Ağ bağlantısında satranç oyunu

metin54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese selamlar,
geçenlerde chessWorks 3.0.2 satranç oyunu buldum.bu oyunun ağ bağlantısı olan bilgisayarlarda karşılıklı oynanabileceğini okudum.fakat programı tam olarak çözemedim.amacım şu bilgisayar sınıfında rehberliğini yaptığım satranç kulubü çalışmalarına parelel olarak öğrencileri karşılıklı ağ bağlantısı olan bilgisayarlarımızda satranç oynatmaktır.
aslında en büyük hayalim olan şeyde online satranç oynanabilecek bir siteyi yapmamdır.bilgisi olan arkadaşlardan bu oyun veya bu oyuna benzer yani ağ bağlantısı olan bilgisayarlarda karşılıklı oynanabilecek satranç oyunu hakkında bana bilgi vereceklere şimdiden minnattar kalırım.saygılarımla

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
chessWorks te multi tracker sekmesinden diğer pc nin ip apderisini girerek oluyor.
bunları yapıp hala sorun yaşıyorsan güvenlik duvarı ayarlarından sorun oluşabilir, kontrol etmende fayda var.

oyunların çoğu lisanslı, ücretsiz yazılımlarda da multi özelliği bildiğim kadarıyla yok.

satranç klubü için bilgi ve görüşler alabileceğin güzel bir site, istersen göz at.
http://www.satranc.net/

metin54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgine çok teşekkürler,bunu inceleyeceğim.Ama bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum