Ak Partiye Neden Oy Verilmemeli? Nedenleri? Sebebleri?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
AKP oy verecek arkadaşlar lutfen körü körüne vermeyin araştırın verin lütfen ülkemiz için gelecek için getirisini götürüsün hesaplayın

Kime vericez kardeşim daha bir cümleyi toparlayamayan adama mı yoksa tek derdi ülkenin gerilemesinden başka bir şey yarayamayan tek icraatı heykel put dikmek olan adama mı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bunu Madde Olarak Yazabilirim.
1-)Terör Saldırılarının En Üst Seviyede Olması(Ve Herhangi Bir şey Yapılmaması)
2-)Ülkede Açlık Almış Başını Gitmiş (Ülkeninin Ekonomisi İyi Zanneden Bir Hükümetten Bir Şey Olmaz.)
3-)ALLAH Kitap Diyerek Dini Siyasete Alet Etmesi
4-)Kendisine Karşı Görüşte Olanları Devlet Düşmanı Olarak Görmesi

Sen safmısın kardeş yanlış anlama da sen hiç haber okumuyormusun dışarı çıkmıyormusun bir de parantiz içine alıp hiç bir şey yapılmaması demişsin adamlar haftalardır harekat düzenliyor teskere çıkarıyor doğudan ikaz yiyor bir de şöyle saçma cümleler kuruyorsun.Dİğer anlamsız sorularınada geçmek istiyorum ama vallahi o kadar anlamsız saçma ki demişsin orda ülkede açlık var bir tane tanıdığın akraban var mı aç olan açıkta olan ? bunca yapılan hizmetler nereden yapılıyor Yukarıdan paramı yağıyor yoksa .Sana tavsiyem yazmadan önce az da olsa düşünmen

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
söylenecek çok şey var da neyse...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Kime vericez kardeşim daha bir cümleyi toparlayamayan adama mı yoksa tek derdi ülkenin gerilemesinden başka bir şey yarayamayan tek icraatı heykel put dikmek olan adama mı ?

Sen safmısın kardeş yanlış anlama da sen hiç haber okumuyormusun dışarı çıkmıyormusun bir de parantiz içine alıp hiç bir şey yapılmaması demişsin adamlar haftalardır harekat düzenliyor teskere çıkarıyor doğudan ikaz yiyor bir de şöyle saçma cümleler kuruyorsun.Dİğer anlamsız sorularınada geçmek istiyorum ama vallahi o kadar anlamsız saçma ki demişsin orda ülkede açlık var bir tane tanıdığın akraban var mı aç olan açıkta olan ? bunca yapılan hizmetler nereden yapılıyor Yukarıdan paramı yağıyor yoksa .Sana tavsiyem yazmadan önce az da olsa düşünmen

Ne hizmet yapılıyor Allah için :D Yurtdışı ithalat ürünlerinden 600-1000 lira vergi alınıyor noluyor bu vergi? Ne hizmet gördük anlatsana biraz. (Duble yol deme bana duble yolunuz yüzünden okulumuzdaki bir kız kaza geçirdi sağ ayağı pert)

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
teröristler hendek kazıyor yol kesiyor polis teröristten kaçıyor bumu harekat düzenlemek?

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22

seçtiğin kelimelere dikkat et savunduğun şeye bakılırsa asıl saf sensin.ben hergün dışardayım sen biraz çık dışarıda milletin derdini dinle terör olayları derken sadece asker ve polis olarak görüyorsan yanlış suruç,ankara gibi olaylarda teröre giriyor.
benim savunduğum herhangi bir siyasi görüşüm yok.şu zamanda akp ye oy verene saygı duyarım ama oy veren saftır derim aynı senin gibi.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Ne hizmet yapılıyor Allah için :D Yurtdışı ithalat ürünlerinden 600-1000 lira vergi alınıyor noluyor bu vergi? Ne hizmet gördük anlatsana biraz. (Duble yol deme bana duble yolunuz yüzünden okulumuzdaki bir kız kaza geçirdi sağ ayağı pert)

