AKK Çözümü İçeride, Buyrun!

Bu konuyu okuyanlar

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ben Netgear modem kullanıyorum.616 ve 1492 arası bir değer olmalı diyor ne yapayım???
Arkadasim yok oyle birsey modemin ayarlarini kurcalama. Bu degerleri degistirmen faydana olmayacaktir. Delinin biri kuyua bir tas atiyo...

krocker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasim yok oyle birsey modemin ayarlarini kurcalama. Bu degerleri degistirmen faydana olmayacaktir. Delinin biri kuyua bir tas atiyo...

Ne diyorsun arkadaşım o kadar yazı boşuna mı yazıldı hem ben eskiden tp-link kullanıyordum gayet işe yarıyordu.Bilmeden yorum yapmıyın... (Mtu)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
işe yarıyor 1.6 mbit bile görüyorsunuz. ancak sadece torrent için geçerli her zaman tutmuyor. tracker ları güncelleyin modeme girin mss ve mtu arasında 100 fark olsun mss 500'ü geçmesin. belli bir süre gider 10dk veya 5 saatte.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ne diyorsun arkadaşım o kadar yazı boşuna mı yazıldı hem ben eskiden tp-link kullanıyordum gayet işe yarıyordu.Bilmeden yorum yapmıyın... (Mtu)

Kardeş MTU 392 Yapınca İndirme 500/600 kb/sn'yi geçmiyor. Ben zaten 2-3 Mb/sn ile indiriyodum. Zaten olsa bile internette gezilmiyor.

krocker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NeTMtu diye program var indirip internette de gezinebilirsiniz...
- - - Mesaj Güncellendi - - -

Zaten çözüm bu arkadaşım!!!!!! Tp link te 600 indiriyordum ben daha ne şuan netgear kullanıyorum onun değerini bulamadım...

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bu ttnette mtu artık yemiyor sanırım 392 ile 400 civarı indiriyor

krocker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TCP Optimizer sayesinde mtu'yu 392 yaptım ve 600 sabit indiriyor 2 saattir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
rt-205 modemi 392 yaptım işe yaramadı, hatta sayfalar çok geç açılmaya başladı....

Kef14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rt-205 Modemin MTU değerini 392 yaptım, olmadı, sayfalarda geç açılmaya başladı....

Albert Einstein

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlara ulaşamayanlar tcp optimizer programını kurup oradan MTU ayarına ulaşabilirsin..

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
merak ettiğim bir şey var,normal adsl de işe yarıyor genelde bu hızlanma pekii fiberde de işe yarıyor mu deneyen var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet fibernet kullanıyorum 612 yaptım 2-3 gün 2 mbit download yapıyordum sayfalar biraz geç alıyordu sadece, santral uyanmış olacak ki eski hızına döndü. sayfalar hızlı açılmaya başladı download düştü. gerçekten işe yarıyor ama santral muhakkak sizi yakalıyor eski hızına düşürüyor.

ernknd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnet fibernet kullanıyorum 612 yaptım 3 gün boyunca 2 mbit download yapıyordum sayfalar biraz geç açılıyordu benim için önemli değil önemli olan download hızı, santral uyanmış olacak ki hız eski haline geldi download düştü, sayfalar çok hızlı açılmaya başladı. sonuç olarak gerçekten işe yarıyor ama santral sizi muhakkak yakalıyor hızı düşürüyor.

mert3577898

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MTU değiştirmeme rağmen hiçbir değişiklik olmuyor ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Neredeyse 2.5 sene önceki konu. Bu yöntem hala işe yarıyor mu acaba? Yakın zamanda deneyen oldu mu?

memosmemos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar nasıl oluyor bilmiyorum ama geçen ay modemi resetlediğimde 1.6mb ile tam 2 gün indirdim, hatta elektrik gitmese belki daha kaç gün daha giderdi bilmiyorum :) Öyle sitelere girememe gibi bir durumum da olmamıştı.

Bugün ise burada yazılarınları okuyunca bende uğraşmaya karar verdim , dediğiniz gibi ttnet modemler üzerinden bu işlemi yapıyor, nasıl yapıyor bilmiyorum, tam 2 saat boyunca zyxel modemimin ayarlarını habire değiştirdim aslında yaptığm ayarlar hep aynıydı fakat her ayar değiştirimde sanırım AKK tekrar başlaması gerekiyordu ve sonunda başlayamadı ve takıldı :D Aslında 1 saat önce 900kb hızda sabitlenmişti fakat beğenmedim kurcalmaya devam ettim ve sonuç aşağıdaki resimde, resmi ekledim ama gözükmüyor

Şu an IDM ile 1.83 ile 1.90 arasında download yapıyorum mevcut kotam 250gb geçtiğim halde :D
Yani oluyor kurcalayınca :)

Ekli dosyayı görüntüle 9850

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bu konuyu hortlatsak aslında,

Superonline fiber kullanıyorum. 150 GB adil kullanım kotam var ve dolduruyorum her ay.
Bu yöntemler gerçekten işe yarıyormu, ve tam olarak nasıl yapabiliriz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar tp link modemler için 576'dan daha yüksek değer girmek gerekiyor benim ne girmem gerekir ?

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar nasıl oluyor bilmiyorum ama geçen ay modemi resetlediğimde 1.6mb ile tam 2 gün indirdim, hatta elektrik gitmese belki daha kaç gün daha giderdi bilmiyorum :) Öyle sitelere girememe gibi bir durumum da olmamıştı.

Bugün ise burada yazılarınları okuyunca bende uğraşmaya karar verdim , dediğiniz gibi ttnet modemler üzerinden bu işlemi yapıyor, nasıl yapıyor bilmiyorum, tam 2 saat boyunca zyxel modemimin ayarlarını habire değiştirdim aslında yaptığm ayarlar hep aynıydı fakat her ayar değiştirimde sanırım AKK tekrar başlaması gerekiyordu ve sonunda başlayamadı ve takıldı :D Aslında 1 saat önce 900kb hızda sabitlenmişti fakat beğenmedim kurcalmaya devam ettim ve sonuç aşağıdaki resimde, resmi ekledim ama gözükmüyor

Şu an IDM ile 1.83 ile 1.90 arasında download yapıyorum mevcut kotam 250gb geçtiğim halde :D
Yani oluyor kurcalayınca :)

Ekli dosyayı görüntüle 9850

resim görünmüyor. kaç yaptınız mtu'yu

ek olarak windows 8 ve zyxell kullanıp mtu çalıştırabilen var mı?

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Artık MTU ayarı çalışmıyor santral direk olarak hızınızı düşürüyor yani bu ayar da çöp oldu

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
YENİ MODEMLER DEDİĞİNİZ NE KADAR YENİ

bende biri 2.5 yıllık(kendi modemim tp-link) biri 5-6 yıllık(ttnet modemi-zyxell) modemler var.