyeceğim :D
haydi kolay gele ben bu yazda yatacam ama seneye çalışırım artık:D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
haydi kolay gele ben bu yazda yatacam ama seneye çalışırım artık:D
öyle düşünme. o kadar dersi azs bir zamana nasıl sığdıracaksın. bence günde 1 saatte olsa şimdiden başla :)
sonra başını taşlara vurma :) bu sözde de çok klasik oldu :laugh:

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
öyle düşünme. o kadar dersi azs bir zamana nasıl sığdıracaksın. bence günde 1 saatte olsa şimdiden başla :)
sonra başını taşlara vurma :) bu sözde de çok klasik oldu :laugh:
neyse o zaman Ramazandan sonra ufaktan başlarım ama harbiden şuan kafam hiçbir şeye basmıyor :D:D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
neyse o zaman Ramazandan sonra ufaktan başlarım ama harbiden şuan kafam hiçbir şeye basmıyor :D:D
çaktırma :D bende birşey anlamıyorum konulardan ama pratik ve hız kazanmak için çalışıyorum.:p
bilmemek ayıp değil;yeter ki çaktırma :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Zamanında bu sözü diyenlerin hemen hemen hepsi, hiçbir yer kazanamayıp tekrar tekrar sınava girdiler, sonrada bir baltaya sap olamadılar. Ağlanacak haline gülüyorsun :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
çaktırma :D bende birşey anlamıyorum konulardan ama pratik ve hız kazanmak için çalışıyorum.:p
bilmemek ayıp değil;yeter ki çaktırma :D
çaktırmam merak etme:D

Zamanında bu sözü diyenlerin hemen hemen hepsi, hiçbir yer kazanamayıp tekrar tekrar sınava girdiler, sonrada bir baltaya sap olamadılar. Ağlanacak haline gülüyorsun :)
zaten milletçe huyumuzdur :)
bayramdan bir hafta sonra falan zaten dershane başlıyacak ve 11. sınıf umarım sap değil balta olurum

arkadaşlar neden oy veripte yorum atmıyorsunuz bu arada engin bilgilerinizle bizi aydınlatın özellikle hukukçular 5 oy var 1 yorum yok

menmoli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim önerim sevdiğin ilgi alanlarının listesini çıkar. Sonra bu alanların is potansiyellerini, üniversite kariyer oranlarını çıkar. Sonrasında maas oranlarını o işe eğilimini kontrol et(o alanla ilgili kitaplar filen oku)
Hayatın üniversite ve sonrasında sekillenecek. Bu işi ciddiye almanı öneririm. Benim sana önercem meslekler işe 1. olarak Diş hekimli üniversitede 2. Bilgisayar müheddisi 3.Eczacı

Wesley Sneijder

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi bir üniversitede okunacak hukuk gelecek için iyidir bence . Mühendislikten ise bilgisayar ve yazılım mühendisliğini tavsiye ederim .

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
kolay iş bulur iş imkanı çok kazancı iyi rahat ve okuması kolay daha ne arkadaşım??
ortamı berbat ne yazıkki :(

Benim önerim sevdiğin ilgi alanlarının listesini çıkar. Sonra bu alanların is potansiyellerini, üniversite kariyer oranlarını çıkar. Sonrasında maas oranlarını o işe eğilimini kontrol et(o alanla ilgili kitaplar filen oku)
Hayatın üniversite ve sonrasında sekillenecek. Bu işi ciddiye almanı öneririm. Benim sana önercem meslekler işe 1. olarak Diş hekimli üniversitede 2. Bilgisayar müheddisi 3.Eczacı
zaten dediklerini yaptım sayılır dostum son kalanları buraya soruyorum işte:)ama diş hekimliği 100% imkansız :(

İyi bir üniversitede okunacak hukuk gelecek için iyidir bence . Mühendislikten ise bilgisayar ve yazılım mühendisliğini tavsiye ederim .
hocam iyidirde bu ara üniversite kontenjanları çok acaip arttı yani ne biliyim hukuk ve mühendislik çok mezun veriyor ve bence özel sektörde yükselmek çok zor bu yüzden biraz kaygılıyım ilerde bu yazdığım mühendislikler ve hukuk; öğretmenlik işetme iktisat gibi olcak diye biraz korkuyorum

Wesley Sneijder

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kendini geliştirdiğin sürece sonsuz kontenjan olsun ne olacaktı sen kendini geliştir emeğinin karşılığını alırsın .

milenyum12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam benceseverek yapacağın mesleği bulmalıyın bu 3-5 kuruş fazla almak için kendine ömür boyu eziyet etme yaptığı işleri araştır hangisine merakın ağır basarsa orayı tercih et maaşa bakıp yazma bölümünü diş-ftr-tıp para var diye yazma mesela kendini harcarsın seçeceğin mesleği yalnızca sen yapıcaksın ne öğretmenlerin ne ana-baban o mesleğin kahrını çekecek yalnızca sen çekeceksin hayat senin hayatın onun için kararı her zmn sen ver başka kimsenin sözüne uyup da bölüm seçme pişman olup bırakırsın senelerin heba olmasın iyi araştır kafa nı topla sonra yola çık.

BAŞARILAR DİLERİM.

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu anketin sonucu senin seçimine yansıyacaksa vay haline..

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hocam benceseverek yapacağın mesleği bulmalıyın bu 3-5 kuruş fazla almak için kendine ömür boyu eziyet etme yaptığı işleri araştır hangisine merakın ağır basarsa orayı tercih et maaşa bakıp yazma bölümünü diş-ftr-tıp para var diye yazma mesela kendini harcarsın seçeceğin mesleği yalnızca sen yapıcaksın ne öğretmenlerin ne ana-baban o mesleğin kahrını çekecek yalnızca sen çekeceksin hayat senin hayatın onun için kararı her zmn sen ver başka kimsenin sözüne uyup da bölüm seçme pişman olup bırakırsın senelerin heba olmasın iyi araştır kafa nı topla sonra yola çık.

BAŞARILAR DİLERİM.
aynen öyle teşekkür ederim:)
not:avatar karizma bu arada

Bu anketin sonucu senin seçimine yansıyacaksa vay haline..
nickinin gereğini yap bakalım ne sonuç alacaksın?......................