Duble yol mu boşuna dememişler insan görmek istediği gibi görür o kadar aselsan üretim yapıyor ülke adına gelecek yıllarda planlanan projeler var havalimanı köprü vs. Devletin o kadar sene yaptığı 2-3 cami var yeni cami yapılıyor daha yeni bugün yerli mal otomobil tanıtıldı ve daha sayamadığım bir çok şey.Dediği gibi mesela tayyip falan değil ama mesele şimdi ne olduğu .Zaten artık hiç bir şey eskisi gibi değil biz yalnızca önümüze bakarız geçmişi tekrarlatıp ayaklarımıza takılanları değil

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Neden oy verilmeli veya verilmemeli diye bir şey yok. Partilerin gerçek yüzünü görebilen ve göremeyen diye ikiye ayrılan insanlar var...

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
heykel put değil sanat eseridir buna ramen ona tapanda ruh hastasıdır tedivi edilir iyileşir yada iyileşmez onun sorunu en mantıklı seçenek CHP.

Git tedavi et o zaman hocam zaten ben bunu chp ye diyorum bugün yeni yerli otomobil tanıtılırken adam geçenlerde yine bir put heykel açılışına gitti ve halen chp ve mantık kelimesini bir arada kullanıyorsun

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Duble yol mu boşuna dememişler insan görmek istediği gibi görür o kadar aselsan üretim yapıyor ülke adına gelecek yıllarda planlanan projeler var havalimanı köprü vs. Devletin o kadar sene yaptığı 2-3 cami var yeni cami yapılıyor daha yeni bugün yerli mal otomobil tanıtıldı ve daha sayamadığım bir çok şey.Dediği gibi mesela tayyip falan değil ama mesele şimdi ne olduğu .Zaten artık hiç bir şey eskisi gibi değil biz yalnızca önümüze bakarız geçmişi tekrarlatıp ayaklarımıza takılanları değil

Ben görmek istediğimi anlatıyorsam bahsettiğim olayı baştan anlatayım.
Okulumuzun yurdunda kalan kız şehir merkezinden geliyor ve daha fazla kalmamak istemiş. Sonra bir servis bulmuşlar bir ay gidip gelsin diye. Servis de okulun önüne girmedi yol kenarında bekledi. Okulun önünde iki yönlü duble yol geçiyor. Yolun biri kapatıldı çalışma var (yeni asfalt dökme gereği duymuş aptallar) ama ne uyarı levhası var ne bir şey. Kız da sadece soluna bakmış ama haberi yok sağdan kamuon geliyor. Kamyon durmaya çalışmış ama ayağı gitti işte. Bizim okul bununüzdrine ertesi gün eylem yapmaya çalıştı ama müdür susturdu. Sonra okula kaymakam geldi (belediye akp'ye ait) olayın ciddiyetinden bahsedeceğine ihmallerden bahsedeceğine gelmiş bize yol muhabbeti yapıyor. Aynı zihniyet taa cumhurbaşkanına kadar tüm akp'lilerde var. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Akp hükümeti ihmal hükümeti ne önlem var ne bir şey. Ankaradaki patlamada adam gelmiş sabahın 6'sında bekliyor kimse işkillenmedi mi yani? Daha dolu...

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
seçtiğin kelimelere dikkat et savunduğun şeye bakılırsa asıl saf sensin.ben hergün dışardayım sen biraz çık dışarıda milletin derdini dinle terör olayları derken sadece asker ve polis olarak görüyorsan yanlış suruç,ankara gibi olaylarda teröre giriyor.
benim savunduğum herhangi bir siyasi görüşüm yok.şu zamanda akp ye oy verene saygı duyarım ama oy veren saftır derim aynı senin gibi.

