Ahlak Bilgisi öğretmenine 'öğrenciyle aşk' soruşturması

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ahlak_bilgisi_ogretmenine_ogrenciyle_ask_sorusturmasi_h23703.jpg

Okul değiştirme cezası” ile ortaya çıktı

İstanbul Beykoz’daki Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi’ne eğitim yılı başında atanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgjsi Öğretmeni A.R.T. (30) ile Ulaştırma Lojistik Bölümü 12. sınıf öğrencisi E.T. (19) arasında yaşandığı iddia edilen aşkla ilgili soruşturma derinleştirildi. Olay, iddiaya göre yıl içinde başka okula gönderilen A.R.T.’nin, orada 16 yaşındaki başka bir öğrencisiyle ilişkisini duyan E.T.’nin okul basıp kavga çıkarması üzerine ortaya çıktı.

Beykoz İlçe Disiplin Kurulu, E.T.’ye, “Okul değiştirme cezası” verip başka ilçedeki liseye gönderdi. Öğrencinin davranış notu indirilerek e-okul sistemine işlendi. Öğretmen A.R.T. ise Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın emriyle aynı ilçede öğrencilerle karşılaşmadan görev yapabileceği bir eğitim merkezinde geçici olarak görevlendirildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın talimatıyla kapsamlı bir soruşturma açıldı ve 2 müfettiş görevlendirildi. Soruşturma sürerken, öğrenci ve öğretmenin yakın temas içinde olduklarını gösterir bir fotoğraf da soruşturma dosyasına konuldu.

MİNİ BARDAN ENERJİ İÇECEĞİ

Soruşturma dosyasına giren bir diğer ayrıntıysa 11 Kasım 2013 tarihli bir otel faturası oldu. İkilinin aynı otelde yan yana kiralanan A210 ve A211 No’lu odalarda kaldıkları, 15.4315.44 saatlerinde yine aynı anda otelden çıkış yaptıkları belirlendi. Faturada bu konaklama için ikilinin 99’ar TL kredi kartıyla ödeme yaptıkları görüldü. Faturada öğrencinin odasında “mini bar”dan enerji içeceği içtiği de yer aldı. Öğretmenin soruşturma sonunda suçlu bulunması halinde MEB Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla meslekten men edilmesi gündeme gelebilecek.

‘GERÇEK ORTAYA ÇIKACAK’

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatör Müdürü Şerafettin Turan konuyla ilgili Habertürk’e, şunları söyledi: “Müdürlüğümüz konuyla ilgili kapsamlı soruşturma başlatmıştır. Müfettişlerimiz soruşturma sonunda raporlarını tamamladıklarında gerçek ortaya çıkacaktır. Öğretmenin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olduğu doğru. Soruşturma sonunda gerçek ortaya çıkacak. Soruşturma bitmeden konuyu gerçek kabul etmek hata olur.”

kaynak: http://www.siyahgazete.com/guncel/g...enine-ogrenciyle-ask-sorusturmasi-h23703.html

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Eleman 16 yaşında bir öğrenciye mukavemette bulunduysa sıkıntı lakin diğer hatun reşit. Olayda çok çetrefil var, bizim hoca bayaa bi hızlıymış :D

Reaksiyon puanı
10,325
Kısaltmalardan nasıl anlayabildin öğretmenin bayan olduğunu anlamadım :S

başka kaynaklardan öğretmenin bayan olduğu anlaşılıyor, maalesef.

hey benim güzel memleketim hey...
bir bak hele, "din kültürü ve ahlâk" kimlerin eline kalmış!

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
16 yaşındaki sıkıntı ama diğer öğrenci reşit. ilişkilerini okul dışında yaşamışlarsa kimseyi ilgilendirmez.. alan memnun veren memnunsa sıkıntı yok

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
imamın dediğini yap, yaptığını yapma..

Reaksiyon puanı
10,325
imamın dediğini yap, yaptığını yapma..

[MENTION=51495]oslun[/MENTION]!
bu benim tanıdığım oslun olabilir mi?
bi kere bu olayın herhangi bir imam ile bir ilgisi yok.

din ile diyanet ile köprüden geçerken karşılaşmış her uçkur zebununun yediği haltı din adamları üzerinden bir metafor olarak kullanırsanız haksızlık etmiş olursunuz.

sizi biraz insaflı olmaya davet ediyorum.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
anlaması çok güç bir durum
bi insan hele bi bayan böyle bir şeyi kendine nasıl yakıştırabilir yav ?

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kabuğu öğrenip(ezberleyip) özü anlamayanların,daha doğru tabirle aslında hiçbir şeyi anlamamışların düşeceği hal,şaşıracak bir şey yok..Çok var daha böyleleri..

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sadece sınavla, mezun olduğu bölümle bir insanı değerlendirir ve öğretmen yaparsan normaldir. Ama sınav vs. olmadan da adil şekilde sistemi düzenleyemeyeceğine göre, disiplin ve ceza mekanizmasını etkin çalıştıracaksın ki örnekler azalsın hatta sıfıra insin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şener Şen'in filminde "namussuz namuslu" diyorlardı ya, ahlaksız ahlakçı diyesim geldi bu arada :)

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
16 yaş TC ye göre reşit değil Allah katında reşit.Kimse günahsız değil.Allah kimseyi kadınla imtihan etmesin..Adam hata etmiş..Hanginizin hatası yok çok dürüst yorumcular..Tabi şu kesin nikah olmadan bir erkeğin bir kadınla bakışması bile haram bırakın resimdekini..Herkes kendine baksın derim..