Akıllı Saat Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

MSefaB

Asistan
Selam arkadaşlar şu sıralar para biriktiriyorum 2 3 ay oldu 4 ay sonra da akıllı saat almak istiyorum max 1500 tl olursa güzel
biraz araştırdır ve 2 seçenek arasında kaldım birisi Samsung Galaxy Watch Active 2 diğeri ise Huawei Watch GT 2
fiyatları yakın çok arada kaldım.

Samsung Galaxy Watch Active 2 nin Huawei Watch GT 2 ye göre avantajları :

Spor yaparken rota takipi var.
Kilo takip özelliği mevcut.
Su alım takibi mevcut.
Kalıri alım takipi var.
Daha dayanıklı camı var.
NFC özelliği vardır.
Kablosuz şarj edilebiliyor.
Wifi özelliği.
Sesli komut özelliği vardır.

Huawei Watch GT 2 nin Samsung Galaxy Watch Active 2 ye göre avandajları :

Kan öksijen seviyesini gösterir.
Ritimli sensörü vardır.
3 boyutlu pusulası vardır.
Akıllı alarm özelliği vardır.

Ayrıca ram olarak Samsung Galaxy Watch Active 2 nin rami daha fazla.
Batarya kapasitesi olarak Huawei Watch GT 2 daha fazla.

Biraz uzun oldu ama çok arada kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

MSefaB

Asistan
Hangi telefonu kullanıyorsunuz acaba?
telefonum yok 2 yıldır 1 yıldırda honor band 5 kullanıyorum 11.sınıfım ve 4 5 aya akıllı saat alacağım üni ye geçerken de telefon alacağım .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de sizin gibi bütçeye sahibim. Galaxy Watch 42 mm'i tercih edeceğim bir bakın derim
aslında o kadar bütçem yok düşündüğüm 1500 tl lik barajı 2.elleri uygundur diye yazdım
ailem belki bir akıllı saat için bu kadar fazla olmasını anlamayabilir. (ama kendi paramlar alacağım)
büyük ihtimal 2. el alabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de sizin gibi bütçeye sahibim. Galaxy Watch 42 mm'i tercih edeceğim bir bakın derim
dostum epeyden yorumlara bak derim bende çünkü birisinin yorumu şöyle:

Sakin almayin , 3 4 ay sonra altimetre,barometre ve kat cikma fonksiyonu calismiyor. Servise gonderiyorsunuz anakarti degistiriyor , garanti kapsaminda.... daha sonra tekrar ayni sorun meydaba geliyor bu sefer tekrar servise gonderiyorsunuz su temasi var diyorlar ve 855 tl ucret istiyorlar. Samsung akilki saat alirken 2 defa dusunun derim ....Samsung musteri hizmetleride kayitsiz kaliyyor. Elinizde patliyor

benim yorumum değil bir kullanıcının yourumu epeyde.

Selam arkadaşlar şu sıralar para biriktiriyorum 2 3 ay oldu 4 ay sonra da akıllı saat almak istiyorum max 1500 tl olursa güzel
biraz araştırdır ve 2 seçenek arasında kaldım birisi Samsung Galaxy Watch Active 2 diğeri ise Huawei Watch GT 2
fiyatları yakın çok arada kaldım.

Samsung Galaxy Watch Active 2 nin Huawei Watch GT 2 ye göre avantajları :

Spor yaparken rota takipi var.
Kilo takip özelliği mevcut.
Su alım takibi mevcut.
Kalıri alım takipi var.
Daha dayanıklı camı var.
NFC özelliği vardır.
Kablosuz şarj edilebiliyor.
Wifi özelliği.
Sesli komut özelliği vardır.

Huawei Watch GT 2 nin Samsung Galaxy Watch Active 2 ye göre avandajları :

Kan öksijen seviyesini gösterir.
Ritimli sensörü vardır.
3 boyutlu pusulası vardır.
Akıllı alarm özelliği vardır.

Ayrıca ram olarak Samsung Galaxy Watch Active 2 nin rami daha fazla.
Batarya kapasitesi olarak Huawei Watch GT 2 daha fazla.

Biraz uzun oldu ama çok arada kaldım yardımcı olursanız sevinirim.
Neredeyse iwatch ile aynı fiyatta o saatler, kesinlikle iwatch öneririm.

Android telefonun saat versiyonu gibi her şeyi yapabiliyorsun.

Siri, uygulama yükleme, face twitter, telefon görüşmesi, kamera kontrolü, spor, kalp takibi, uyku takibi her şey var

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Huawei Watch GT2 fiyatına göre çok iyi ürün. Ben de arada almayı düşünmüyor değilim ama iPhone'lar ile tam uyumlu değil bazı fonksiyonları çalışmıyor. Ancak senin elinde telefon olmadan bu kadar büyük bütçe ile bir saate yatırım yapman pek mantıklı olmaz. Akıllı olmasının nedeni telefon ile olan koordinasyondan geliyor zaten.

wpa_supplicant

Profesör
Bir saatte internet desteği bulunması onu her zaman kolumuzda bulundurucağımız için tavsiye etmem ve 6 sene sonra uygulama indirme desteği kesilir ve saat öylece ortada kalır, huawei watch gt 2 dış görünüşü, sağlamlığı ve ek sağlık özellikleriyle samsungu arkasında bırakıyor, huawei 8,9 sene rahat gider. Biraz karman çorman yazdım kusura bakmayın.

Fakehero

Profesör
Huawei Watch GT2 fiyatına göre çok iyi ürün. Ben de arada almayı düşünmüyor değilim ama iPhone'lar ile tam uyumlu değil bazı fonksiyonları çalışmıyor. Ancak senin elinde telefon olmadan bu kadar büyük bütçe ile bir saate yatırım yapman pek mantıklı olmaz. Akıllı olmasının nedeni telefon ile olan koordinasyondan geliyor zaten.
Görkem bu saatin Honor Magicwatch 2 adıyla satılanını 15 gün kadar kullandım. Şarjı gayet uzun gidiyor fakat akıcılıktan feragat etmek gerekiyor. Android tarafında da hatalar çıkabiliyor. Bu saatler daha çok Huawei veya Honor telefonlarla tam uyumlu çalışabilsin diye üretilmişler.Üstüne GPS var ama navigasyon yok. Huawei Watch GT2 Pro veya Honor Watch GS Pro navigasyon kullanılacaksa tercih edilebilir modeller bana göre.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Görkem bu saatin Honor Magicwatch 2 adıyla satılanını 15 gün kadar kullandım. Şarjı gayet uzun gidiyor fakat akıcılıktan feragat etmek gerekiyor. Android tarafında da hatalar çıkabiliyor. Bu saatler daha çok Huawei veya Honor telefonlarla tam uyumlu çalışabilsin diye üretilmişler.Üstüne GPS var ama navigasyon yok. Huawei Watch GT2 Pro veya Honor Watch GS Pro navigasyon kullanılacaksa tercih edilebilir modeller bana göre.
Dediğiniz gibi Huawei telefonlar ile tam uyumlu GT serisi. Ben bu gidişle Apple Watch alırım büyük ihtimalle. iOS ile çoğu Android saat sıkıntı çıkarıyor baktığım kadarıyla. Watch serisinin de şarjı gitmiyor o da ayrı bir durum. Aşağı tükürsen bıyık, yukarı tükürsen sakal durumu var.

SDN Son Haberler

Son mesajlar