Saf demek temiz demektir kardeş.Evet suruçda ki yapılanda bir vahşet tir ankarada olan patlamada bu ikisini planlayanda aynı kişiler aynı örgüt.Kimlerin yaptığı kimin karına olduğu da belli.Ama emin ol böyle safsatadan atıp tutmayla eline hiç bir şey geçmez ve snei benden başka kimse kaale almaz

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Akepeye neden oy verilmeli sorusunda tek bir cevap dahi veremiyorum, o yüzden.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Ben görmek istediğimi anlatıyorsam bahsettiğim olayı baştan anlatayım.
Okulumuzun yurdunda kalan kız şehir merkezinden geliyor ve daha fazla kalmamak istemiş. Sonra bir servis bulmuşlar bir ay gidip gelsin diye. Servis de okulun önüne girmedi yol kenarında bekledi. Okulun önünde iki yönlü duble yol geçiyor. Yolun biri kapatıldı çalışma var (yeni asfalt dökme gereği duymuş aptallar) ama ne uyarı levhası var ne bir şey. Kız da sadece soluna bakmış ama haberi yok sağdan kamuon geliyor. Kamyon durmaya çalışmış ama ayağı gitti işte. Bizim okul bununüzdrine ertesi gün eylem yapmaya çalıştı ama müdür susturdu. Sonra okula kaymakam geldi (belediye akp'ye ait) olayın ciddiyetinden bahsedeceğine ihmallerden bahsedeceğine gelmiş bize yol muhabbeti yapıyor. Aynı zihniyet taa cumhurbaşkanına kadar tüm akp'lilerde var. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Akp hükümeti ihmal hükümeti ne önlem var ne bir şey. Ankaradaki patlamada adam gelmiş sabahın 6'sında bekliyor kimse işkillenmedi mi yani? Daha dolu...

Bumu yani snein gözünde herşey kesinleşmiş mi bu kadar mı dar düşünüyorsun.Ben sana mükemmel bir şey demiyorum ama sırf bu yüzden ak partiye oy vermemek de nedir tüm şehir illerindeki adamların da hakkını vererek çalıştığınıda söylemedim kötü olanlarda var elbet kimse mükemmel değil ama sen şimdi bunları bu konu için söylüyorsan yazık

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Saf demek temiz demektir kardeş.Evet suruçda ki yapılanda bir vahşet tir ankarada olan patlamada bu ikisini planlayanda aynı kişiler aynı örgüt.Kimlerin yaptığı kimin karına olduğu da belli.Ama emin ol böyle safsatadan atıp tutmayla eline hiç bir şey geçmez ve snei benden başka kimse kaale almaz

sana daha fazla vereceğim cevabım yoktur.ben sana ne kadar kara günlerdeyiz desemde sen halen ısrarla biz beyaz günleri yaşıyoruz diyeceksin.
Ve Bizim ülkenin gelişmemesin sebebi ise bu her partide böyle akp,chp,mhp de de böyle
takım tutar gibi parti tutulursa bu tartışmaların olması normal mesala senin tuttuğun takım fenerbahçe ben seni beşiktaşlı yapamam deme yapamam ama herkes bunu parti olayındada aynı şeye getirdi ve böyle olduğu sürecede bizim ülkemiz helen geri kalmış 3.dünya ülkesi olarak kalmaya malesef mahkum

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
ben hiçbirinizin yorumlarını okumadım ve sadece soruya cevap veriyorum.Tek bir şey söyleyeceğim ve sadece sizden şunu istiyorum lütfen düşünün.

"Eğitime neden bütçe ayrılmıyor ? Niçin bize her sene okuldaki ders kitapları yetmiyor adam gibi soru bankası vermiyorlar.(ders kitaplarına ek olarak).Bizim ilk öğrenmemiz gerekenin insanlık dersi olduğunu düşünüyorum.Bizler daha çöp kutusuna çöp atmayı bile öğrenemedik.İstersen 10 saat fizik dersi işleyelim ne fark eder.Tablet tablet diye reklamlar yapıldı tabiri caizse.Nerede o tabletler ? İlk önce pilot okullarda dağıtılmadı mı ? Pilot okul ne için var peki ? Projeyi denemek eksikleri gidermek için.Ama bırakın eksikleri gidermeyi projenin kendisi zaten başlı başına sorun.Okullarda hala kimin saçı uzun kimin saçı kısa diye bakılıyor.Ya bırakın çocukları özgürce saçlarını uzatsınlar sana bir zararı mı var ? Peki Türkiye'nin % kaçı kitap okuyor ? Koskoca 1000 kişilik okulda toplasan en fazla 50 kişi çıkar.Bu mu bizim eğitim düzeyimiz ? Ben bir öğrenci olarak başka konulara girmeden içerisinde bulunduğum durumu anlattım.Bu yazdıklarımı sadece düşünün başka hiçbir şey istemiyorum."

Okuyan abilerime , kardeşlerime teşekkür ederim :)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
sana daha fazla vereceğim cevabım yoktur.ben sana ne kadar kara günlerdeyiz desemde sen halen ısrarla biz beyaz günleri yaşıyoruz diyeceksin.
Ve Bizim ülkenin gelişmemesin sebebi ise bu her partide böyle akp,chp,mhp de de böyle
takım tutar gibi parti tutulursa bu tartışmaların olması normal mesala senin tuttuğun takım fenerbahçe ben seni beşiktaşlı yapamam deme yapamam ama herkes bunu parti olayındada aynı şeye getirdi ve böyle olduğu sürecede bizim ülkemiz helen geri kalmış 3.dünya ülkesi olarak kalmaya malesef mahkum

Neyin cevabını vereceksinki cevaptan önce soru sormayı bilmiyorsun şu soruyu sakin kafayla bir gün oku ne kadar mantıksız olduğunu anlayacaksın ben sırf birini sevmiyorum diye kötüleyemem iftira atamam öyle bir hakkım yok Allah din kitap diyorsunuz o zaman sizin benden daha iyi bilmeniz lazım.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Git tedavi et o zaman hocam zaten ben bunu chp ye diyorum bugün yeni yerli otomobil tanıtılırken adam geçenlerde yine bir put heykel açılışına gitti ve halen chp ve mantık kelimesini bir arada kullanıyorsun

Bu şekilde birbirlerinizin şahsına yönelik atıflarda bulunmaya devam edilirse bu işin sonu başka yerlere gider.

Medeni bir ortamda fikirleri açıkça söyleme imkanı tanıdık. Durumu kişiselleştirmeyin.

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
sen bu kafadaysan eğer arkadaşım, oy hakkın olduğunu da sanmıyorum, aslında "reşit " kavramını getirseler ne de güzel olur. okulda çöpü atamıyorsan ne devletin ne hükümetin suçu var. önce ana babanın sonra senin suçun var.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bu şekilde birbirlerinizin şahsına yönelik atıflarda bulunmaya devam edilirse bu işin sonu başka yerlere gider.

Medeni bir ortamda fikirleri açıkça söyleme imkanı tanıdık. Durumu kişiselleştirmeyin.

Ben şahıs olarak bir hakarette bulunmadım bulunmamda.İma ettiğim şeyi farklı anladınız heralde.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
sen bu kafadaysan eğer arkadaşım, oy hakkın olduğunu da sanmıyorum, aslında "reşit " kavramını getirseler ne de güzel olur. okulda çöpü atamıyorsan ne devletin ne hükümetin suçu var. önce ana babanın sonra senin suçun var.
bu kadar basit diyorsun yani. peki devlet bize ne öğreticek 2+2=4 kadar mı ? okul dediğin bu mudur.Ben buna katılmıyorum.Bu sadece benim sorunum değil çoğu kişi daha toplum içinde nasıl davranılacağını bilmiyor.

awesomenb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir.
yorumunu beğendim

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18

Okuma yazma bilmemek düşümeye ve mantıklı olmaya engel birşey mi ? Özgürlük senin istediğini seçmesi mi ? Hepsini geçtim senin gibi düşünmemek cehalet mi ? Siyaset için ne alim olmaya gerek var nede profesör siyaset sadece kendi düşünce sistemine ve menfaatlerine uygun olanı seçmektir

awesomenb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali :)

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Aslında benim için tek bir neden yeterli. Her şeye ve herkese rağmen hala kendime olan saygımı yitirmedim. Yaşasın Cumhuriyet!

