Akıllı Telefon

Bu konuyu okuyanlar

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Merhaba arkadaşlar benim çok ciddi bi sorum olacak s6 edge plus kullanıyorum telefonumu değiştirmek istiyorum 2 tane seçenek var önümde birisi iphone 6s plus diğeri s7 edge çok kararsızım ikiside çok cezbedici bu iki telefondan birini kullanan arkadaşlar bu iki telefonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim başka fikri olan arkadaşlarda yorum yapsınlar lütfen

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Masraf yapma kendine şuan 1-2 ay kaldı şunun şurasında S8 tanıtılacak ona bakarsın :)

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Masraf yapma kendine şuan 1-2 ay kaldı şunun şurasında S8 tanıtılacak ona bakarsın :)

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
s6 edge plustan geçme sebebin nedir. Eğer bataryası ve ısınması problemse, arayüzünde tasarımından sıkılmadıysan çok severek kullanıyorsan tabi ki s7 edge. ama yok telefondan sıkıldım dersen de s7 edgeye geçmenin mantığı yok zaten.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
s6 edge plustan geçme sebebin nedir. Eğer bataryası ve ısınması problemse, arayüzünde tasarımından sıkılmadıysan çok severek kullanıyorsan tabi ki s7 edge. ama yok telefondan sıkıldım dersen de s7 edgeye geçmenin mantığı yok zaten.
2 tane sıkıntım var birisi batarya diğeri hafıza indirdiğim şeyleri film fotoğraf falan silmek zorunda kalıyorum arayüzü en güzel olan cihaz iphone dan sonra TouchWiz benim görüşüm bu yönde yani sıkılmak mümkün değil özgürsün indir indir kullan ama bunların hepsi biryana iphoneların stabilitesine diyecek bişey yok ikisinin arasında kalma sebebim bu aslında şimdi s7 edge alsam 1 2 yıla çöker ama 6s plus alsam 4 yıl çok rahat bi şekilde götürür

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
2 tane sıkıntım var birisi batarya diğeri hafıza indirdiğim şeyleri film fotoğraf falan silmek zorunda kalıyorum
Madem sıkıntın bu iki konudaysa, sana 6S Plus'ta bu konular yine başını ağrıtır. Stabilite konusuna gelirsek, artık İphone güncellemeler ile kendi bacağına kurşun sıkmaya başladı. Şimdilerde ios 10'la birlikte 5s'ler neysede İphone 6'lar bile sıkıntı yaşamaya başladılar.
Firmalar sürekli güncel olayım derken ipin ucu kaçmaya başladı. Haydi hayırlısı...

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Madem sıkıntın bu iki konudaysa, sana 6S Plus'ta bu konular yine başını ağrıtır. Stabilite konusuna gelirsek, artık İphone güncellemeler ile kendi bacağına kurşun sıkmaya başladı. Şimdilerde ios 10'la birlikte 5s'ler neysede İphone 6'lar bile sıkıntı yaşamaya başladılar.
Firmalar sürekli güncel olayım derken ipin ucu kaçmaya başladı. Haydi hayırlısı...
Herkes konuşuyordu 10.2 sürümünde sıkıntı varmış pili sömürüyormuş diye demekki Appleın eski prestiji kalmamış ama insanlar hala çok bağlı bu firmaya nedir yani herşey bi ısırık elma logosunamı bağlı sırf havam olsun diye alan insanlar var o kadar para veriyosun sadece hava atmak için madem hava atacaksın git s7 edge al çok şık bi telefon insanların daha çok dikkatini çeker
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben yine samsungtan devam edecem anlaşılan inşallah en kısa zamanda s7 edge elimde olur hayırlısıyla

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
S7 Edge mi Iphone 6S Plus derseniz tabi ki 6S Plus derim. tartışılmaz bile. Bir aydır 6S Plus kullanıyorum harika bence. 10.2 sürümü abartıldığı kadar da kötü değil.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
6s olsa evet haklısınız batarya sıkıntı olabilir ama 6s plusta o kadar sıkıntılı olacağını sanmıyorum ayriyeten s6 edge plus dan geçmek s7 edge sana neredeyse hiç bir şey kazandırmayacak. tavsiyem dayan az daha s8 i al veya başka marka bak :D

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar benim çok ciddi bi sorum olacak s6 edge plus kullanıyorum telefonumu değiştirmek istiyorum 2 tane seçenek var önümde birisi iphone 6s plus diğeri s7 edge çok kararsızım ikiside çok cezbedici bu iki telefondan birini kullanan arkadaşlar bu iki telefonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim başka fikri olan arkadaşlarda yorum yapsınlar lütfen
neden değiştirmek istiyorsun ?bütçen varsa s8 i bekle derim.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
6s olsa evet haklısınız batarya sıkıntı olabilir ama 6s plusta o kadar sıkıntılı olacağını sanmıyorum ayriyeten s6 edge plus dan geçmek s7 edge sana neredeyse hiç bir şey kazandırmayacak. tavsiyem dayan az daha s8 i al veya başka marka bak :D
Başka marka düşünmüyorum ya Apple ya Samsung diğerleri bana çok yapmacık geliyor arayüzü tasarımı falan beğenmiyorum:D
neden değiştirmek istiyorsun ?bütçen varsa s8 i bekle derim.
Bataryası rezalet SD kart girişi yok hergün telefondan bişeyler silmek zorunda kalıyorum bu iki sebep yüzünden değiştirmek istiyorum s8 ler en aşağı 3600 TL den girecek Türkiye'ye beklemeye gerek yok bence 6s plus yada s7 edge işimi fazlasıyla görür
Performans olarak çok fazla bişey değişmeyecektir ama pil ve hafıza yönünde bayabi değişiklik olacaktır diye düşünüyorum :)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Çok acil değilse bekle S8 çıksın ondan sonra karar ver.:)

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ya s8 i o kadar çok istiyorum ki anlatamam ama en fazla 1 hafta vaktim var karar vermem için daha fazla beklemiycem:)

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Zaten s8 e verecek 3600 TL param olsa iphone 7 plus alırdım şuan s8 i beklemezdim s8 i beğenirsem 7 plusı satıp s8 alırdım zaten telefon değer kaybetmiyor aldığım fiyattan geri satardım :)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ya s8 i o kadar çok istiyorum ki anlatamam ama en fazla 1 hafta vaktim var karar vermem için daha fazla beklemiycem:)
Bence idareten bir şey al o zaman onunla idare et sonra S8'i al nasıl olur?;)
Zaten s8 e verecek 3600 TL param olsa iphone 7 plus alırdım şuan s8 i beklemezdim s8 i beğenirsem 7 plusı satıp s8 alırdım zaten telefon değer kaybetmiyor aldığım fiyattan geri satardım :)
Niye Samsung'un da piyasası var yanlış mıyım.:)

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Bu sorunun cevabı sende bitiyor şu soruya cevap vermelisin kendinde

Android mi ios mu

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bu sorunun cevabı sende bitiyor şu soruya cevap vermelisin kendinde

Android mi ios mu
O kadarını biliyorum iostan Android e geçtim zaten iostan sıkıldım o yüzden androide geçiş yaptım benim için farketmez aslında ikisinide kullanabilirim önemli olan işlevsellik pil ömrü ve hafıza
Bence idareten bir şey al o zaman onunla idare et sonra S8'i al nasıl olur?;)

Niye Samsung'un da piyasası var yanlış mıyım.:)
Var tabi ama iphone kadar değil mesela şuan s6 edge plusın 2.El değeri 1500 e zor gidiyor ama iphone 6 plus 2 yıl oldu çıkalı hala 2000 TL var

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
S7edge daha iyi bu dedikleriniz bakımından

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S7edge daha iyi bu dedikleriniz bakımından
2 yıl ömrü olsun bana yeter zaten bi telefonu en fazla 1 yıl kullanabiliyorum daha fazlası sıkıyor ama söz konusu s7 edge olunca nasıl olur bilmiyorum 2 yıl sıkılmadan kullanırım büyük ihtimal

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
O kadarını biliyorum iostan Android e geçtim zaten iostan sıkıldım o yüzden androide geçiş yaptım benim için farketmez aslında ikisinide kullanabilirim önemli olan işlevsellik pil ömrü ve hafıza

Var tabi ama iphone kadar değil mesela şuan s6 edge plusın 2.El değeri 1500 e zor gidiyor ama iphone 6 plus 2 yıl oldu çıkalı hala 2000 TL var
Zorlandığında satabiliyorsun ama değil mi.:)

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Şimdi hafıza diyorsunuz İphone 6s plus 32 gb istiyorsunuz ee s6 edge plusta 32 gb bataryası rezalet derken o kadar kötü bir bataryası yok aşırı yoğun kullanan birisiyseniz onlarda fayda etmez size 6s plus zaten 3100-3200 tl civarı o parayı vermişseniz Iphone 7 alın şimdi onada diyeceksiniz ekranı küük başka marka kullanmadan apple-samsung en iyisi demek doğru değil dar görüşlülüktür bu ama yine siz bilirsiniz para sizin para sadece söyledikleriniz çelişiyor

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Şimdi hafıza diyorsunuz İphone 6s plus 32 gb istiyorsunuz ee s6 edge plusta 32 gb bataryası rezalet derken o kadar kötü bir bataryası yok aşırı yoğun kullanan birisiyseniz onlarda fayda etmez size 6s plus zaten 3100-3200 tl civarı o parayı vermişseniz Iphone 7 alın şimdi onada diyeceksiniz ekranı küük başka marka kullanmadan apple-samsung en iyisi demek doğru değil dar görüşlülüktür bu ama yine siz bilirsiniz para sizin para sadece söyledikleriniz çelişiyor
32 gb istiyorum diye bişey söylediğimi hatırlamıyorum evet 3200 TL verdikten sonra iphone 7 almak daha mantıklı ama küçük ekran sevmiyorum ben en iyisi Apple yada samsung demedim diğer markaları kullanmam dedim bana hitap etmiyor diğer markalar Apple ın ios unu seviyorum samsungun TouchWiz ini diğer markaların arayüzü falan bana çok dandik geliyor peki sen hangi telefonu kullanıyorsun

Son mesajlar