Ainol Novo Aurora II İnceleme - Destek - Kullanıcılar Kulübü

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Merhabalar, 12 gün önce Çin'den almış olduğum tablet sonunda elime ulaştı. Tabletle ilgili görüşlerimi, karşılaştığım sorunları ve çözümlerini bu konu altında paylaşmaya çalışacağım.

Tableti incelemeye kutusundan başlayalım.. Kutudaki özelliklere göre tabletimiz 7" ips panele, çift çekirdek 1.5 ghz hızında işlemciye ve 1024x600 piksel çözünürlüğe sahip.

dHWOn.jpg

Şimdi de kutu içeriğine göz atalım..

Fotoğraflardan gördüğümüz gibi kutumuzda
  • Tablet
  • OTG kablo
  • Kulaklık
  • USB kablo
  • US şarj aleti mevcut.
kBXTg.jpg

Eho7W.jpg

7" ips ekran kalitesini hissettiriyor.
m6HHL.jpg

Menü Geçişleri: Android 4.0 ICS işletim sistemine sahip tabletin menü geçişleri oldukça iyi, herhangi bir takılma hissi yaşamıyorsunuz kesinlikle.

4vyaM.jpg

Tarayıcı ve Uygulama Performansı: Tablet henüz elime ulaştığı için çok test edemedim ama tarayıcı performansı gayet başarılı. Sayfalar hızlı ve akışkan bir şekilde yükleniyor. Forumun mobil sürümü tablet ile çok daha çekici gelmeye başladı.

QFyKv.jpg

5nO6f.jpg

Özetlemek gerekirse:

Tabletin artıları : IPS Panel, 1024*800 yüksek çözünürlük, Android 4.0 ICS işletim sistemi, 1 gb DDR3 ram, Çift çekirdek işlemci, Mini HDMI girişi, Usb girişi, Harici 3G Modem desteği, microsd kart girişi ve FİYATI.

Eksileri: Şarj etme süresi , US connector adaptör ile birlikte gelmesi, çizilmeye açık dış yüzey, parmak izi bırakan ekran, arka kameranın olmaması

Fiyatı: 115 dolar (220-230 TL) yurt dışı , 419 TL yurt içi fiyatı.

Satın alınabilecek siteler:

Hepsiburada.com
Ainolmarket.com
Buyincoins.com
Aliexpress.com

.................................................................................

Ürünü almadan dikkat etmeniz gereken hususlar:

Buyincoins'ten ürün almadan önce kutudan kılıf ve Türkiye'ye uygun şarj adaptörünün olmadığını bilin.
Ürün ile birlikte mutlaka bir adaptör siparişi verin. Linkten ürüne gidebilirsiniz. Aksi takdirde usb'den şarj etmek zorunda kalırsınız benim gibi
Hangi renk alacağınızı belirleyin, siyah veya beyaz seçenekleri mevcut
Renk seçtikten sonra ürünü sepete ekleyin.. Sayfanın ortasında yer alan Have a coupon code? kısmına BACKSCHOOL yazın. Bu işlem size 10 dolarlık bir indirim sağlar.
Kargo kısmında REGİSTERED AİR MAİL seçeneğini işaretleyin, aksi halde takip kodu verilmez..
Paypal hesabınız ile birlikte ödemeyi yapın, ödemeden sonra adres bilgilerinizi bir daha isteyecektir. Doğru girdiğinize emin olun.
Bu işlemlerden sonra siparişiniz işleme alınacaktır. Ortalama 3 gün içerisinde kargoya verilir, 10-20 gün arasında elinizde olur.

Kılıf almak isterseniz tavsiyem Cover Case, ben 7 gün önce aldım, bugün Türkiyeye giriş yapmış, 3-4 güne elimde olur.

http://www.aliexpress.com/product-fm...olesalers.html

Ainol Novo 7 Aurora II Kullanıcılar Kulübü

1- trnc
2- Kubilay34
3- cobra11
4- icaz
5- baaydin
6- selim752

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Güzel bi inceleme olmuş teşşekürler.. Hayırlı olsun güle güle kullan yanlız dahili hafızasını göremedim ben sabaha karşı okuyorum diye kafa gitti iyice ondanmı göremedim acaba :D

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Güzel bi inceleme olmuş teşşekürler.. Hayırlı olsun güle güle kullan yanlız dahili hafızasını göremedim ben sabaha karşı okuyorum diye kafa gitti iyice ondanmı göremedim acaba :D

Haklısınız, belirtmeyi unutmuşum :) Ainol Novo Auora II 16 ve 32 gb'lık 2 seçenekle geliyor. Benim aldığım model 16 gb'lık. Ayrıca 32 gb'a kadar microsd kart desteği bulunuyor.

Arasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Öncelikle ürününüz hayırlı olsun.