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Toplumu cahil, eğitimsiz ve de güdülmeye layık gören bir kaç dinozora, Atilla Yayla hocanın kapak niteliğinde cevapları vardı. Özetle diyordu ki, siz bu kafayla giderseniz daha çook muhalefette kalırsınız. Burada da aynı zihniyet tezahür etmiş. Fikirsiz insanlar sadece aşağılamayı bilir, onlar da dikkate almaya değmez zaten.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Her seçimde oy kullandım ama artık bu seçimde ve diğer seçimlerde ömrüm olursa oy kullanmıyacağım. Ne halleri varsa görsünler. Akepe'ye niye oy verilmeyeceğini yazmaya kalksam klavyem eskir yazık olur. Daha yeni 60TL'ye aldım :D

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
bide o mesele çıktı akp tek başına iktidar olamadı hdp barajı geçti hemen çamur atacaklar ya yok işte chpliler akp kazanamasın diye hdp ye oy verdi bu kadar saçma bişey olabilirmi geçmiş seçimle oy oranlarını karşılaştırdığımızda chp oyları hemen hemen aynı mhp oyu yükselmiş akp düşmüş hdp yükselmiş şimdi kim hdp ye oy vermiş
Ben bizzat cevremde ve onlarin cevresindeki chp lilerle tartistim bir cok chp li vatandaslar oyu en son ki secimde hdp ye basmislar adamlar agizlariyla dediler bastık diye sadece 3 5 kisi demedi her tartışdigim ve chp li ler bu sefer hep sirf tayyip iktidara gelmesin diye hdp ye verdiler tabi herkes kendi cikarini düşünüyor bu mesele cikar degil devlet meselesi ama ulkeyi düşünen yok daha fazla uzatmayacam kardeş uzar gider bu sirf boyle tartismalardan dolayı boyle yerde yazmak istemiyorum

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
CHP ve MHP'nin basinda malum sahislar bulundugu sürece iktidar olamazlar, adamlar daha kendi partilerini yönetmekten acizler.

Deniz Baykal yine hükümete muhalefet olabiliyordu, kemal kilicdaroglunun partide ne is yaptigi belirsiz. Aklina estikce gidip hükümeti fransaya, almanyaya, amerikaya sikayet ediyor. Demiyor ki ben kimim ve kimi kime sikayet ediyorum? Babasinin oglu ya bu ülkeler, hepsi kasina gözüne kurban..

Devlet bahceli zaten kendi kafasina göre takiliyor.

Uzun lafin kisasi, bu adamlar bahsedilen partilerin basinda oldugu sürece iktidarligi unutsunlar. Alternatif olmadikca secimlerden farkli bir sonuc beklememek lazim.

Reaksiyon puanı
16,118
CHP ve MHP'nin basinda malum sahislar bulundugu sürece iktidar olamazlar, adamlar daha kendi partilerini yönetmekten acizler.

Deniz Baykal yine hükümete muhalefet olabiliyordu, kemal kilicdaroglunun partide ne is yaptigi belirsiz. Aklina estikce gidip hükümeti fransaya, almanyaya, amerikaya sikayet ediyor. Demiyor ki ben kimim ve kimi kime sikayet ediyorum? Babasinin oglu ya bu ülkeler, hepsi kasina gözüne kurban..

Devlet bahceli zaten kendi kafasina göre takiliyor.

Uzun lafin kisasi, bu adamlar bahsedilen partilerin basinda oldugu sürece iktidarligi unutsunlar. Alternatif olmadikca secimlerden farkli bir sonuc beklememek lazim.

en azından kemal kilicdaroglu diktatör değil ben kim olursa olsun CHP'ye vericem oyumu Cumhuriyetçi olduğunu düşünen herkes CHP'ye oy vermeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...