ADSL paylaşımına yasak geldi

Bu konuyu okuyanlar

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
aga kimseye güvenmeyeceksin adamın ne iş yaptığını nereden bileceksin

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yahu şu TTNET sisteminden nedir çektiğimiz? Paramızla rezil oluyoruz resmen. Madem çok sıkıntı duyuyorsunuz internet kafelerde yasak o zaman? Onlarda paylaşımlı dağıtıyorlar Ağ'a?

TTNET'e sorarsanız orası iş yeri?
İş yeri diye ayrıca bir ücret alıyormusunuz?
Hayır almıyoruz.
Peki niye onlara yasak değil?
Varsayalım onlarada yasak, o adamdamı alacak 20 adet internet :S
Bir yapı standartı ancak TTNET'in ki kadar saçma olabilir...

Sen sağda solda milletin internet'ini araştıracağına önce VDSL2 dediğin sistemi Türkiye'ye getirde bizde görelim neymiş, sen önce santrallerini düzeltte sonra abone yapmaya başla! Adamların daha santralleri doğru düzgün çalışmıyor diyor ki kaçak kullanmasın! Tamam kullanmayalım o zaman sende sanrallerini düzelt. Merak ediyorum acaba ortak kullanım olmassa herkes tek alsa TTNET çöker mi?

ÇÖKER. ÇÖKERSİN. TOPRAK OLUR GİDERSİN TTNET...
Harikasın TTNET...

abhr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sınırsız 1 mps 49 tl . millet ttnete çalışmaz bunu kafalarına soksunlar

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
biz 4 kişiyiz :D çok ta memnunuz zır bedava oldu net :D

murat23351

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm yorumları okudum sizlerde Türk Telekoma Kafam Girsin Derneği üyesimiişsiniz bende o dernekteyim tanıştığımıza mennum oldum.:). ttnet paylaşımın yapılmasını yasak olduğunu söylemiş akradaşlar bunu bilinki ttnet buna göz yumuyor çünkü onlarda biliyorki bu kadar pahalıya abone olunmaz. şimdide kalkıp bu yasal değil yapılırsa şu olur bu olur yaww kardeşim zaten ben güvenmeğim kişiye adsl mi vermem ki ozaman neden korkam.. bide kablo çekmeye gerek yok KABLOSUZ modem alın pencerenin yanına koyun ispatı yok delili yok 196 daireli bir sitede rahatlıkla 50 si görüyor 10 ytl den 500 ytl ediyor ama ben ttnete kafam girsin derneği üyesi olarak 4 arkadaş sabit olarak kullandığım modemi 21 den sonra şifreyi kaldırıyorum sırf ttnet e inat... :innocent: :devil:

olympus41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1. Bende de dahil hiç birimiz DSL alırken bizi imzalatılan sözleşmeyi okumuyoruz. Ve bu hizmeti alırken ttnet in bizi dayattığı şartları kabul ediyoruz.(hemde yimin billah ediyoruz üzerine :) )
2. Sözleşmede yazıyorsa ve açık olarak kanunlara uygun biçimde 12 pt büyüklüğünde yazılmışsa sözleşme Hizmeti kullanırken oluşacak kanuni durumlarda "yok ben bilmiyordum, görmemiştim, duymamıştım" mazaret olarak sayılmıyor kanunlar önünde maalesef(Ne o siz ttnet in kağıt şirketleri zengin etmek için mi o kitap gibi sözleşmeleri önümüze koyduğunu zannederiyordunuz. :) )

3. Cafelerde isterse 150 bilgisayar olsun hem işyeri olarak geçiyor hemde aynı çatı altında ve tek teleon hattından bağlanıyor net e. ( siz şimdi gidip cafe bi haltlar karıştırırsanız direk sorumlu hattın sahibidir. Devlet sizi tanımaz ki örneklerini gördük.)

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ne höh? Konu TTNET mi?
Yaptığınız her türlü düzen,paylaşım,ortak ağ kullanma,apartman,mahalle hepsini yapın.
O bizi soyuyor dimi?
BİZ DE ONU SOYALIM!!

Yasko

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4096 kbs sınırsızz aylık 15 ytl 350 gb'da Hdd sini kullanıom herifin :D

Reaksiyon puanı
188
peki şöyle bir şey var hukukçu arkadaşlara bir soru. benim wireless şifremi kırıp biri hattıma girdi ve sağı solu hackledi benim ip'im üzerinden. bu durumda suçlu ben olmuş oluyorum. peki ben suçsuz olduğumu nasıl ispatlıcam. boşu boşuna hapis mi yicez yaa.