Siz siparişi nerden verdiniz? http://www.buyincoins.com' dan almak istersem gümrükten problem çıkar mı? Çıkmaması için ne yapmam gerekir?

MTOKSOZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 405 TL'ye aldım dün elime ulaştı 3G Modem alıcam ama hiç bir bilgim yok yardımcı olurmusunuz?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Hayırlı olsun. İyi günlerden kullan.
Daha önce androidli tablet kullandın mı? Fark nasıl?
Mobee Net S1200 tablet kullandım. 1 Ghz işlemci ve bu tabletteki aynı grafik birimine sahip. Başlarda hız iyiydi ancak sonradan çok ağırlaştı. Performans için sürekli formatlamak gerekiyor. Umarım bu durum Ainol da yoktur.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Merhaba,

Öncelikle ürününüz hayırlı olsun.

Siz siparişi nerden verdiniz? http://www.buyincoins.com' dan almak istersem gümrükten problem çıkar mı? Çıkmaması için ne yapmam gerekir?

evet, buyincoins.com'dan satın aldım. tableti buyincoinsten alıpta gümrüğe takılan kimse olmamış bugüne kadar, benim tablette de herhangi bir sorun çıkmadı. yani yapacağınız tek şey sipariş verip beklemek :)

Ben 405 TL'ye aldım dün elime ulaştı 3G Modem alıcam ama hiç bir bilgim yok yardımcı olurmusunuz?

bildiğim kadarıyla huawei modelleriyle sorunsuz çalışıyor, turkcell vınn'lar huawei modem kullanıyor.

Hayırlı olsun. İyi günlerden kullan.
Daha önce androidli tablet kullandın mı? Fark nasıl?
Mobee Net S1200 tablet kullandım. 1 Ghz işlemci ve bu tabletteki aynı grafik birimine sahip. Başlarda hız iyiydi ancak sonradan çok ağırlaştı. Performans için sürekli formatlamak gerekiyor. Umarım bu durum Ainol da yoktur.

ilk android tablet deneyimim, daha öncesinde ios kullanıyordum. 3 gündür herhangi bir sorun yaşamadım açıkçası :)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
@trnc hocam hayırlı olsun öncelikle. benimde birkaç sorum var.

wi-fi çekim gücü nasıl? bir evin heryerinden rahatlıkla kullanabilirmiyiz?

şarj süresi nasıl gidiyor? yani ortalama bir kullanım için ne kadar dayanıyor?

bide aldığın link tam olarak bumu? http://www.buyincoins.com/new_en/de...-pc-16gb-1g-ram-ips-screen-product-17010.html

burda sadece paypal ödemesi var sanırım?

ekleme: bide oyun performansı nasıl? :) market desteği varmı?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
@trnc hocam hayırlı olsun öncelikle. benimde birkaç sorum var.

wi-fi çekim gücü nasıl? bir evin heryerinden rahatlıkla kullanabilirmiyiz?

şarj süresi nasıl gidiyor? yani ortalama bir kullanım için ne kadar dayanıyor?

bide aldığın link tam olarak bumu? http://www.buyincoins.com/new_en/de...-pc-16gb-1g-ram-ips-screen-product-17010.html

burda sadece paypal ödemesi var sanırım?

ekleme: bide oyun performansı nasıl? :)

teşekkür ederim. hemen cevaplayayım :)

wifi çekim gücüne çok iyi denemez, modemin olduğu odadayım 3 üzerinden 2 çekiyor ama modemimin anteni biraz güçsüz, aynı durum dizüstü bilgisayarımda da mevcut.

şarjı 6 saat gidiyor, bugün her bölümü 1 saat olan bir dizinin 3 bölümünü izledim, internette falan takıldım, oyun oynadım biraz. bataryası şu an %20 seviyesinde.

evet aynı linkten aldım ürünü, sadece paypal ile alınıyor bildiğim kadarıyla. kredi kartınız var ise hemen paypal hesabı alabilirsiniz.

almayı düşünürseniz 10 dolarlık indirim, kılıf, şarj connectoru hakkında daha fazla bilgi verebilirim :)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
teşekkür ederim. hemen cevaplayayım :)

wifi çekim gücüne çok iyi denemez, modemin olduğu odadayım 3 üzerinden 2 çekiyor ama modemimin anteni biraz güçsüz, aynı durum dizüstü bilgisayarımda da mevcut.