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
doğru uygulama internet üzerinden değişik suçların uygulanabildiği zamanımızda internet hattında mahremiyete evet

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
atalarımız 'KOMŞU KOMŞUNUN İNTERNETİNE MUHTAÇTIR.' demişler. toplumumuzdaki paylaşım duygusunu yok etmek isteyen bu kapitalist şirketlere sonuna kadar direneceğim.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
İnsan gibi kulansınlar hiç bişey olmaz ama gidip yeni internet almayın full kazık 2 saat te işlem yapmalarını bekliyorsun 5 gün telefon bağlatmalarını bekliyorsun ilgi alaka yok.

turabkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya saçmalık ne biliyormusunuz.ben 4 senelik abaoneyim ben veriyom 29 ytl.alt kataki yeni abone 14900 veriyor..batsın ttnet..

murat23351

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET e kafam girsin derneğine yeni üyelerimizde katılmış aramıza hoş geldiniz. derneğe üye olmak için ttneten bir kazık yemek şart.. acaba yemiyen var mı ?? :D

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O zmn söyle dusunelım 1-internetcafelerde de paylaşım var 2- şirketlerde de paylaşım var (yanı her şirket her elemanı ııcın ınternet mı alsın yada bır iş hanında her iş yeri bir adsl mı alsın zaten affedersiniz kazığı her turlu yıyoz bır de buna engel oluyorlar bıze aylık en aşağı 25 gelıyo hiç konuşmasan belki 10-11 e inecek yanı ama konuşuyorsun sonuçta )

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Paylaşım iyidir.. Paylaşım kutsaldır :) forumların deyimi gibi oldu ya bu sözde :):)

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu konularda ayrıntılı bilgisi olan cevaplayabilir mi ?
IP konusunda haklı evet ama ben para cezası yazdıklarını da duydum, yazıda hiç bahsedilmemiş.

Şöyle düşünün: Evde 2 bilgisayar var. Eee... ' modem mi almalıyız, 2 bağlantı mı kurmalıyız ? Bu yönüyle hat paylaşılmaması çok saçma. 1 hattı 12 kişi kullanma biraz insafsızlık olabilir, işyerleri hep böyle kullanıyor. ::) ;)

Bir de şunu sormak istiyorum. Örneğin hattımızı superonline ya da ekolay'dan aldık. E şimdi n'olcak ? TTnet karışabilir mi paylaşıma ?

Bu sorularımı yanıtlayan olursa ( ama lütfen kulaktan duyma bilgiler olmasın ::) ) çook sevinirim. :)

Kendi ev içersinde paylaşıma karışmıyorlar zaten, sonuçta sundukları modemlerlede bunu gösteriyorlar (kablosuz modem gibi). Ama dier daire veya apt. dağılımlarına karşılar. Şirket hatlarıda buna benzer onlarada laf edemezler zaten şirketlerde min 4mbit veya uydu bağlantısı tercih ediyorlar.

Süperonline veya ekolay demişsin, bu firmalar ttnetin altyapısını kullanıyor ipler ttde. Süpere veya ekolaya bu yaptırımı uygulatırlar.

Ama Türkiyede internet bu kadar pahalı sunuluyorken paylaşıma açılmasınıda destekliyorm. Tt yine herzemanki gibi YASAK VEYA SANSÜR UYGULAYARAK insanları dize getirmeye çalışıyorlar. Daha türkleri tanımıyorlar bile.. adam wifi ev yapımı antenle kaç mt uzaktaki komşusunun wifi hattına girip kullanıyo. Ey gidim ey avucunu yalasın ttnet..

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Otellerde ve cafelerde wireless yayını yapılmıyormu .. peki bilgisi ve becerisini kötü amaçlı kullanan şahısları kim durduracak bu durumda ... ;)

telekomun cazip kampanyalar dediği kaz yolmadan başka bir şey değilir .

msn ile görüştüğüm arkadaşlarım avrupada bağlantı hızı oldukça yüksek ,sınırlaması olmuyan ve fiyat yönünden çokk çok daha iyi tarifelerden bahsediyorlar .. telekom ise üçün beşin hesabını yapıyor halen ...

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
32 mbit bağlantım olacak.. paylaşmama izin vermeyecekler ha! hadi oradan
neye dayanarak, hangi kanunla
parasını verip malı satın almıyor muyum? istersem tüm mahalleye tek noktadan dağıtım yaparım. kimene..
tööbe tööbe
millet sessiz kaldıkça bunlar azıtıyorlar yaa..

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
saçmalığpın dik alası. Suç durumunda ortaya çıkar kimden olduğu IP tek olsa da. Kullananlar birbirlerini biliyorlar.
Bilgisayarımızı didik didik ederiz buluruz suçluyu aramızda :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Paylaşmaktan daha güzel ne olabilir ki?

DRAGUEA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
görevini yerine getirmiş yasak oldugunu belirterek :D . görevini yaptı mı yaptı tmm ozman. paylaşma görevide bizlere kalıo gari :D

Son mesajlar