şarjı 6 saat gidiyor, bugün her bölümü 1 saat olan bir dizinin 3 bölümünü izledim, internette falan takıldım, oyun oynadım biraz. bataryası şu an %20 seviyesinde.

evet aynı linkten aldım ürünü, sadece paypal ile alınıyor bildiğim kadarıyla. kredi kartınız var ise hemen paypal hesabı alabilirsiniz.

almayı düşünürseniz 10 dolarlık indirim, kılıf, şarj connectoru hakkında daha fazla bilgi verebilirim :)

hocam benim için önemli ya wifi çekimi sürekli evde kullanmayacam zaten, yani modemle aynı odada olma imkanım çok yok. asıl alma amacımda internet kullanımı için zaten. koca pc yi internet için heryere götürmeyi istemiyorum bi tablet alıp giderim hafifçe :) wifi çekim gücü iyi deseydin gerçekten sipariş vermeye niyetliydim ama şimdi vazgeçtim :)

yeri burası değil sanırım ama başka önerin varmı bu seviyede bir tablet?

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
hocam benim için önemli ya wifi çekimi sürekli evde kullanmayacam zaten, yani modemle aynı odada olma imkanım çok yok. asıl alma amacımda internet kullanımı için zaten. koca pc yi internet için heryere götürmeyi istemiyorum bi tablet alıp giderim hafifçe :) wifi çekim gücü iyi deseydin gerçekten sipariş vermeye niyetliydim ama şimdi vazgeçtim :)

yeri burası değil sanırım ama başka önerin varmı bu seviyede bir tablet?

açıkçası bu benim ilk android tablet deneyimim o yüzden başka bi model önersem bile pek sağlıklı olmaz :) ios kullanıyordum bundan önce ama onunda çekim gücü çok iyi değildi

ainol auora II nin üst modeli çıktı, novo 7 fire diye, onu araştır istersen, belki çekim gücünü arttırmışlardır

MTOKSOZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şuandır memnunum şarj %100'dü 1 saat 10 dakikalık bir video izledim yine %100'dü şarjıda iyi gidiyor birde internet alabilsem !

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
teknofark'ın teslimatı 25-30 gün sürüyor. çinden onlara gidiyor, açıyorlar inceliyorlar, sorun yoksa size kargoluyorlar. sorun var ise çine geri gönderiyorlar, 1 ay daha bekletiyorlar sizi. ya da alternatif olarak para iadenizi yapıyorlar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de ainol novo 7 elf aldım,şu an da satıyorum,gerçekten tam bir fiyat/performans ürünü..

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güle güle kullan amma alternatif ürünler türedi millet ne alacağını şaşırıyor

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
güle güle kullan amma alternatif ürünler türedi millet ne alacağını şaşırıyor

Türkiye'deki çoğu marka Çin'de başka markalar altında satılıyor. Bir örnek vermek gerekirse ülkemizde satılan Polypad markalı ürünler Çin'de Ramos marka altında satılmakta. O yüzden Türk piyasasını araştırmak yerine Çin piyasasını araştırmayı tavsiye ederim Çin malı bir tablet almayı düşünen olursa.

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'deki çoğu marka Çin'de başka markalar altında satılıyor. Bir örnek vermek gerekirse ülkemizde satılan Polypad markalı ürünler Çin'de Ramos marka altında satılmakta. O yüzden Türk piyasasını araştırmak yerine Çin piyasasını araştırmayı tavsiye ederim Çin malı bir tablet almayı düşünen olursa.
çinden aldın bu ürünü tabi garanti olayı yok arıza yapsa 2 gün sonra ne yapabilirz biraz sakat değil mi

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
arıza yapsa 2. ürünü alırsın, daha yeni türkiye fiyatına gelir :) hem ürünler garantili, 30-40 dolar kargo ücretini ödeyip çine gönderirsen 20-30 gün içerisinde yeni tablet gönderiyorlar, deneyen baya olmuş :)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bugünki araştırmalar sonucunda sanırım bende alabilirim bu tabletten, akşam netleşecek kararım :)

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
hadi bakalım seni de ekleriz kullanıcılar kulübüne :D

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
hala senden inceleme bekliyoruz [MENTION=51495]trnc[/MENTION] :D

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
akşama performans testlerini koyacağım :)

Kubilay34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba cihazın incelemesine göz attım ve hoşuma gitti ancak yurt dışı fiyatı benim için uygun buyincoins.com dan İstanbul' a sipariş vermeyi düşünüyorum. Acaba gümrükte herhangi bir problem çıkar mı? Veya gümrükte fazladan para alırlar mı? Ve cihaz ortalama kaç gün sonra elimde olur. Şimdiye kadar kullananlar için herhangi bir problem oldu mu? Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Bende 150-250 arası bir tablet istiyorum ama internet satın almadan ankarada bulabileceğim en iyi tablet nedir ?

Kubilay34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yardımcı olacak kimse yokmu? şimdi sipariş veriyorum karşıma 3 tane kargo seçeneği çıktı . air mail(0$) registered air mail(0$) ems express(38.48.$) hangisini işaretlemeliyim bir bakın lütfen ya da ainol novo 7 fire 29 agustosda cıkacakmış ondanmı sipariş etmeliyim bir bakın lütfen